Skocz do zawartości

VF-0S "Phoenix" - Hasegawa - 1:72


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wszystkim za opinie Tymczasem dalsze boje z Feniksem...Nałożyłem prawie wszystkie większe kalki.Była to niezła przeprawa...Tak obecnie wygląda model:

postep2.jpg

postep3.jpg

postep4.jpg

postep5.jpg

 

 

Zakupiłem polistyren i zacząłem dłubać podstawkę.Oczywiście zdążyłem juz zepsuć jedną rzecz i musiałem szpachlować:

postep.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mać, ten Feniks wygląda wyśmienicie. Strasznie mi się spodobała sama konstrukcja jak i mega wykonanie.

 

Bez przesady Dałem trochę ciała z kalkami o czym ci mówiłem ostatnio.Straciłem dwie przez własną głupotę, na szczęście dało się namalować zamiast kalkowania

 

Phoenix powala na kolana.. Szczenę z podłogi zbieram xD Fajnie że nie jest taki czysto biały, tylko prawie kremowy:) Podoba mi się brudzenie.

 

Dziękuję Brudzenie mnie samego zadziwiło.Preshading a potem wash wychodzi super (preshading robiłem po raz pierwszy)

 

 

Idzie Ci znakomicie.Super modelik.Ciekawy już jestem efektu końcowego!

 

Dzieki wielkie Trzymajcie kciuki bo to nie koniec.Dziś prawie podstawkę schrzaniłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wygląda, jakby stary majster trzaskał. Fajne to jest , naprawdę... To co, już wkrótce finisz?

 

Dzięki No...może Feniksa skończę dziś a podstawkę zacznę na poważnie...ale to niepewne jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*mlask* *mlask* smacznie wygląda ten robocik Dobrze Ci idzie artoor_k

 

Dziekuję Czy dobrze idzie to nie wiem...przed chwilą musiałem nakleić takie cienkie czerwone kalki w poprzek silnika.Nie chciało się to za ChRLD ułożyć i złapałem strasznego nerwa...ale na szczęście jest lekarstwo na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff to był długi wieczór ale się udało...Prezentuję fotki Feniksa ukończonego w 99%...zostały poprawki malarskie (tam gdzie kalki nie zakryły wszystkiego) ,drobne detale do pomalowania i doklejenia (sensory na dziobie i światła na skrzydłach) i lakier bezbarwny...no i podstawka ale to już jutro się pobawię...oto i VF-0S prawie na wylocie

991.jpg

992.jpg

993.jpg

994.jpg

99.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal wzbudza we mnie trzęsawki, na szczęście wykonanie bardzo dobre, nie wiem do czego można się przyczepić.

 

A ja wiem do czego:do niedomalowanych przednich kółek Ale jutro to poprawię Trzęsawek nadal nie kumam ale dzięki za komentarz To pewnie dlatego że to taki dziwoląg sklepany F-14 Ale spokoooo na przyszły konkurs mam jeszcze gorszy plan (oczywiście związany z Feniksem)

 

EDIT:

 

Jak już wspominałem mam mały problem z tytułem mojej mini dioramki..."Odrodzenie Feniksa" brzmi jak dla mnie zbyt wyniośle (darujcie, mam słabość do tytułów z powerem ) Jak dotąd mam 4 pomysły (wszystkie z piosenek ):

1...his body says “stop” ,his spirit cries “never”

2.In the warriors code there’s no surrender

3.We've been training for years now we're ready to strike

4.In the heat of attack It’s the passion that kills

 

Ktoś może podrzuci coś jeszcze albo poprze któryś z tytułów ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda wspaniale, dużo lepiej od F-14! Latadło świetnie zaprojektowane, przez jakiegoś... bajkopisarza (:D) a Twoje wykonanie i tempo budowy jeszcze lepsze.

 

Dzięki wielkie A co do projektu...Według Macross Compendium projektantem maszyny był niejaki Shoji Kawamori (jedna ze sław anime) a kokpit zaprojektował Junya Ishigaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Marudku będzie wyglądał mniej więcej tak jak poniżej Wózek katapulty jeszcze będzie dopiłowywany i dopracowany (zostawiam go ruchomego żeby można było dostosować sobie położenie modelu (przygotowanie do wylotu czy już wylot)

finisz1.jpg

finisz5.jpg

finisz3.jpg

finisz4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknem mróz i nawet stali bywalcy ławki przy śmietniku stwierdzili że ortalionowy strój sportowy to nie na tę pogodę:D ...

99991.jpg

 

... a tymczasem Feniks został ukończony...brakuje mu tylko lakieru błyszczącego...

99993.jpg

999911.jpg

999913.jpg

999916.jpg

99996.jpg

999912.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, czy elementy nadal świecą?

 

Tak...na niektórych zdjęciach modeli które znalazłem widać wyraźnie że Feniks błyszczy...ale nie zdecydowałem się jeszcze czy go kryć błyszczącym , półmatem czy matem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.