Skocz do zawartości

P-47D-30 Revell 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

a więc zachęcony przez kolegę Ostacha zakładam wątek warsztatowy tegoż samolotu. inbox jest TUTAJ

co nieco zrobiłem już przez jedno popołudnie, efekt tych prac to:

sklejone bomby oraz dodatkowy zbiornik paliwa:

DSC02320.jpg

pomalowane wnętrze na MM 4734 i paćnięte na czarno wszelkiej maści kontrolki (oczywiście wszelkie guziki i takie tam wajchy dorabiam :P):

DSC02318.jpg

DSC02317.jpg

pomalowałem też kawałek kokpitu i fotel wraz z pasami (jeszcze tylko sprzączki na srebrno):

DSC02319.jpg

no i jak na razie najfajniejsza część - tablica przyrządów

DSC02316.jpg

tylko nie wiem czy nie przesadziłem z tymi kolorkami tam i czy nie są zbyt wyraziste.

wszelkie opinie mile widziane

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w kolorystyce wnętrza patrzysz na foty prawdziwych?

staram się i wydaje mi się że ten kolor jest najodpowiedniejszy, w każdym razie bardzo mi się podoba

Ładna maszyna szykuje się

no jeśli tak mówi sam tornado to to jest swego rodzaju mobilizacja

Co do jaskrawości kolorów - jeśli patrzysz na to i nie widzisz kilku ciapek a jakieś stonowane kolory na zegarach to jest ok.

znaczy wiesz, tablica jest potraktowana lekkim białym drybrushem więc jest dosyć stonowane, na pewno się nie świecą

Aha, i proszę odmieniaj mojego nicka Smile

Jezusieńku, zapomniałem już się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że znowu ktoś zabrał się za "byczka" Mój to już dawno gdzieś wisi w galerii. A w poczekalni czeka Academy z tej samej jednostki z takim fajnym indianinem. Kiedyś go zrobię.... Na razie życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś dorzucę od siebie, narazie pracuj bo to, dopiero kokpit. Mam tylko obawy czy zegary napewno były w całości takie kolorowe (tarcze na zielono/błękitno)? Może lepiej było zrobić tylko ramki jakąś szpileczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, powoli do przodu...

lekko usyfione wnętrza:

DSC02333.jpg

DSC02330.jpg

sklejony kokpit i też troszkę 'usyfiony':

DSC02329.jpg

DSC02328.jpg

DSC02322.jpg

pomalowałem jeszcze silniki najpierw na Gun metal H53, potem czarny drybrush i potem znowu drybrush, tyle że srebrny:

DSC02327.jpg

niedługo zabieram się za koła. staram się także zdobyć figurki Hellera oraz jakąś posypkę albo matę na trawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jak na początek to nieźle Ci idzie. Widać, że przykładasz się do roboty i słuchasz rad.

 

Ale z tymi zegarami to troszkę chyba poniosła Cię fantazja Tarcze przyrządów były czarne a podziałka biała. Popatrz sobie na zdjęcia kokpitów z epoki i na współczesne eksponaty muzealne.

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś małe zainteresowanie tematem.. :( no cóż, pracuję dalej. Efekty dzisiejszego ranka (prace nieco się posunęły ale zdjęcia robiłem rano przy lepszym świetle).

sklejone połówki kadłuba (teraz wszystko jest już zaszpachlowane i wyszlifowane, naklejona "płetwa" od góry za owiewką):

DSC02338.jpg

bomby pomalowane na NATO Olive (H46):

DSC02337.jpg

silnik (obecnie dokleiłem jeszcze tą małą część przed głównymi klocami silnika):

DSC02334.jpg

także dziś wystąpiły małe próby washa na kadłubie i jestem zadowolony z potencjalnego efektu

kolejne foty niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalną...

 

panowie, mam pytanie odnośnie podkładu pod samolot. wg planu ma on stać na trawce i do tego tyczy się moje pytanie:

lepsza jest mata:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=8&przedm=218808&kateg=213308

czy posypka?:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=8&przedm=218414&kateg=213308

co jest lepsze do takiej małej winietki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz tylko małą podstawkę pod model, gdzie ma być tylko trawa z terenu to kup matę. Zawsze możesz dodatkowo plakatówkami modyfikować kolor trawy - fajnie wychodzi.

Ale jeśli chcesz się bawić w jakieś błota, gdzie trawa jest tylko częścią powierzchni podstawki to kup posypkę. Znaczy się trawę elektrostatyczną.

 

A i jeszcze pytanko jedno. Po co przecierasz na czaro gunmetalowy silnik ? Raczej ciemniejszy powinien być wewnątrz. No i co do brudzenia, nie brudź kabiny suchopędzlem (który wygląda na dosyć mokry). Lepiej zrób sobie washa. Jak zabezpieczysz sido to nic sie nie zepsuje, a i usunąć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przecierasz na czaro gunmetalowy silnik ?

a jakoś tak mi się uwidziało że niby smar i takie inne małe duperelki mogą pobrudzić silnik, więc przetarłem. Poza tym jest tam jeszcze srebrny, ale to i tak zniknie w ciemnych czeluściach osłony.

No i co do brudzenia, nie brudź kabiny suchopędzlem (który wygląda na dosyć mokry)

tak wygląda bo zmieszałem farbę czarną z gun metal, który się tak błyszczy i wydaje się przez to takie 'wodniste'.

Jesli chcesz tylko małą podstawkę(...)

dzięki bardzo, już się zdecydowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz fajnie pobrudzić silnik, rózne smary itd. to też zainteresuj sie rożnymi ewolucjami washa. Raz gęściej, raz rzadziej. Raz kropka z rozcieńczonej farby i masz na osłonie silnika skapnięty smar, tudzież inny płyn eksploatacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz fajnie pobrudzić silnik, rózne smary itd. to też zainteresuj sie rożnymi ewolucjami washa. Raz gęściej, raz rzadziej. Raz kropka z rozcieńczonej farby i masz na osłonie silnika skapnięty smar, tudzież inny płyn eksploatacyjny.

dziękuję, poeksperymentuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zainwestować w Humborl Metalizer (albo metalizer innej firmy), bo po srebrnym 11 może ci sie mienić jak bańka z choinki, fakt - metalizery są droższe ale jak zobaczysz efekt po polerce to nigdy więcej nie będziesz próbował robić głołego metalu 11-stką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, żeby nie było, że nic nie robię...

byczek ma już stateczniki oraz skrzydła ^^

pomalowałem także owiewkę (na razie 1 warstwa) na czerwony błyszczący Humbrola, bodajże 19. Oto fotki:

DSC02352.jpg

DSC02353.jpg

DSC02350.jpg

DSC02351.jpg

zdjęcia robione przed paroma minutami przy świetle żarowym więc troszkę ciemne chyba są

a oto materiały, które przyszły wczoraj po (uwaga!) 2 dniach od złożenia zamówienia! (te zdjęcia robiłem rano)

piloci + obsługa naziemna USAAF od Hellera:

DSC02341.jpg

oraz mata i posypka na podstawkę:

DSC02342.jpg

i teraz pytanie do szanownych użytkowników... styropian pod matę mam, ale czym go okleić? bo raczej takiej małej winietki bez schowania podłoża to raczej nie wypada robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian pod matę mam, ale czym go okleić? bo raczej takiej małej winietki bez schowania podłoża to raczej nie wypada robić?

 

To znaczy jakie jest pytanie? Jak robisz winetke nie wiele większą jak sam model to odpuść sobie styropian i jakiekolwiek formowanie terenu, zwłaszcza lotniska. I najpierw zastanów się co będzie podstawą tej winetki? Masz jakiś przyzwoity kawałek drewna?

 

No i te figurki. Nie wiem, może zmienili zawartość tego zestawu po 3o latach, ale raczej wątpię. Przez co nie jest to niestety dobry zakup. Będziesz musiał wybrać jakieś lepsze sztuki.

 

Kabinka całkiem ładnie wyszła, zwłaszcza jak na brędzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.