Skocz do zawartości

VF-0S "Phoenix" - Hasegawa - 1:72


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie Błędem jest malowanie go na biało...VF-0S jest beżowy...zbliżony do któregoś malowania F-14...dokładnie jest to kolor Gunze 311 a przekłada się na H28 Też miałem ten problem i biłem się z myślami jak go malować (bo wszyscy jadą na biało) ale postanowiłem zaufać instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie bialy bardziej podoba. Taki bardziej kreskowkowy.

 

Trochę go wybielę na koniec.Pójdzie pył z białej pasteli

 

Nieźle ci to idzie... wygląda trochę, jakby walczył w Afryce Północnej, ale podoba mi się!

 

Dzięki Nie wiem gdzie według filmu umiejscowiono wyspy Mayan ale może gdzieś w okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne elementy wykończone.Działko już kompletne i zwashowane.Tak się prezentuje:

501.jpg

50.jpg

 

Wkleiłem też turbiny:

503.jpg

 

Tak prezentuje się Feniks ze skrzydłami

502.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nit mi nie przedzielił więc piszę post pod postem.Wczoraj sylwek , dziś cały dzień poza domem więc dopiero teraz coś nadgoniłem.Złożyłem sobie Feniksa do kupy na sucho

pho.jpg

 

Popracowałem na dodatkowym opancerzeniem,nałożyłem kalki (jeszcze zostało mi kilka ale strasznie małe i zostawię je na jutro)) i zwashowałem:

panc1.jpg

panc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wyszły te kalki.Korzystałeś kładąc je z tej chemii do kalkomanii?

 

Dziękuję Tak , korzystałem z płynów Micro Set i Micro Sol.Kalki bardzo dobrze reagowały na nie chociaż na te wąskie paski wzdłuż pancerza musiałem nakładać Sola kilkakrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą sugestię. Gdybyś nałożył ze dwie warstwy Sidoluxu na kalki i delikatnie przeszlifował jakimś papierem ściernym, to zniknie różnica wysokości i kalki będą wyglądały jeszcze bardziej profesjonalnie.

 

Wygląda zaje..fajnie! Naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą sugestię. Gdybyś nałożył ze dwie warstwy Sidoluxu na kalki i delikatnie przeszlifował jakimś papierem ściernym, to zniknie różnica wysokości i kalki będą wyglądały jeszcze bardziej profesjonalnie.

 

Wygląda zaje..fajnie! Naprawdę super.

 

Tak też zrobię tylko nałożę resztę kalek Kalki Hasegawy w tym modelu są świetne,nakładają się super i nie świecą się ale są nieco za grube...

 

 

 

dawno tu nie zaglądałem i widzę za samolot już teraz prezentuje się świetnie

 

Dziękuję Treevill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki Hasegawy w tym modelu są świetne,nakładają się super i nie świecą się ale są nieco za grube...

Że za grube, to standarcik niestety, ale reszta mię zdziwiła, może to wcale nie Hasegawa jest producentem? Możesz rzucic okiem na kartonik, jeśli cuś z niego zostało ? Nie ma napisu Aeromaster czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rzucic okiem na kartonik, jeśli cuś z niego zostało ? Nie ma napisu Aeromaster czy coś ?

 

Cytuję kartonik :

 

2004.01 OFS/SLK

MADE IN JAPAN

 

Mogę wrzucić fotkę ale emblemat Hasy jest odcięty,płyny na nim testowałem Wiem że to dziwne jak na Hasę,miałem ich dużego Horneta w malowaniu prototypowym i kalki były tragiczne ale tu mnie zaskoczyli.Mam nadzieję że w A-7E również nie będzie problemów...

 

Przetestowałem działanie sidola na metalizer.Na szczęście nic się nie podziało i metalizer nadal wygląda jak trzeba (nie zmienił koloru) tak więc dziś prysnę sidolem dysze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i znów post pod postem ale co ja poradzę że tamten był o czym innym? No nic trudno...

 

Prezentuje dalsze postępy...zaraz będę psikał wnęki podwozia na biało.Dysze już na miejscu,pryśnięte sidolem i zwashowane.Na bocznych pancerzach już są wszystkie kalki (strasznie mnie wykończyły).Poniżej fotki i prezentacja zakresu ruchu dysz Znów dopiero na fotkach dojrzałem niedociągnięcia...muszę je dopracować

 

dyszki2.jpg

dyszki3.jpg

dyszki.jpg

dyszki1.jpg

pancrz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda

 

Dzięki Avi

 

Dziś kładłem kalki i wolno mi to idzie. Jak na razie prezentuję skrzydła (położyłem tylko te największe,reszta w najbliższym czasie):

skrz.jpg

 

A oto zwashowane wneki podwozia:jedna z głównych i przednia.Przednia będzie poprawiana:

wnyki.jpg

wnyki1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.