Skocz do zawartości

[PG-ZD] 7tp Mirage 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pozabijajcie się, rzućcie się na siebie, na noże, włócznie i miecze.

 

PAX PAX PAX MIęDZY CHRZEśCIJANY !

Znam Marcina i jego modele wystarczająco dobrze, żeby nie podejrzewać go o popełnianie rażących błędów. Zgadam się ze stwierdzeniem, że farba na małej powierzchni wygląda inaczej niż na dużej. Przykład jest prosty - przykłady barwników na palecie w sklepie, a przemieszana farba już na dużej ścianie.

Co do własnej inwencji to uważam, że konieczne jest ustalenie fabrycznych kolorów farb, dla potrzeb modelarzy.

Jak te kolory będą ewoluować to już indywidualna kwestia modelarza. Każdy robi jak lubi. Osobną kwestią jest więc kanon farb, który być musi ustalony, a osobą wizja modelarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory wszystko szlo w miare gladko a wiec w koncu musialo sie zesrac.na poczatku problem z lakierem matowym.kupilem vallejo bo mm zostawial mi bialy nalot na powierzchni a ten @#$%^ natomiast sie pieknie blyszczy.walka z gaskami to porazka na maxa,w tej sytuacji tasma sie nie sprawdza,przy odklejaniu jej wszystko sie porozpierniczalo i na koniec skonczyl sie klej.moze jutro cos ruszy.

 

Wracając do modelu, uważam, że nie przemyślałeś tych zadrapań. Część jest świetna i logicznie rozmieszczona (krawędzie, zawiasy), ale ... tych rykoszetów jest za dużo i co gorsze ze wszystkich stron.

w 100% sie z toba zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mnie przytuli

Masz pozdrowienia od Przekliniaka.

Co do gąsek, to dasz radę, jak do tej pory szło - nitowanie, to te gąski to pikuś. Ja jeszcze nie próbowałem tych wynalazków, ale jak się wstrzymasz, to jutro sprawdzę Humbrola - ponoć matowi, na jakimś duperelku i powiem czy warto.

 

ps. ja też miałem taką akcję z klejem, dlatego teraz mam zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jęcz tylko bierz się do roboty!!!

 

 

Dobra a teraz na serio, nie martw się będzie dobrze

Ja w sobotę zrzuciłem niechcący sobie kompresor z wysokości ponad półtora metra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę Humbrola - ponoć matowi, na jakimś duperelku i powiem czy warto.

 

Humbrol nie za bardzo matowi Chyba, że miałem jakąś felerną (przeterminowaną???) puszkę. Moje Su po potraktowaniu tą farbką wyglądało jak nieprzymierzając autko odpicowane na giełdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę Humbrola - ponoć matowi, na jakimś duperelku i powiem czy warto.

Humbrol nie za bardzo matowi Chyba, że miałem jakąś felerną (przeterminowaną???) puszkę. Moje Su po potraktowaniu tą farbką wyglądało jak nie przymierzając autko odpicowane na giełdę.

No to wypróbuję farbkę do matowania Pactry, też taka mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dweler, ale taśma za słaba ? klej nie trzyma czy co ? T 7TP będzie problem, zwłaszcza na kołach podtrzymujących bo tam są duże przerwy i gąski mogą opadać. Wrzuć jakieś zdjęcie. Nie możesz mi tego zrobić, mnie czekają gąski do C7P coś musimy wymyślić staruszku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na bardzo cienkim druciku - grubość nitki, tylko trzeba użyć innego kleju, mocniejszego, aby gąski trzymały się "metalu, możesz również zastosować nitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak ten plastik trzyma i jakiego kleju używasz do łączenia poszczególnych ogniw.

Spróbowałbym skleić całość na płasko, i dopóki jeszcze będzie miękko, jako taśmę wsunąć na zawieszenie-finalnie skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie tak to wyglada

DSC01535.jpg

DSC01536.jpg

wczoraj zjadlo mnie to co mnie zawsze dopada jak koncze model a mianowicie pospiech.po zalozeniu gasek i przyklejeniu na super gluta za szybko wzialem sie za zrywanie tasmy co sprawilo ze wszystko sie rozlecialo.sama tasma tez za mocno chwycila do tego nerwy i wyszlo jak wyszlo.sprobuje cos z tym zrobic dzis a jak nie to kupie i zaloze nowe gaski.ide do roboty,sprawozdanie jak zwykle pewnie po 1:00

dzieki za pomoc

dotego szlak mnie trafil bo caly efekt washu i cieniownia zginal pod !@@#$%% matem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.