Skocz do zawartości

IS-2m z 4 pułku czołgów ciężkich Kołobrzeg'45 Tamiya 1:35


wodzik730

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popraw fotki, bo wkleiłes takie same .

Poprawione

wodzik730 napisał:

I niech moc będzie ze mną...

 

chyba Rafcio, nie moc Mr. Green

Ty i tak zawsze jesteś w pobliżu (mieszkasz ok 10 m ode mnie):mrgreen:

Obić jest w sam raz, no może wieża troszkę odstaje.

Obicia jak wspomniałem są w trakcie prac- na kadłubie został jeszcze tył i jeden z boków, a wieża jeszcze nie ruszona brązem

jest gitara,a co to za ustrojstwo na wachaczach?

A to taki patent Tamki- jak wklejasz wahacze to zakładasz to aby równo je ustawić, a ja założyłem to teraz po to żeby nie podrapać farby na podwoziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadzacz...bo to MOJE STANOWISKO MODELARSKIE !

Trzeba mi było nie wchodzić na ambicję i nie namawiać do zrobienia dioramki w pierwotnej wersji, którą sobie wymyśliłem. "Co, nie dasz rady??? no weź nie zalewaj...." itp itd.. W końcu projekt zaczął się rozrastać i w efekcie jestem skazany na jego dokończenie, a że czasu zaczyna się robić mało muszę trochę i w "łykendy" podganiać, więc chcąc nie chcąc jesteś na mnie skazany, bo u mnie w domu dzieciaki za bardzo chcą pomagać

Rafał świetne te ostatnie dwa zdjęcia z budowy Very Happy Nie wiem czy regulamin dopuszcza korzystanie z warsztatów "obcych" Mr. Green

O kurde, tak się zająłem mazianiem, że nawet nie zauważyłem, że mi zdjęcia robiono. Ale za to widać tempo prac. Na drugiej fotce aż nie widać końcówki pędzla- tak szybko nim machałem

Kupiłem sobie takiego samego, więc pozwól że będziesz moim Masterem

Daj spokój, bo się zawstydzę......

 

No dobra, idę figurantów rzeźbić, bo na Józku kolejna fala zanieczyszczeń sobie schnie... No i poszukać jakiegoś pieńka na podstawkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z pięknej pogody wybrałem się na poszukiwanie czegoś, co nadawałoby się na podstawkę. I tak znalazłem odpowiednie drzewko, pień pociąłem na plasterki i wybrałem najbardziej pasujący. Teraz tylko obróbka i będzie cacy.

P2174122.jpg

P2174125.jpg

P2174127.jpg

I kto powiedział, że modelarstwo to tylko praca precyzyjnymi narzędziami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego ekscelencja Biskup ma wrażenie, że mimo braku efekciarstwa, jest w tym modelu coś niezwykle prawdziwego. Jakaś nowa jakość, Uzyskiwana nie za pomocą licznych warstw brudu, tylko sugestywności, czy też perfekcji doboru kolorów pewnych smaczków. Na przykład tego co jest pod farbą. Genialnej faktury pancerza itp. Kościół zdecydowanie popiera takie modelarstwo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że się podoba, bo motywuje to do dalszej pracy. Tym bardziej, że nie licząc odłożonego na bok jagdtigera, jest to mój pierwszy model po mniej więcej 10 letniej przerwie.

Kościół zdecydowanie popiera takie modelarstwo!!

Ooooo, to przy najbliższej okazji rzucę coś na tacę....

 

Będzie stał na gołym drewnie?

Nie, będzie dioramka. Będę chciał aby tylko boki pieńka były takie bardziej surowe. Na razie został wyrównany i sobie schnie. Liczę, że pojawi się kilka efektownych pęknięć na bokach (zaczynają się pojawiać!!! mam nadzieję, że nie za dużo)

 

Wczoraj walczyłem z figurkami i udało mi się je z grubsza poskładać. Pociągnę je podkładem i wrzucę dzisiaj fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra, wymęczyłem, a raczej to one mnie wymęczyły, figurki biorące udział w zabawie. Pozy, mundury idealnie pasują do mojej koncepcji, ale Tamiya poszła po bandzie i po swojemu zastosowała wiele uproszczeń. Szczególnie czkawką odbija się ten gość w płaszczu. Sporo działania frezami i nożykiem aby poły płaszcza wyglądały naturalnie. To samo tyczy się większości pasków od plecaków, toreb itp. Po raz drugi jakiś duch czuwający nad Tamką dał mi wyraźnie do zrozumienia, że oni sobie nie życzą jak poprawia się ich wyroby. Przy błotnikach to był pierwszy raz, ale obszedłem to dosyć łatwo, natomiast drugiego warna dostałem już bardziej bolesnego.... Przy poprawianiu figurek kilka razy omsknął mi się skalpel (chociaż wcześniej mi się to nie zdarzało) i mam parę rozcięć na palcu, ale byłem uparty i drążyłem dalej wobec czego rozjechałem sobie kciuk po całości.... wredne bydle z tego ich patrona...

A oto i cała wesoła gromadka- pociągnąłem ich podkładem i wyszło jeszcze parę niedoróbek, ale to już drobiazgi

P1010380.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam parę rozcięć na palcu

przy kazdym modelu trzeba sie raz skaleczyc!! i najlepiej na poczatku to potem ma sie zglowy a tak to czlowiek mysli tylko kiedy sie wkoncu skaleczy .fajna ferajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mi było nie wchodzić na ambicję

Ja? A w życiu....cobyś nie zrobił, to byłby Twój najlepszy model

Paluszek i główka to nierobów wymówka

ResizeofDSCF2611.jpg

przy kazdym modelu trzeba sie raz skaleczyc!!

chyba bym juz nie miał palcy

 

 

Dawaj chołote, wraz z kłodą...a i z chrustu coś pozbieraj...to nie kartkami, a na szybko je skleimy ... podebatujem

 

do zobaczyska :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz ją jeszcze obrabiał? Nie za gruba ciut?

 

To niestety wina zdjęć robionych ze zbyt małej odległości (późno już było) i faktycznie na niektórych zdjęciach czołg ginie gdzieś na niej. W rzeczywistości w najgrubszym miejscu klocek ma niecałe 7 cm, a najcieńszym ok 3 cm. Na 4 zdjęciu widać rzeczywistą wielkość czołgu w stosunku do podstawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi jakiś duch czuwający nad Tamką dał mi wyraźnie do zrozumienia, że oni sobie nie życzą jak poprawia się ich wyroby.

Nigdy bym się nie spodziewał, że ktoś może uzyskać taki wspaniały efekt z ludzików Tamyii.Gdybym mógł coś doradzić to proponował bym

jeszcze poprawić rękawy jakimś szpikulcem,np. takim z cyrkla.(Mankiety od spodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.