Skocz do zawartości

Początek nowej dioramy ...


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Biję pokłony Totalny opad szczeny. Erlend nic już nie rób, nie dawaj żadnego pojazdu ani nic. Jedynie jakieś kukiełki. Wywal tego "Proca" z dioramy bo odciąga wzrok od cudownej chałupki. Porozwalaj po glebie jakieś duperelki, niech jakiś burek sobie biega a w rogu żołnierz może robić siku. Tylko nie stawiaj żadnego pojazdu bo przyćmi ten przepiękny domek. Jak postawisz na tej dioramce jakiś pojazd to osobiście się zjawię w Bytomiu i go z tamtąd wy..... wyeksmituję ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś zaolejona szmata na nadkolu? plus klucze i jakiś przyczłap do gulgulatora wyjęty obok ? Figurki jakieś przewidujesz ?

Rewelacyjnie wybrnąłeś z maskowania połączenia budynku z gruntem. Zdradź sekret tej winorośli - z czego to jest ?

Przyciemnij zakurzenie dolnych krawędzi drzwi, bardziej do koloru gruntu. I może jakoś zaakcentować "ciągi piesze" tzn. taką wydeptaną ścieżkę przy drzwiach, ale sam nie wiem jak.

Pomęcz jeszcze kruppa jakieś połamane deski (może jedną z niebieskich wymienić na funfel nówkę ? ). Może na zapas zawiesić samą felgę, lub felgę z rozerwaną poszarpaną oponą ? Reflektory, nie wiem czy dobrze widzę, mają jeszcze chyba nakładki (kocie oczy). Sądzę, że po wojnie zostało by to zdemontowane ? Lepiej wtedy lampa świeci.

Tak czy siak to i tak jak na razie rewelacja (jak na mój gust). Masz chłopie niesamowite pojęcie o tym co robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homonto na scianie powieszone + koryto + golebie na dachu (oczywiscie wspolnie z produktami przemiany materii) + gniazdo jaskolek (tez z produktami przemiany materii). Moze jakis woz drabiniasty + moze drabiny (ale te sie troche opatrzyly) + jakis osiolek? Wielka kadz do rozgniatania winogron tez gdzies tam moze stac - tak sobie mysle + kosze z zebranymi winogronami - czekajace na wstepne obrobienie w w/w kadzi.

 

Nazwa calosci: "Le chateau des Plastiques" - czy jakos tak.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homonto
Chomąto znaczy ?

Ma rację przedmówca co do tych jaskółek z guano na ścianie, ale kadzi do deptania winnych gron chyba nie składowano by przy stodole [chociaż Francuzy to brudasy ;) ] . Może już raczej jakieś widły i inne narzędzia, beczka z deszczówką?

Diorama zapowiada się rewelacyjnie, mam nadzieję, Erni, że już szykujesz kolejną szufladę na kolejny wysyp dyplomów i medali ;) ?

No i zdradź wreszcie sekret roślinności , bo tu parę osób ciekawośc zeżre!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pieknie. Znaczy tak. Wszyscy ktorzy przeczytali - prosze wywalic z pamieci nieprawidłowy zapis, a zapamietac wlasciwy, podany przez LordDisneyland. Ja na kartce przepisze razy 100.

 

ale kadzi do deptania winnych gron chyba nie składowano by przy stodole [chociaż Francuzy to brudasy ;) ]
- mi chodzilo raczej o przygotowanie do procesu obrobki owocow, ktory jak mi sie wydaje, jest przeprowadzany pod golym niebem (?) Tylko czy jest miejsce na dioramie.... hmm moze to mala manufaktura byla.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie Panowie:) Co do roślinności to to nic innego jak siateczka z posypka z firmy polak posypana posypka firmy faller:) Co do graciarni przed stodołą cały czas myśle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja moja wizja-propozycja: super by było widzieć kose/sierpy opartą/e o ścianę jakby było tuz po żniwach, nieopodal słoma a tak źdźbła zboża a na nich. Na sianie leżące same cepy a jak nie to przynajmniej dwóch egonów którzy młócą siano. Na furmance w workach zapakowane siano , te które by stały na ziemi w niektórych miejscach przedziurawione/przegryzione przez myszy lub zatkane słomą. Naturalnie wokół parę myszek. Może jakiś kotek czy parę wróbelków wcinających ziarenka??!! W związku, że to byłyby upalne dni wartałoby zadbać o wiadro/miskę z wodą. Obok jakieś kubki/ garnuszki.

Można by się pokusić o inną gadzinę w postaci kaczek ale to wszystko z umiarem.

Wydaje mi się że to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwóch egonów którzy młócą siano

 

Z miasta jestem, aleś i tak mnie ubawił setnie. Siano to skoszona sucha trawa. Co do "dodatków" trzeba pamiętać o zasadzie 50% czyli dać tylko połowę tego co się planuje. No i te cepy we Francji w 48 ? Młockarnia jakaś owszem... ale temat żniw chyba nie teges... winobranie już znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "scenscia" brakuje mi w Twojej pracy, wyrazistszego akcentu....a piechotą chadzania( z domostwa, do...znaków auta także znikomo) ;)

Super, że odtrupiłeś tego protezera - tak fajnie z humvee poleciałeś, a tu na jakims oporze, nie wiem czemu ;>

To tyle ode mnie, czekam na "jesce"

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.