Skocz do zawartości

[PG-ZD] 7tp Mirage 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

he a jednak.gdy negatywne emocje opadly przypomlem se ...

Kolor bazowy zły, do poprawki.

 

Nie wiem czy nie powinieneś zacząć od szaro piaskowego, później ciemna zieleń i brązowo-rdzawy. Ja dałem brąz i podobno nie zgadza się. Kolory Agamy nadają się do ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie powinieneś zacząć od szaro piaskowego, później ciemna zieleń i brązowo-rdzawy.

Właśnie tak powinien zrobić, tak malowano pojazdy. Plamy poziomo-podłużne.

Ja dałem brąz i podobno nie zgadza się. Kolory Agamy nadają się do ...

Masz te farby Agamy ? Ile wozów nimi pomalowałeś ? Na pewno kupiłeś dobry odcień ?farby Agamy jako jednolite (nie wymagającymi mieszania kilku rożnych) są z tego co wiem najlepszymi/najwierniejszymi na rynku w tej chwili.

Oj skala72, oj skala... czytać, dużo czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te farby i malowałem nimi, zestaw Polish Armor i ni diabła nie chca się zgodzić z tzw. oryginałami, khaki jest kolory brązowo oliwkowego, nic nie ma wspólnego z odrobiną zieleni, jak dodasz do tego brąz to wychodzi prawie ten sam odcień, czołg 7 TP wychodzi w barwach - odcieniach brązu.

 

Patrz na stronę, tam opisałem kolorystykę i są pokazane kolory Agamy i inne. Patrz też na kolory podane w różnych materiałach, na zdjęciach. Widzę, że sam ich nie używałeś, a mówisz i piszesz. Patrz też na pisma kolorowe, a na dodatek, nie ma ani jednego przedmiotu - fragmentu/części z oryginalnym malowaniem, wszystko to są domysły, tak na prawdę.

 

I jeszcze jedna rzecz, czołgi z fabryki wychodziły jednobarwne, był to kolor ciemnozielony, tak jak prototyp jedno wieżowej 7-ki.

 

I jeszcze drugie, zainteresowałem się barwami PSP i żadna osoba z którą rozmawiałem nie poleciła Agamy, powiedzieli, że to jedna ściema, na pewno była ciemna zieleń (która też ma odcieni od ..), ciemny brąz z dodatkiem rdzawego koloru, można powiedzieć, że był to Rot Braun Pactry i piaskowy z szarym.

 

I jeszcze trzecie, tak jak ty mówisz, wychodzi na to, że ludzie, którzy budują i następnie malują repliki czołgów - TKS czy też 7TP, są debilami i na dodatek nie znają się.

 

Patrz, starałem się jak najwierniej oddać malowanie z 1939 roku, ale to jeszcze nie to. Zaznaczam również, że na farbę poszedł łosz i pomazałem go sidem, więc ściemniał.

 

7tpwork17b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te farby i malowałem nimi, zestaw Polish Armor i ni diabła nie chca się zgodzić z tzw. oryginałami, khaki jest kolory brązowo oliwkowego, nic nie ma wspólnego z odrobiną zieleni, jak dodasz do tego brąz to wychodzi prawie ten sam odcień, czołg 7 TP wychodzi w barwach - odcieniach brązu.

Przejrzałem jeszcze raz, prezentowane przez Ciebie, kolory Agamy. Zieleń i brąz są do zaakceptowania ale z dużym przymrużeniem oka. Szaropiaskowy zdecydowanie odpada. Tu jako człowiek mający te farby w szufladzie masz rację, oddaje honor. Spójrz do działu Jarkka, malował humbrolami-aero.

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?t=35206&start=165

Patrz też na pisma kolorowe, a na dodatek, nie ma ani jednego przedmiotu - fragmentu/części z oryginalnym malowaniem, wszystko to są domysły, tak na prawdę.

Części na upartego z resztkami oryginalnej farby myślę, że by się znalazły. Jeśli nie od czołgów to od ciągników lub ciężarówek.Bądź spokojny. Tak samo jak kolorowe zdjęcia. Co do pism, książek itp to wierz mi, nie ma sensu się licytować, kto ma ich więcej

I jeszcze jedna rzecz, czołgi z fabryki wychodziły jednobarwne, był to kolor ciemnozielony, tak jak prototyp jedno wieżowej 7-ki.

Nigdy temu nie zaprzeczałem, wręcz przeciwnie. Ta informacja to nic nowego.

I jeszcze drugie, zainteresowałem się barwami PSP i żadna osoba z którą rozmawiałem nie poleciła Agamy ...

Z kim rozmawiałeś ? Pytam z ciekawości.

I jeszcze trzecie, tak jak ty mówisz, wychodzi na to, że ludzie, którzy budują i następnie malują repliki czołgów - TKS czy też 7TP, są debilami i na dodatek nie znają się.

Tak jak w kwestii farb i kolorów gotów jestem przyznać Ci rację, tak tutaj zdecydowanie przesadziłeś. Bardzo przesadziłeś. Nigdy, w żaden sposób nie wypowiadałem się, na temat ludzi budujących repliki polskiej broni pancernej, jako o debilach nie mających pojęcia o swojej pracy. Znam osobiście kilku z nich i zaliczam ich do grona swoich przyjaciół. Wiem jak katorżniczą pracę wykonują i cenię ich za to. Jeżdżę na drugi koniec polski, żeby pomóc im chociaż kilka godzin w pracach, rozwiać modelarskie wątpliwości, dorzucić się do paliwa do tankietki. Bardzo bym chciał, żebyś stanął kiedyś oko w oko z częściami do 7TP albo do tankietki i zobaczył co i jak wygląda w praktyce. Twoją wypowiedź uważam za ... nazwę to dyplomatycznie, całkowicie niezgodą z prawdą i szkodliwą.

 

Chyba nie mamy się tu pozabijać tylko ustalić to co nadal owiane mgiełką tajemnicy, prawda ? Po co więc takie komentarze co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle sie wyrazilem bo to brazowe to narazie podklad.co do malowania to patrz post nr 1

buduje 7tp w zdobycznych barwach niemieckich

 

wiec bedzie szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k....wa zrobili teraz na fotosiku zamiast pelny rozmiar na forum,zdjecia 500px,nie wiecie jak to obejsc zeby bylo po staremu?##%$@&*(%$

wiem,jak zrobić żeby było po lepszemu, skorzystać z photobucket.com.

 

Nie doklejaj wózków/kół prowadzących i zębatych, jak skleisz na nich gąski to zsuniesz sobie całość razem z nimi, a wtedy to cuda niewidy możesz z nimi czynić.Tylko te bolce do wsuwania zaklej jakąś taśmą, coby po babraniu znów się wsunęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,jak zrobić żeby było po lepszemu, skorzystać z photobucket.com.

tak tez zrobie

Uuuuu, szkoda. Mój pierwszy 7TP, też był niemiecki

no wiem ale chcialem wziac udzial w projekcie zdobyczne,w obcej sluzbie i odrazu siódemka mi przyszla na mysl.

podklad to panzerszokoladbraun z mm a baza to wlasna mieszanka bialego,czarnego i niebieskiego.

Nie doklejaj wózków/kół prowadzących i zębatych, jak skleisz na nich gąski to zsuniesz sobie całość razem z nimi, a wtedy to cuda niewidy możesz z nimi czynić

dobra mysl,moze tak zrobie

zeby nie powielac pudelkowych standardow wzoruje sie na tej jednostce

7tp_copy3.jpg

pojechany baza i pocieniowany w miare mozliwosci i pomalowane krzyze

DSC01507.jpg

DSC01508.jpg

DSC01509.jpg

DSC01510.jpg

faken shit ten photobucket jest rewelacyjny a ja zylem w ciemnocie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, tyle się męczył, nitował, przerabiał, dorabiał, kombinował i co? I CO??

 

Na Germańca jakiegoś pomalował...

 

Jak nic jeno jakąś klątwą obłożyć, coby już nigdy więcej żadnego, niźli w jedynie słusznych Polskich barwach modelu nie tykał i Nam tu tylko w takowych a nie w inszych pokazywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też mam mieszane uczucia, myślałemże zmienisz zdanie i Polaka zrobisz, a nie szkopa, wszyscy robią tych faszystów. Fakt, tzw. ciało, siódemka pomalowana jest w kamuflaż.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba dałeś ciała z malowaniem... Na fotce na której się wzorujesz jest porzucony czołg w trójbarwnym polskim malowaniu a krzyż i swastyki to tylko prowizorka na znak, że czołg został przechwycony przez Niemców.

Dopiero w zakładach naprawczych zdobyczne czołgi były przemalowywane i dostawały normalne oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wrześniowych kolorów to trzeba przyjąć jakiś rozsądny wzór i nie oglądać się na innych. Przecież nie ma żadnego oryginalnego wzoru tych kolorów!

Czy widzieliście różnice w malowaniach odrestaurowanych TKS i PF 508 łazik? Wystraszyliście chłopaka i już. Ten panzer grau to fajny podkład do polskiego kamo

 

Ja mój kamo na TKS-D będę bronił jak niepodległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kurde bedzie sf w malowaniu bo sie nie zczailem ze to kamo a tak jak jest mi sie podoba i juz .a niemiec tylko dlatego ze bierze udzial w projekcie grupowym

sido i bandaze na kolach

DSC01513.jpg

DSC01514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wrześniowych kolorów to trzeba przyjąć jakiś rozsądny wzór i nie oglądać się na innych. Przecież nie ma żadnego oryginalnego wzoru tych kolorów!

Czy widzieliście różnice w malowaniach odrestaurowanych TKS i PF 508 łazik?

No widzieliśmy, masz rację, trzeba będzie przyjąć jakiś standard w malowaniu PSP z 1939. Ja proponuję wzorować się na barwach francuskiej broni pancernej. W końcu był to nasz "sojusznik" i pierwsze czołgi były w ich malowaniu. Ustalmy barwy zieleni, piaskowo i brązowego dla rożnych producentów farb. Chyba to najrozsądniejsze wyjście.

 

no to kurde bedzie sf w malowaniu bo sie nie zczailem ze to kamo a tak jak jest mi sie podoba i juz .a niemiec tylko dlatego ze bierze udzial w projekcie grupowym

sido i bandaze na kolach

No dobra, niech tak zostanie, nie ma co kombinować w tej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzieliśmy, masz rację, trzeba będzie przyjąć jakiś standard w malowaniu PSP z 1939. Ja proponuję wzorować się na barwach francuskiej broni pancernej. W końcu był to nasz "sojusznik" i pierwsze czołgi były w ich malowaniu. Ustalmy barwy zieleni, piaskowo i brązowego dla rożnych producentów farb. Chyba to najrozsądniejsze wyjście.

Czas już najwyższy, można by założyć jakiś osobny wątek i tam moglibyśmy się posprzeczać Humbrole, Patrcy, Model mastery, Valejo. Takie gotowe warianty nie jednego by ucieszyły pewnie. Jak skala72 udowodnił agama do szuflady !

Ja mój kamo na TKS-D będę bronił jak niepodległości.

Wiemy, wiemy :P Twoje szczęście, że ładnie Ci wyszło, ja się czuję zagięty ;)

 

dweler - te "krzyżyki" to jest moc, nie ma co. Wyglądają fajnie, zwłaszcza to na jarzmie Wrzuć proszę fotki tych czarodziejskich pasków z gąsienicami, bo mnie to też czeka lada moment, a tyś mój guru w tej materii.

 

Jak nic jeno jakąś klątwą obłożyć, coby już nigdy więcej żadnego, niźli w jedynie słusznych Polskich barwach modelu nie tykał i Nam tu tylko w takowych a nie w inszych pokazywał

Zawiążmy taką konfederację ;) "My modelarze, wiadomym czynim wszem i wobec, oraz każdemu z osobna co w imię majestatu Polskiej Broni Pancernej winno być postanowione..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tyś mój guru w tej materii.

dobre,dobre(zalewka ) wrzuce tomoroł ale poprostu naklejam ogniwka na tasme,maluje z wewnetrznej strony,nakladam na kola,przyklejam na super gluta,zdejmuje tasme i maluje z wierzchu.mozna tez zrobic jak mowil rafal

Nie doklejaj wózków/kół prowadzących i zębatych, jak skleisz na nich gąski to zsuniesz sobie całość razem z nimi, a wtedy to cuda niewidy możesz z nimi czynić.Tylko te bolce do wsuwania zaklej jakąś taśmą, coby po babraniu znów się wsunęły

robie podstawke-pierwsze przymiarki

DSC01519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo jej !! Co ona taka wielka, straszny kloc, jak by miał to być pomnik, weź to zrób niższe (dużo) i powiększ szerokość z obu stron.

 

ps. a jak już jesteśmy przy tem. 7TP, to mam pytanie, czy ktoś widział z bliska lub nawet pomalowane figurki "Żołnierze broni pancernej 1939 r" z S-Model ?? Czy są warte kupienia ??

 

e013.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. a jak już jesteśmy przy tem. 7TP, to mam pytanie, czy ktoś widział z bliska lub nawet pomalowane figurki "Żołnierze broni pancernej 1939 r" z S-Model ?? Czy są warte kupienia ??

Ja nie widziałm, ale słyszałęm, że nie jest to za dobry poziom figurek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. a jak już jesteśmy przy tem. 7TP, to mam pytanie, czy ktoś widział z bliska lub nawet pomalowane figurki "Żołnierze broni pancernej 1939 r" z S-Model ?? Czy są warte kupienia ??

Ja nie widziałm, ale słyszałęm, że nie jest to za dobry poziom figurek/

mam figurki z MH, wyglądają ok, tylko ta cała żywica mnie dobija, nic prawie nie widać, chyba przed obrabianiem pomaluje je czymś ??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala72 daruj je sobie, poszukaj lepiej na Allegro albo w sklepach żywicznych figur z Mirage. Fajni są jeszcze czołgiści z MModel.

Pytałem się tylko o tych z S-Model. Dzięki za MModel, ale znam, takie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałm, ale słyszałęm, że nie jest to za dobry poziom figurek/

Niedobrze, niedobrze Panowie, właśnie jada do mnie dwa plutony...;>

Mam nadzieję, że po wymianie główek "jacyś tacy" będą.

 

 

dweler, co Ty z tym klocem?????

Podstawka obronno, zaczepna(?)

mam figurki z MH

pstryknij im fotki, z łaski swojej i wrzuć do in boxów, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala72 daruj je sobie, poszukaj lepiej na Allegro albo w sklepach żywicznych figur z Mirage. Fajni są jeszcze czołgiści z MModel.

 

Skala72 ciężki jesteś, na wielu forach ten temat był wałkowany już.

Ja mam figurki polskich czołgistów (nie wszystkie) z Miraga Hobby, S Model i M Model. Mam porównanie.

Z wszystkich dostępnych te M Modelowskie są zdecydowanie najlepsze, mam co prawda tylko 1 figurkę, ale pieczołowitością deklasuje MH, a zwłaszcza S Model. Nie wiem co chcesz od tych figur, w moim odczuciu są bardzo dobre. Jedyną ich wadą (M Model) są bardzo pociągłe twarze, wyglądają jak upiory, głowy są do wymiany.

Mirage Hobby jest OK, oceniłbym na 4/4+, też mają lekki face deffect. Natomiast S Model to 2+/3, duużo pracy, głowy i dłonie do wymiany. Mundury wymagają dużo pracy.

Rafalejeszcze będziesz musiał żywiczne opiłki powdychać. Czeka Cię dużo pracy. Aha ja figur z S Model mam ok 30 więc wiem co mówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.