Skocz do zawartości

IS-2m z 4 pułku czołgów ciężkich Kołobrzeg'45 Tamiya 1:35


wodzik730

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj udało mi się wreszcie pomalować Józka. I tak oto wyszło:

ScreenShot012.jpg

ScreenShot011.jpg

ScreenShot010.jpg

ScreenShot009.jpg

No i zrobiłem pierwsze podejście pod malowanie orła i numeru taktycznego. Trochę za szybko zacząłem malować białą farbą, bo czerwony romb jeszcze nie zasechł i się zaczęło mazać, więc jestem połowicznie zadowolony, ale jak to mawiają- pierwsze koty za płoty. Następny eksperyment zrobię z bardziej rozcieńczoną białą i powinno być dużo lepiej.

ScreenShot013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

P.S. A ja to pisze z komórki na lekcji geografii

Pójdziesz do piekła!

 

Piękny odcień zielonego - jasny i ładnie rozświetlony! Super spawy wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem pierwsze podejście pod malowanie orła i numeru taktycznego. Trochę za szybko zacząłem malować białą farbą, bo czerwony romb jeszcze nie zasechł i się zaczęło mazać, więc jestem połowicznie zadowolony, ale jak to mawiają- pierwsze koty za płoty.

 

Moim zdaniem wyszło jak powinno. Myślisz ,ze tam artystów mieli do malowania?? Albo z szablonu albo z ręki jak się jaki bardziej utalentowany czołgista trafił. Dla mnie gitara i bardzo naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten IS ze skrzydłami... jak wszedł w lot koszący to ho ho.. :-) Wodziku, to chyba właśnie jest wyższy stopień realizmu - zrezygnuj ze sterylnej dokładności. ten orzełek pewnie co do milimetra równy nie był. jak się popatrzy na ptaszyska na czołgach WP to włos się jezy... to jest pióra się stroszą... bardzo łądny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się Wam podoba.

 

Myślisz ,ze tam artystów mieli do malowania?? Albo z szablonu albo z ręki jak się jaki bardziej utalentowany czołgista trafił

 

Wodziku, to chyba właśnie jest wyższy stopień realizmu - zrezygnuj ze sterylnej dokładności. ten orzełek pewnie co do milimetra równy nie był. jak się popatrzy na ptaszyska na czołgach WP to włos się jezy

Nie, nie, ja nie chcę broń Boże uzyskać "sterylnej symetrii", tylko stwierdziłem, że użyłem zbyt gęstej farby na nie do końca zaschnięty czerwony kolor i zaczęło się to mazać i orzeł jest miejscami różowawy.

 

Bardzo ładnie wycieniowany Very Happy Jakiego koloru użyłeś?

Farba to stary poczciwy Humbrol nr 150. Do malowania użyłem go w trzech odcieniach- nierozrobionym oraz z domieszkami czarnej i białej dodawanych po ok 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich tych "kóleczkach" część ramki oznaczenia jest obrócona?

Te kółeczka to są zaślepki otworów strzelniczych- w czasie kiedy prowadzono przez nie ostrzał te "grzybki" dyndały sobie na zewnątrz na łańcuszkach. Kiedy je wciągnięto z powrotem to nie ułożyłyby się "w linię". Nie wiem czemu tak malowano, ale praktycznie na wszystkich zdjęciach, które widziałem romb zachodzi na te zaślepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kółeczka to są zaślepki otworów strzelniczych- w czasie kiedy prowadzono przez nie ostrzał te "grzybki" dyndały sobie na zewnątrz na łańcuszkach. Kiedy je wciągnięto z powrotem to nie ułożyłyby się "w linię". Nie wiem czemu tak malowano, ale praktycznie na wszystkich zdjęciach, które widziałem romb zachodzi na te zaślepki.

 

Super to zrobiłeś. Jak będziesz robił "brudzing" i "obdraping" to zrób takie łukowate zarysowania poniżej tych otworów. Tak właśnie jak by od tego dyndania podrapał się bok wieży w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kółeczka to są zaślepki otworów strzelniczych- w czasie kiedy prowadzono przez nie ostrzał te "grzybki" dyndały sobie na zewnątrz na łańcuszkach. Kiedy je wciągnięto z powrotem to nie ułożyłyby się "w linię". Nie wiem czemu tak malowano, ale praktycznie na wszystkich zdjęciach, które widziałem romb zachodzi na te zaślepki.

Nie wiedziałem o tym. W takim razie nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurza twarz...

Normalnie - pełny szacun i pokłon . Mam tego tawariszcziu Stalinu na składzie i powoli nabiera on "mocy urzędowej" i powagi, wymaganej przy tak szacownym wozie (nie osobie - żeby nikt nic sobie nie myślał ), czekając na swoją kolej (obecnie rozdłubany jest mniejszy zawodnik - 34/85 Dragona). Chcę go zrobić w podobnym malowaniu, też z ręcznie namalowanymi oznaczeniami (mają swój nieodparty urok) i przyznam, że Twój model zrobił na mnie olbrzymie wrażenie

 

Czekam, aż dostanie on kapcie i resztę bambetli - na samą myśl o nim banan kończy mi się za uszami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na dzisiaj koniec. Zdążyłem tylko ufaflunić wieżę. Jeszcze kilka poprawek i myślę, że na razie jej wystarczy.

Niestety nie wystarczyło. Posiedziałem i stwierdziłem, że mi się nie podoba za bardzo, więc zmyłem syfek z wieży. Dzisiaj zabrałem się od nowa i poza tym zacząłem obicia. niestety nie mogę dojść do porozumienia z optyką mojego aparatu, więc zabrałem Józka do domu i skorzystawszy z uprzejmości Rafała zrobiliśmy kilka fotek. A wyszło tak....

 

ResizeofDSCF2525.jpg

ResizeofDSCF2526.jpg

ResizeofDSCF2527.jpg

ResizeofDSCF2528.jpg

ResizeofDSCF2532.jpg

ResizeofDSCF2529.jpg

ResizeofDSCF2530.jpg

ResizeofDSCF2531.jpg

Jutro obić i innych zabiegów "łeteringowych" ciąg dalszy..... I niech moc będzie ze mną...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.