Skocz do zawartości

Początek nowej dioramy ...


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

kąd u Ciebie ta pewność co do grubości drzwi

Co do winorośli to źle się wyraziłem. Myślałem o takiej dobudowanej, ażurowej, drewnianej altance z boku domu, obsadzonej winoroślą. Tak by optycznie uczepić bryłę domu do gruntu. Dodatkowo dowiesiłbym jakieś pranie. Taki klimacik koło domu dorobić.

 

 

 

Wszystko dobrze tylko że to jest stodoła a nie dom mieszkalny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Nie pokazuj głupcom dzieła przed jego zakończeniem" - coś w tym jest ? Faktycznie dorysowałem sobie w wyobraźni pozostałe budynki. Cóż, Twoja wina zbytni realizm wykonania. (a co winnych zawsze trzeba znaleźć... najlepiej z dala od siebie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tą rynną?

A po co rynna w oborze ?

 

 

A no są powody. Nie żebym się czepiał bo obora bardzo mi się podoba. Ale woda spadająca gdzie chce powoduje: kałuże, brudzenie ścian, możliwe że nawet wypłukiwanie zaprawy z pomiędzy elementów drobnowymiarowych. Nie znam się aż tak dobrze żeby wszystko o nich wiedzieć ale gdybym ja miał oborę to rynna by była. No chyba że Francuzi ni używali. Pewnie zaraz mnie zasypiecie zdjęciami obór bez rynien :(. Poza tym ciekawie się to zapowiada chociaż to już nie wojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepne przymiarki do całości. Aby nieco ułatwic sobie pracę zastosowałem kostke brukową , we Francji były spotykan etakie rozwiązania terenowe:)

Czekam jak zwykle na porady i sugestie.

 

DSCN0700.jpg

DSCN0701.jpg

DSCN0702.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała sugestia:

Raczej spotykałem się z tzw. "kocimi łbami". Kostka była częściej koło domów. Podwórko wysadzane było tańszą wersją - czyli kamieniami. Przynajmniej na tych podwórkach na których bywałem osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair-> wiesz , ja podobne rozwiązania widziałem we Francji ,odwiedzając ją osobiście na południu jak i w okolicach Normandi. Ta kostka będzie jeszcze pokryta miejscami trawą i piaskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka cacy, co do protezera, jednak odciąłbym kolorystycznie pake od reszty - a przynajmniej zaznaczyłbym ilestam rodzai kolorów użytych farb(wymienił kilak desek na nówki), bądź użył jakiegoś ni w pięć, ni w dziesięć koloru do np samej maski - ju nął - rynek wtórny(tu nasuwa się kolor podkładów lakierniczych - jeno takich po zeszlifowaniu, gdzie w niektórych miejscach widać stary kolor po zrównaniu powierzchni)

O połączeniu domek - bruk nie można na razie nic powiedziec, dopóki nie zostanie zespolone/ przewidywać można nieco ziemi i kilka wystających kepek trawy(myle się?)

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samochodu Rafał napisał już to samo co ja bym doradzał. Co do domku vel stodoły -prima sort. Z tym szyldem wygląda jeszcze lepiej. Co by się jednak dopatrzyć się "dziury w całym", to można by dodać delikatne zacieki na ścianie tuż pod szyldem. Nie wiem czy dobrze widzę, ale w/g fotek to szyld jest lekko skorodowany ? Sądzę, że powstawać mogą lekkie smugi, gdy taka rdza, spływa wraz z deszczem po ścianie. Szyld sprawia wrażenie, że pamięta jeszcze Niemca. No i mała sugestia z fotki nr 1, po prawej stronie, za budynkiem ... jeśli to jest to o czym myślę, to można sobie tak opalić biurko i jeszcze ten napis 6na9... (wiem, wiem tam jest napisane 6 nr 9 ale nie mogłem się oprzeć ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po chwilowej przerwie ruszyły dalej prace nad dioramą. Zrezygnowałem z kostki brukowej i zrobiłem teren ziemisty. Teraz tylko czekać aż klej wyschni ei dalej do roboty:) Podłoże zrobiłem z plasteliny , metoda całkiem ciekawa ,łatwiej teraz będzie można sadzić krzaki i inne zarośla.

 

IMG_0023-1.jpg

IMG_0027.jpg

IMG_0030-1.jpg

IMG_0032-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił takie kolorowe - od razu rzuca się w oczy. No i bardziej działa na wyobraźnię

A tak na poważnie - myślałem, że spasujesz dzisiaj z tą plasteliną w wersji hard Jak wychodziłem, to miałeś mniej niż połowę tego rozsmarowanego, hehe. Ale wygląda dobrze z tym piaskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.