Skocz do zawartości

VF-0S "Phoenix" - Hasegawa - 1:72


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia gustu trochę z przekory obejrzałem MACROSS ZERO...a potem zdobyłem pozostałe części.Dla mnie to KULT

Tymczasem dalszy postęp.Ponieważ malowanie musi się odbywać przy wolnej chacie :/ zbudowałem wnękę na JBD.Tak wygląda:

484f6f1e57b3baa9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz co , jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma (albo kradnie co popadnie ) Mam tylko takie tworzywo...i takie co ma grubość 5 mm :| myślę że jak wsadzę je w wycięty otwór w korku to trochę się wyprostują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wstawianie screenów z filmu jest dozwolone ale pokazałbym Ci że wcale tak nie jest.Pilot siedzi w pozycji siedzącej standardowej
W celach dydaktyczno - poznawczo - naukowych jest dozwolone z podaniem zrodla. Dawaj, bo jestem bardzo ciekawy. Widzialem ten model w wersji zabawkowej, w sensie skladanej/rozkladanej i tam wlasnie wyglada to tak, ze caly dziob zgina sie w dol i pilot wisi twarza do ziemi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jeśli dozwolone w wyżej wymienionych celach to proszę Pilot siedzi nadal w złamanym dziobie maszyny ale siedzi normalnie. Na youtube na 100% znajdują się wycinki filmu pokazujące transformację VF-0S.Tutaj kilka screenów z filmu MACROSS ZERO:

Widok na siedzącego pilota:

28e9266a6f75ff86med.jpg

 

Widok w przód z kokpitu w trybie battdroida:

fe53db709acf3d59med.jpg

6f3debc7d7ff396cmed.jpg

 

 

 

A tutaj kilka screenów z transformacji filmowej,screeny są po kolei zgodnie z transformacją,ciężko było utrafić z screenowaniem ale mam nadzieję że dadzą jako taki obraz :

Myśliwiec:

c027a9f5e9dd3e41med.jpg

Gerwalk (tryb pośredni):

9334ef4b49d3d76bmed.jpg

Płyta pancerza za pilotem nasuwa się na kabinę:

5ddff222a820d785med.jpg

Pilot jest cofany i obracany do pozycji pionowej:

8a2f9b105548a52amed.jpg

28e9266a6f75ff86med.jpg

Uruchamia się głowa:

26c9f1ac020077e8med.jpg

Silniki stają się nogami:

25fc7d8386e180a5med.jpg

Przemiana części górnej:

ecb9e2d96c61bab8med.jpg

Pojawiają się ręce , w trybie myśliwca znajdujące się między silnikami:

70aca0d8a35024fdmed.jpg

Zasobnik z działkiem staje się bronią ręczną dla battdroida:

bc82d2afe2ff3386med.jpg

 

Mam nadzieję że rozjaśniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehę... tera wszystko jasne Takie pytanie- czy Hasa robi tego...hm... samolotorobota w wersji umożliwiającej sklejenie battdroida? Majek pisał o zabawce, ale model tyź istnieje?

Pooglądałem fragmenty macrossa i mię wzięło - acz gdzie tej anime do przygód piłkarskich Tsubasy albo wodnopłatowców z filmu Porco Rosso ;) No dobra, czepiam się.... I jeszcze pytanie- ile za taki model się płaci? Mniej więcej tyle co za przeciętne samolotyHasy 1/72 , czy tyle co za StarWarsiawę z FineMolds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RANY NIE WIERZĘ! NORMALNIE CIESZĘ SIĘ ŻE WAS ZARAZIŁEM!!!!!

 

Tsubasa?Biegł do bramki 4 odcinki a strzelał przez 3 odcinki...Mecz trwał pół sezonu

 

Model battdroida istnieje...powszechnie spotykany na wschodzie , 90 zł.Seria z Macrossa jest bardzo udana...Hasegawa wypuszcza w osobnym zestawie nawet blachy do poszczególnych egzemplarzy i uzbrojenie.Praktycznie wszystkie myśliwce można również kupić w formie robota aczkolwiek myśliwce są tańsze.Ja za swojego łącznie z przesyłką zapłaciłem 80 zł.Polecam sklepy Hobby Link Japan oraz Hobbyeasy.Na ebayu też są.Jeden typ pojawia się na alledrogo ale kosztuje 99 zł .

 

PS

Macross Zero to jedna z lepszych części.Love Story niestety jest ale to już typowe dla wszystkich części.Polecam Macross Frontier, najnowsza część...wg mnie wymiata...nawet kurze z półek:)

 

PSS

Modele plastikowe są w w skali 1:72.Są żywiczne modele w skali 1:48 a Arii robiło jeden typ w 1:24.Szukałem go dłuuuuugooooo ale niestety bez szans...Arii puszczało też modele z Macrossa w 1:100 i 1:144

 

PSSS

 

Mały update.Zrobiłem klapę deflektora (spinacz jest tymczasowy ) po 2h ciężkich wiązanek:

f586f521a968cb8emed.jpg

9e4f3a9c38a43b26med.jpg

a7d0e096a41117bfmed.jpg

 

Jeszcze jest do poprawki.Dojdą siłowniki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RANY NIE WIERZĘ! NORMALNIE CIESZĘ SIĘ ŻE WAS ZARAZIŁEM!!!!!

Ty, to karalne jest!

Jezu, kolejne hobby, a jak moja małżonka się dowie? W sumie tak czy siak model... Ale dzięki za info, te blachy co prawda mnie zabiły...a te parę złociszy można przeboleć, zwłaszcza, że wypraski fajne się wydają.... polecisz cuś na przystawkę? Jakiś najprościejszy, bez pilota w okolicy genitaliów po złożeniu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot siedział w okolicy klaty robota Niezły jest ten co sklejam.Można go kupić też w wersji z dodatkowym uzbrojeniem i silnikiem (wygląda jakby miał Bird of Prey na grzbiecie). Niezły jest też VF-1 Valkyrie ale malutki.Największe są YF-19 i YF-21 z części pt "Macross Plus".Polecam YF-19 bo...jest piękny i chyba będzie najlepszy na początek.

http://www.hlj.com/product/HSG9

Ja go nie mam niestety.Fajny jest też SV-51.Zalatuje nieco stylem rosyjskich myśliwców i jest baaardzo szczegółowy oraz pokaźny:

http://www.hlj.com/product/HSG65775

 

http://www.macrossworld.com/macross/models/hasegawa/hasegawa.htm tu się dowiesz wszystkiego.Łącznie z fotkami wyprasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acz okazuje się, że nie należy czytać wszystkiech postów na forum, bo się człowiek z kasy wypsztyka

Masz świętą rację.Mnie wzieło na Macrossa a potem patrząc na dokonania forumowych okręciarzy wzięło mnie na pancerniki w dużych skalach Efekt? Od 2 tygodni myślę jak zdobyć kasę na to co w mojej stopce Ale wracając do tematu- jak już nabędziesz VF-1 to pochwal się bo to maleństwo też ładne zwłaszcza że to następca VF-0S tylko nieco mniejszy i z innymi silnikami.Tak jak napisałem VF-0S miał silniki konwencjonalne. Valkyrie miała już (zgodnie z wymysłem japończyków) nuklearne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Witam w dzień Dziadka Mroza,mam nadzieję że zaatakował już wszystkich Mały update dziś bo nie mogę używać aerografu w weekendy z powodu zapachu emalii, zwłaszcza że jutro zjazd rodzinny u mnie w domu...ehh kilka godzin nudy a można by porobić coś przy Feniksie...no nieważne, w każdym razie zająłem się wykańczaniem deflektora i pomału zaczynam myśleć nad robieniem katapulty.Dziś zrobiłem elementy siłowników:gładzie są z drutu do migomatu,pomaluję je potem na srebrno,korpusy są z patyczków do uszu a uchwyty z przeciętych na pół patyczków i z rurek na balony dla dzieci Tak to wygląda:

7e3b7a6dd7aeb281med.jpg

2a0c57a0fa9db9f5med.jpg

7916f2020b20f7f3med.jpg

9b782fda90c22135med.jpg

 

Oczywiście wszystko to będzie docinane prostowane i szlifowane tak więc zlikwiduję wszelkie niedoskonałości.Pomału myślę na tytułem dioramy...Chodzi mi po głowie coś jakby "Odrodzenie Feniksa" ale chyba zbyt wzniosłe.Ma ktoś jakiś pomysł?:)

 

Godzina 17.20

 

Zrobiłem wózek katapulty (chyba tak to się nazywa) oraz prowadnicę tejże.Ponadto zmontowałem siłowniki:Tak się to wszystko prezentuje:

2504c17a75db3e64med.jpg

362fb9ce9307e065med.jpg

3afe8075ee0f985cmed.jpg

5c0d113faadc855emed.jpg

 

Dostałem wczoraj niepotrzebne tacie w pracy kawałki polistyrenu.Dzięki nim mam nieprzewidziane efekty świetlne

27064456fd17d618med.jpg

Okazało się że były to kawałki nafosforyzowane...i mam świecącą w ciemności prowadnicę katapulty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale nie chciałem łączyć tematów.Poprzednio były elementy dioramy a teraz zająłem się trochę samym Feniksem.Dokleiłem przednią część kadłuba również ją dociążając (nie poszedł ani gram szpachli) oraz spasowałem wloty do silników.I tutaj muszę troszkę "zjechać" Hasegawę.Wszystko pięknie pasuje i domyka się bez problemu ale na łączeniu wlotu (który jest osobnym elementem) oraz całej gondoli silnika pojawia się uskok.Hasa zrobiła tam schodek który ma ułatwić wklejanie tego elementu ale zwyczajnie jest on za wysoki.Trzeba go troszkę spiłować a potem szpachlować.Szczegóły na zdjęciach:

dc131471f59866d9med.jpg

ae6a7ae9242506ffmed.jpg

Wlot powietrza przez szlifowaniem:

f259d662e16d2eccmed.jpg

Wlot po szlifowaniu:

ef111c6d8f451b89med.jpg

Wlot po szlifowaniu,złożone na sucho:

ce3b7eb551e719a8med.jpg

 

22.30

 

Znów wziąłem się za dioramę.Tym razem dałem spokój katapulcie i umieściłem siłowniki na miejscach.Myślałem że się zes...skicham

Jak umieszczałem jeden to kolejny się przesuwał.Jeszcze są na sucho ale chyba zakropię je super glutem bo drugi raz nie chce mi się męczyć.Nie wiem jak to będzie przy umieszczaniu JBD w podstawce ale może sobie poradzę.Tak to wygląda:

2be7ca7674012be8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze !!!!!! szykuje się na prawdę niezły model i diorama

 

tak nawiasem mówiąc masz moze muzyke z macross plus na mp3 ???

moja płytka jest jakieś 2000 km od obecnego miejsca zamieszkania a często mam ochotę jej posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle? I tak jest ich za mało na początku relacji podałem stronę na której się wzoruję.Masa Narita zrobił tam to nieco inaczej ale i tak tych siłowników miał 12 a ja mam 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Znów nie zacząłem malowania.Strułem się czymś strasznie i takiej nocki jak moja ostatnia to nikomu nie życzę.Zresztą zgodnie z zasadą "Jak się piepszy to wszystko naraz" średnio mi to modelowanie dziś szło.Tym niemniej udało mi się skleić silniki i poprzeklinać trochę nad ich spasowaniem.Idealnie to Hasegawie nie wyszło :| źle nie jest , dobrze też nie.Dysze są ruchome.Kurcze.Skrzydła i dysze ruchome jak w tak niewielkim modelu to jest jednak coś Wypolerowałem też szkiełka oraz wykąpałem w SIDO oraz wrzuciłem fotel do kokpitu.Niestety mój lakier matowy się schrzanił i muszę kupić nowy dlatego świeci się to stale.

a9da66cea6e411demed.jpg

12754ac2ed76273bmed.jpg

f2dac7d4213ca766med.jpg

669ef5bf4bd2f4d0med.jpg

0608e60e4c1f6956med.jpg

9bca4d5c3c1cda8amed.jpg

76ce0657a6343b20med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jakby nie było kolejny dzień relacji więc nie chciałem łączyć postów.Dziś od rana pracuję nad wlotami i już mnie coś trafia.Nie wiem co robię nie tak ale szpachla Humbrola w ogóle nie chce się trzymać.Samochodówka też wypada ze szczelin.Spróbuje jeszcze rozcieńczyć humbrola ale zapowiada się długa walka z tymi wlotami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.