Skocz do zawartości

IS-2m z 4 pułku czołgów ciężkich Kołobrzeg'45 Tamiya 1:35


wodzik730

Rekomendowane odpowiedzi

Ale beton...

Jak prawdziwy!

Tam Pan jeden niech linka poprawi, bo okienka do wypocin znajść nie mogłem

Inny Pan, Panu poprawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, jestem nowy, ale obiekt ringstand 58 znam bardzo dobrze. Beton odtworzony perfekcyjnie, tylko to jest jakby połówka obiektu - na planie ze strony 10 tego tematu jest jeszcze przedsionek - gdzie się podział? Skąd pochodzi laweta pod ckm? Własna konstrukcja polowa czy przeróbka zestawu Dragona? Mimo wszystko podziwiam, choć model nie przedstawia Ringstanda "tobruka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie!!!

Oj, jak fajnie jak ktoś interesuje się tematem, w którym półtora bez mała roku nic się nie dzieje. No, niestety, życie jest ostatnio dla mnie brutalne i nie pozwala zająć się hobby.... trudno, mam nadzieję, że się to zmieni. Tak więc spieszę z odpowiedzią.

Witam, jestem nowy, ale obiekt ringstand 58 znam bardzo dobrze. Beton odtworzony perfekcyjnie, tylko to jest jakby połówka obiektu - na planie ze strony 10 tego tematu jest jeszcze przedsionek - gdzie się podział?

Otóż przedsionek nigdzie się nie podział, tylko nie został wykonany, o czym wspominałem wcześniej- po prostu nie mieści się na podstawce, co widać na zdjęciach, więc jest to tylko część tobruka.

Skąd pochodzi laweta pod ckm? Własna konstrukcja polowa czy przeróbka zestawu Dragona?

No, przecież napisałem, że jest to polowa myśl techniczna z wykorzystaniem trójnogu pod MG-34. A pomysłu dostarczył mi rysunek oryginalnej lawety pod km do tego schronu.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że niedługo uda mi się coś podciągnąć w działaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie. Nareszcie udało mi się cokolwiek podziałać. Na razie zrobiłem półki na ścianach, podest dla strzelca (ponieważ będzie widoczny tylko od góry skleiłem go z kilku kawałków balsy aby wysokość była odpowiednia) i poskładałem skrzynki z amunicją, które będą tam się znajdowały. Tak to wstępnie będzie wyglądać.

P2160007.jpg

Tak myślę czy jeszcze nie porozwalać na podłodze jakiś granatów, panzerfausta albo na drugiej z półek nie zostawić jakiegoś mapnika, torby itp. Zrezygnuję z zamontowania tej lawety pod MG. Po prostu zasłoni ona wszystko. Jest też druga sprawa- uchwyt do mocowania lufy karabinu odlany został w pozycji otwartej, niestety zauważyłem to dopiero kilka dni temu, kiedy wszystko było już pomalowane i przygotowane do montażu uzbrojenia.

W związku z tym zastosuję najbardziej popularne rozwiązanie tzn MG z "nóżkami" zatkniętymi w ten pierścień w otworze. Pytanie tylko czy karabin nie spadłby do środka, kiedy uciekający niemaszek by go zostawił. Trzeba będzie coś pokombinować, bo chcę aby MG tam jednak się znalazło. A może Wy macie jakiś pomysł?

I jeszcze podpowiedź dla tych którzy będą mieli w zamiarze nabyć te figurki z MG42 z których pochodził ten stojak- uchwyt lufy nie dość, że wykonany jest w pozycji otwartej, to do tego jest to typ do przypięcia lufy MG34, który ma okrągłą osłonę, a przecież 42ma prostokątną, no i inny sposób przymocowania lufy, więc aby zrobić to prawidłowo należy wymienić załączoną 42 na 34.

No i jeszcze udało mi się zrobić oświetlenie wnętrza. Niestety białe LEDy dają nieco niebieskawy odcień świecenia, co trochę przekłamuje kolory, ale nie jest źle.

P2160002.jpg

Obecnie jestem w trakcie kończenia ostatniego figuranta z desantu, więc wkrótce zaprezentuję coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej. Miałem dylemat czy pokazać te zdjęcia czy odpuścić, bo nie dość, że zapomniałem statywu i musiałem jechać "z ręki", to jeszcze słońce co chwila wychodzi zza chmur i kolory fiksują. Ale nic, w sumie chodzi mi o rozstawienie figur no i przyjrzenie się ogólnej kompozycji. Myślę, że układ figurek nie powinien się za bardzo zmienić, jedynie dowódcę umieszczę bliżej schronu.

P3240010.jpg

P3240007.jpg

P3240005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Andrzeju! Cieszę się, że Ci się to podoba. Co do podstawki to w rzeczywistości jest półmatowa, jedynie odbijające się światło robi wrażenie wysokiego połysku. I chyba tak zostanie. Z resztą- jak stwierdzę, że mi się nie podoba, to przeciągnę ją matem. To będzie akurat najmniejszy problem i można to będzie zrobić zupełnie na końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.