Skocz do zawartości

VF-0S "Phoenix" - Hasegawa - 1:72


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Łukasz...niestety to zaledwie skrawek tego co mnie jeszcze czeka.Zamaskowałem szkiełka i przykleiłem je na miejsce.Mimo braku polistyrenu zająłem się dalej podstawką.Wnętrze JBD już zostało umieszczone w miejscu przeznaczenia.Szczegóły na fotkach:

Poniżej zdjęcie wykonane w taki sposób by widać było że Hasa zadbała nawet o to co było na HUD-dzie

4d0be23c7b3fa7e1.jpg

 

492369a28ecee9a2med.jpg

 

e5ff0ebdf19a47cdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wielkie Krzychu (daruj skrót) ale póki co nic do chwalenia nie ma.Zbuntowałem się i mimo obecności nielubiących zapach farby pomalowałem wnętrze silników na gunmetal Humbrola.Po zamocowaniu ruchomych dysz i tak nic nie widać więc stwierdziłem że nie będę męczył się z metalizerem.Jak tylko umyję aerek to popróbuje sił z preshadingiem.Tak to się prezentuje:

6fec3da9e02db24bmed.jpg

1292907297f4489fmed.jpg

92fb89176d74e45bmed.jpg

Również zmontowałem i pomalowałem zestaw silniczków hamujących które również nie będą widoczne,zewnętrze humbrol gun metal,wnętrze MM gun metal metalizer z pędzla i polerka wacikiem:

2297df07b278c41fmed.jpg

 

20.40

 

Zrobiłem preshading,mimo sprzętu jakim dysponuję(ale który nigdy mnie nie zawiódł i którym pomalowałem wszystkie prezentowane na mw modele)...

3cbe08b92066c9b7med.jpg

...myślę że jakoś to wyszło:

ea945594cfccff48med.jpg

d9e51ff557cf3184med.jpg

897d77ee29be1ba4med.jpg

 

 

Oczywiście zapomniałem o silnikach więc w poniedziałek będę musiał działać raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...posiadam metalizer burnt metal firmy ModelMaster (ponoć jeden z lepszych).Przekopałem całe forum ale nigdzie nie znalazłem info czym to pokryć.Tzn wiem że bezbarwnym ale jakim? Czy nic się nie stanie jak pokryję toto sidoluksem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dziś udało mi się sprawdzić w praktyce jak wygląda malowanie z preshadingiem.Testowałem je na działku.Tak wyszło:

 

974468a665757f12.jpg

 

Lampka zmieniła nieco kolor działka.W rzeczywistości jest mniej brązowe a bardziej fioletowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i użyłem metalizera...jak wyszło to już widać na zdjęciach...

82723f07bdf628f5.jpg

 

Teraz mam pytanie , kiedy to polerować? Na pojemniku z farbą pisze że po 10 minutach.A tak naprawdę to ile mu dać czasu?Bo po 10 zacząłem na próbę w niewidocznym miejscu i zaczął mi metalizer schodzić

 

13.37

 

Mimo kilku godzin po malowaniu metalizer dalej schodzi do gołego plastiku.Ile warstw tego położyć i co zrobić bo złazi nawet przy polerce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ukończyłem dziś malowanie kilku potrzebnych części.Działko pokryłem sido i zwashowałem:

ec3a111da7a2d1a9med.jpg

166d5f2ab6bb1f4fmed.jpg

 

Zamiast kłaść kalki pomalowałem elementy ustateczniające pod silnikami:

7ef1e2ff924995fcmed.jpg

 

 

Elementy mające zakrywać wloty do silników w trybie robota pomalowałem na kolor H164

571bf5cde9216b45med.jpg

ece88a6d0ac674fcmed.jpg

 

Dodatkowe opancerzenie na silniki pokryłem H125:

a3d25a060129552emed.jpg

2842698e2cb4f5e5med.jpg

f030a79b02fca55emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JPG poszukam tego po sklepach.Jak na razie dałem sobie spokój z dyszami a zająłem się malowaniem całości.Mój warsztat wzbogacił się o nowy aerek ( stokrotne dzięki Łukasz ) a przetestuję go jak się z nim dokładnie zapoznam.Dziś starą psikawką pomalowałem trochę elementów na kolor H28.Tak wyszło:

4e86ea1b65bc13b4med.jpg

6e6a88a4a9e9aefbmed.jpg

6fcbfa15eee3d923med.jpg

Skrzydło wygląda jakby preshading zniknął ale ręczę że tak nie jest.Zdjęcie i oświetlenie nieco przekłamało barwy.

 

Dalszy ciąg jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach!

 

Ponieważ dziś już bez skrępowania mogłem malować więc dokończyłem elementy Feniksa.Przez zapomnienie zapyliłem sobie dysze hamujące,będę to musiał poprawić Poniżej zdjęcia (olałem fotosika i przeszedłem na photobucket , nie żałuję):

feniks1.jpg

feniks2.jpg

feniks3.jpg

feniks4.jpg

feniks5.jpg

feniks.jpg

 

Zdjęcia są średnie ponieważ dopiero zapoznaje się z photobucketem.Dziś powinienem jeszcze pociągnać go sidoluksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy mocny? Sido go przytępił trochę.Zdjęcia wrzucę jak pociągne całość Sido.A oto pierwsza w pełni ukończona część Feniksa. TADAAAM

PC290203.jpg

PC290204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim i każdemu z osobna!:)

 

Dziś na warsztat z rana poszły dysze.Uporałem się z problemem , poczły 3 warstwy metalizera i udało się wszystko wypolerować.Testors Burnt Metal tym razem sprawił się świetnie:

dusze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ? Wash czy preshading?

 

wygląda tak troche, jak przerysowane, za mocno tego wszystkiego, ale może na zdjęciach to tylko tak wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.