Skocz do zawartości

P-47D-30 Revell 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

tą czerwień to jaką dajesz - olejną czy akryl?? jak olejną to nie próbuj jej kłaść wprost na H11, od razu się srebrny rozpuści i zacznie mieszać... niestety, urok olejnych metalików :] poza tym idzie ładnie choć w tym świetle nie bardzo widać że jest już pomalowany na srebrno (zważywszy że na poprzednich fotach też jest jasny, bo plastik jasny) powodzonka!!

 

p.s. zainteresowanie nie słabnie, po prostu grono widzów czeka na świeże newsy z budowy T-bolta pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kadłub samolotu malowałeś na raty, albo farbką z ionnej puszki Pytam się, bo tak mniej więcej w połowie samolotu widać ostre (poszarpane) przejście jakby kolor był jaśniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozcięczam spirytusem kosmetycznym mojej żonki:D

szybko schnie

A nie zostają Ci białe plamy po odparowaniu spirytusu? Ostatnio jak testowałem washa z akryli Pactry, to po rozcienczaniu alkoholem (zarówno spirytus jak i wódka) po odparowaniu zostawały białe ślady - np. linie podziału robiły się jasnoszare, prawie białe. Napisz coś więcej o tym spirytusie kosmetycznym - może będzie lepszy od czystej wyborowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zostają Ci białe plamy po odparowaniu spirytusu?

 

w zasadzie to nie zauważyłem bialych plam na modelach. nie wiem dla czego tak ci się dzieje . maluję najczęściej modelmastersami, a powoli dokupuję pactry.

Jeśli chodzi o spirytus, to jest to taki zwykły spiryt w buteleczce plastikowej, takiej jak woda utleniona. żona kupuje go chyba w aptece.

 

 

A wódeczką to czasami lubię rozcięczyć siebie samego- też nie zauważam białych plam :D :D :D :D :piwo:

 

 

jachud, ten twój dzbanek nabiera kształtów, nabiera ... czekam na koniec i piękną galerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, ile postów

A więc po kolei:

tą czerwień to jaką dajesz - olejną czy akryl?? jak olejną to nie próbuj jej kłaść wprost na H11, od razu się srebrny rozpuści i zacznie mieszać... niestety, urok olejnych metalików :]

Owszem, olejna. Ale jeszcze nie jest pomalowany na H11 Ta czerwień jest położona na 'czysty' plastik.

Kadłub samolotu malowałeś na raty, albo farbką z ionnej puszki Question Pytam się, bo tak mniej więcej w połowie samolotu widać ostre (poszarpane) przejście jakby kolor był jaśniejszy Rolling Eyes
tornado chyba nie, myśle że model był do tego miejsca pomalowany

Jest dokładnie tak, jak pisze krzychu-onisk, ta połowa jeszcze nie jest pomalowana (maskowanie czerwieni i jakoś muszę pokombinować z tym zielonym na górze, nie chcę sobie zalać linii 5 warstwami farb)

Fotki niedługo, być może jeszcze dziś mi się uda coś wgrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwumaster napisał:

tą czerwień to jaką dajesz - olejną czy akryl?? jak olejną to nie próbuj jej kłaść wprost na H11, od razu się srebrny rozpuści i zacznie mieszać... niestety, urok olejnych metalików :]

 

Owszem, olejna. Ale jeszcze nie jest pomalowany na H11 Smile Ta czerwień jest położona na 'czysty' plastik.

 

 

mądrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, powinno być NATO Olive, ale u mnie i tak będzie inny kolor ;D dam na H113 bo jest dobry

Od `43 jankesi używali koloru ANA 613 Olive Drab. Odpowiednikiem tego koloru jest H155 (humbrol oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od `43 jankesi używali koloru ANA 613 Olive Drab. Odpowiednikiem tego koloru jest H155 (humbrol oczywiście).

O, dzięki za informacje

A prace... hmm, na razie zawieszam, dopóki nie wyzdrowieję :/ wszechobecne wirusy dają mi w kość, więc mały, przymusowy odpoczynek się szykuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prace... hmm, na razie zawieszam, dopóki nie wyzdrowieję :/ wszechobecne wirusy dają mi w kość, więc mały, przymusowy odpoczynek się szykuje :(

 

no to grzane i wracać do zdrowia !! a w tak zwanym międzyczasie możesz przeanalizować różne ciekawe "portrety" malowane na osłonach silników T-boltów jak sie na niektóre patrzy to od razu człowiekowi sie poprawia zdrówka rzycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrówka rzycze Smile

Dzięki, tylko następnym razem życz przez "ż" bo tak to nie zadziała

a w tak zwanym międzyczasie możesz przeanalizować różne ciekawe "portrety" malowane na osłonach silników T-boltów

Już to zrobiłem i urzekł mnie ten byczuś dlatego go robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tylko następnym razem życz przez "ż" bo tak to nie zadziała Smile

życze życze życze ortografia nigdy nie była moją mocną stroną jakoś Firefox zwiódł mnie podkreśleniami jak poprawiłem na 'rz' to nie wiedzieć czemu pokazał że dobrze, więc zaufałem wrednej maszynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna dziś w sklepie byłem i gość przede mną sprzątną mi P-47 sprzed nosa :(

Kiedyś miałem dokładnie taka samą sytuację z tym modelem

 

życze życze życze Mr. Green ortografia nigdy nie była moją mocną stroną Razz jakoś Firefox zwiódł mnie podkreśleniami Razz jak poprawiłem na 'rz' to nie wiedzieć czemu pokazał że dobrze, więc zaufałem wrednej maszynie Razz Smile

Czasami lepszy jest po prostu słownik

 

Aaa, no i informacja dnia Wyzdrowiałżem, więc prace znów ruszają :D:D zaraz zabieram się za maskowanie tego czerwonego i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>_< nie lubię pisać postów pod postem.. no ale trudno.

Efekt dzisiejszej pracy:

Obmaskowałem piorunkowi dzioba i walnąłem taki mały priszejding takim fajnym długopisem żelowym:

DSC02388.jpg

DSC02389.jpg

DSC02390.jpg

Przed chwilą położyłem pierwszą warstwę... jest pysznie

Jutro chyba nic nie zrobię (sprawdzian z niemieckiego we wtorek ), ale wtorek popołudniu to takie malowanko że ho ho!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnym długopisem żelowym

Nie rozmazywał się? Chyba lepiej było użyć markera do płyt (tylko takiego porządnego). Zmyło by się go potem "szpirytusem", albo denaturatem i zostałby w samych liniach podziału blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmazywał się? Chyba lepiej było użyć markera do płyt (tylko takiego porządnego). Zmyło by się go potem "szpirytusem", albo denaturatem i zostałby w samych liniach podziału blach.

Nie, nie rozmazywał się. A z tym markerem do płyt do gdzieś na forum był już ten sposób podawany, spróbowałem na złomie i nie wyszło. Marker "wylewał się" na powierzchnię farby. Ten długopis wygląda jak dla mnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym markerem do płyt do gdzieś na forum był już ten sposób podawany

Coś długo mnie tu nie było...

Marker "wylewał się" na powierzchnię farby

Dlatego napisałem żebyś użył porządnego. Mnie taki żelowy się rozmazywał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to robota trwa. Słabo, bo słabo (znowu te przebrzydłe wirusy... a nie chorowałem przez 2 lata ... widać, musiało się skumulować).

Zamaskowałem ogon i namalowałem czerwony pas zamiast kalki. Tak będzie się kolorystycznie zlewać . Również kadłub machnięty H11, ale jeszcze malutki poprawki będą potrzebne.

Koniec gadania, fotki:

DSC02392.jpg

wybaczta, trochę rozmazane, ale targa mną kaszel :(

DSC02393.jpg

niedługo przerwa świąteczna, to coś się zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy użycie tego długopisa dało jakaiś efekt??

Bo ja nie wiem właśnie jak te linie podziłału robić,próbuje poznać tajniki modelarstwa....

 

Nic to nie dało.

 

Informacja:

jachud3 ma odcięty net i jak mu naprawią to wznowi relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.