Skocz do zawartości

[PG-ZD] 7tp Mirage 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

witam

buduje 7tp w zdobycznych barwach niemieckich i odrazu doznalem zonka.a mianowicie,otwieram pudelko,zafoliowane wypraski,wywalam folie i nie ma wiezy .na szczescie mialem siodemke sklejona jakies 12 lat temu wiec wieza poszla do kreta i olalem temat.

to co dzis udalo mi sie zrobic to zaluzje z pozostalosci blaszek i siatki z sitek od kranu

!!!POSZUKUJE DO NIEGO JESZCZE OGNIW RPM!!!JAK BY KTOS MIAL TO CHETNIE ODKUPIE

e1308da7fde80b0b.jpg

b2b5586d700efbb1.jpg

1cc1ae3387712fc5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No. Widzę, że zaczyna nasze forum powoli pachnieć IIRP.Czekiam na dalsze postępy w pracy.

PS: A te siatki to mają być takie wypukłe(bo na zdjęciach tak wyglądają)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: A te siatki to mają być takie wypukłe(bo na zdjęciach tak wyglądają)?

siatki sa wypukle ale bardziej zaokraglone,mi sie nie udalo ich tak wygjac:

ed0b719918d36c7c.jpg

1ac3f3f5b02d71bc.jpg

pierwsze ofiary:jak mozna sie skaleczyc w palec wskazujacy w prawej rece,przeciez na sie trzyma skalpel?

b308c779efea06a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że robisz 7-kę w skali 1/35, mam ją również oraz TK-S, będę podpatrywał twoje postępy, zapewne czegoś się nauczę.

 

Spróbuj te siatki wykonać z siatki z jakiegoś małego siteczka plastikowego lub metalowego, teraz tak mi do głowy wpadło, oczywiście ta siateczka jest metalowa i to srebrna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatki faktycznie do poprawy... po co dawałeś te żaluzje z blaszek skoro szpary i tak są zaklejone farbą i ich nie ma? Przynajmniej tak widzę na przedostatnim zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co dawałeś te żaluzje z blaszek skoro szpary i tak są zaklejone farbą i ich nie ma?

he to zdjecie to ta stara siodemka z ktorej wzialem brakujaca wieze,pokazuje tylko ze siatki sa wypukle.bede musial cos wykombinowac z nimi w takim razie.

 

dalsze prace:nitowanie wiezy-dzien wyjety z zycia

329efb09d7353488.jpg

f3576f250699db89.jpg

d11697cde96200a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he to zdjecie to ta stara siodemka z ktorej wzialem brakujaca wieze,pokazuje tylko ze siatki sa wypukle

Aaaa no tak, moje niedoczytanie ale siatki i tak bym wymienił na mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieza ogolna-teraz szlifowanie nitow,sklejony czesciowo kadlub i wyciete otwory w wiezy.troche to zle wyszlo bo nity roznia sie srednica,mozna bylo zrobic z drutu miedzianego ale byla by mordega przy szlifowaniu.no nic nastepnym raziem sie wyprubuje ten pateny a teraz spac bo juz prawie rano

b297a8fc4620559a.jpg

437eb0645506ba5d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dweler- super, że idzie kolejny TP.

Gąski RPM mam, napisz na priv.

Jeśli będziesz potrzebował jakieś materiały pisz na gg lub email. Nie wiem co masz. Rozumiem, że model bez wnętrzności. W domu przeczytam dokładnie całość to będę mógł się wypowiedzieć. Ja w święta zacznę 7TP w wersji plot, tylko lufy do nkm coś nie przychodzą.

 

Skala - notorycznie podajesz linki do szkiców czy zdjęć nie podając ich źródła. Szkice wieży są z monografii 7TP (tej starszej zdaje się) i mają określonego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala - notorycznie podajesz linki do szkiców czy zdjęć nie podając ich źródła. Szkice wieży są z monografii 7TP (tej starszej zdaje się) i mają określonego właściciela.

Hmm, ale ja nie znam źródła, mam je w takiej formie jak podaję w linku i tyle. Jak znasz dokładne dane źródła, to poproszę o podanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkice wieży, które prezentujesz na swoim blogu/stronie pochodzą z monografii czołgu 7TP wydanej przez wydawnictwo militaria. Autor to między innymi Pan Adam Jońca. Używając portalu google znajdziesz ją bez problemu - starą lub nową wersję z wszystkimi autorami.

PS Na swojej stronie udzielasz informacji, że szkice mogą być przydatne przy wykonywaniu czołgu (rozumiem, że 7TP) firmy RPM ? Oświeć mnie więc, bo z tego co wiem to jednowieżowego 7TP robi Mirage. No chyba, że cuś się pozmieniało ?

Jeśli nie znasz źródła, to uważaj bo kiedyś trafisz na natręta i Cię ścignie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ? Domyślam się, że to tył skrzynki montowanej na błotniku. Jeśli tak to jest do wywalenia bo wygląda jak by ścianki miały 5-6 cm grubości w realu. Zrób ją od podstaw (blaszka, polistyren) bo ten dodatkowy "pancerz" to wiesz :P Kaszanka.

29e375efdf36af4d.jpg

7TP.jpg

źródło -> zgapa.pl

Nity - klasa, zazdroszczę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponitowane oraz naiercona lufa:

4ba02508ba51c295.jpg

7acb11b013b13e53.jpg

fa884242840f3957.jpg

teraz czas na poprawki w zawieszeniu:

e6f68a5e9bb73563.jpg

Co to jest ? Domyślam się, że to tył skrzynki montowanej na błotniku.

ten tyl skrzyni chowa sie do srodka wiec bedzie niewidoczny

Z czego robisz nity, bo ja chciałem robić je z drutu, ale widzę, że jest prostszy sposób i łatwiejszy do obróbki.

to poprostu powyciagane na cieplo ramki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy skrzynki mają być otwarte ? Jeśli tak to ścianki o grubości 1mm do wymiany jeśli zamknięte to zamek/kłódeczka do poprawki.

Gąski jutro wyślę, bo dziś dopiero wróciłem z Berlina.

Nity wyszły jak w PZInżu ! Gratuluje. Tylko wiesz, że one miały takie stożkowe łebki... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co to za model, a raczej wersja 7TP "AA", czy to jest ten 7TP z wieżą Boforsa ??

Jeżeli mogę się wypowiedzieć w zakresie modelu, to moim zdaniem, te siatki są do wymiany, poszukaj małego siteczka z siatką metalową, jest idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawione wozki jezdne(wygladaja jak krabo-pajaki z half-life) i takie tam drobiazgi

1cbd90d05c4ceb14.jpg

714db10cb2bd0ec2.jpg

8bd47f64914bcb49.jpg

 

Tylko wiesz, że one miały takie stożkowe łebki... :P

chodzi ci o te zaznaczone strzalka na wiezy czy te na kadlubie?bo jesli te na wiezy to nie ma problemu zeby ich ponacinac a jesli o te na kadlubie to chyba bym sie zaj....... gdybym mial kazdy na stozek szlifowac

7818dc3f010247d5.jpg

 

to moim zdaniem, te siatki są do wymiany, poszukaj małego siteczka z siatką metalową, jest idealna.

to wlasnie jest malutka siateczka tylko ze z kranu,wydaje mi sie ze jest porownywalna gestoscia z ta z sitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie te na kadłubie. Te na wieży są dla mnie też zaskoczeniem bo zawsze żyłem w przekonaniu, że śruby był te same, a tu widzisz zonk Człowiek uczy się całe życie ... :P Wózeczki ładnie wyszły !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.