Jump to content

Samochód pancerny BA-6 - Unimodel 1/72

skala72
 Share

Recommended Posts

Polska po 17.09.1939 r.

b69c55ac79efcbc5.jpg

9821d238a65e119e.jpg

405f96eae1fd15bd.jpg

c28627a2814a6970.jpg

0cd694deaac9b80a.jpg

Teraz proszę o komentarze.

Jednocześnie, proszę pamiętać, że jest to skala 1/72, a nie 1/35.

Edited by Guest

Model I klasa zamierzasz zrobić coś z rodziny BA.

teraz w planach mam dokończenie BT-7, a następnie BT-5, w planach polskie czołgi czyli Vickers, 7TP (1/72), następnie mam jeszcze kilka, ale chcę również zrobić BA-10. Mam duże zaległości. Dzięki za ocenę. Czekam na inne uwagi.

A ja narzekać będę. Ja mam nie narzekać? Ja? Nierealne.

Po pierwsze. Odwaliłeś KAWAŁ dobrej walorki, i to własnej twórczości, a to bardzo sobie cenię. Z gniota, własną ciężką pracę wyprowadziłeś wspaniały model wyjściowy. Mam jednakże kilka ale-

Przednia płyta(z km`em) Było to zaszpachlować! Strasznie psuje wygląd końcowy. Nie nawierciłeś lufy(no nieee......) Gdzieś na wieży przebija aluminium ze świeczki. Niestety, po kurzeniu model strasznie stracił na 3-wymiarowości. Zwashował bym go raz jeszcze, albo przeleciał lekkim suchym pędzlem.

Poza tym-ogromny postęp po 7-tp! Naprawdę podoba mi się! Pracuj dalej, szczególnie nad malowaniem, a będzie ekstra!

Siedziałem i w spokoju gapiłem się na niego, jest kilka rzeczy do poprawki i owszem. Co do nawiercenia lufy, to mam wiertareczkę, ale do tej wielkości za bardzo bije, dopiero się nią bawię.

Reszta za moment, oki?

Dzięki.

fajny tylko schowaj tą flagę bo wygląda jak z tektury

A widzisz, że on na nią najechał, że jest wiatr, że jest postrzępiona i dziurawa ?? Tektury nie widziałeś ??

Edited by Guest

jeśli tak wygląda flaga na którą sie najeżdża to ja sie poddaje

PS. dopiero zauważyłem tą zapałke, skoro to taka drobina to już nie narzekam

To jest jedna warstwa chusteczki higienicznej, cieniej się nie da

To jest jedna warstwa chusteczki higienicznej, cieniej się nie da

widziałem taki nóż norweski który skrobał husteczke, może warto zainwestować

miałem se ten model kupić tylko w 1:35, wszystko przede mną

... Co do nawiercenia lufy, to mam wiertareczkę, ale do tej wielkości za bardzo bije, dopiero się nią bawię.

Olej wiertareczkę jedną, dwie* dziurki spokojnie można wywiercić trzymając wiertło w paluchach.

Widzę, że złapałeś bakcyla "walorkowego". Teraz tylko więcej odwagi w malunkach

* można i więcej, za jednym posiedzeniem nawierciłem wszystkie otwory w kołach dla T34 ale, fakt paluchy później trochę bolały

Dla wygody można wiertło wkleić w kawałek ramki.

Fajny. Tylko te reflektory.... Takie zaślepione na zielono miały być?

A poza tym to świetnie wygląda

Pozdrawiam!

światełka są ciemno srebrne, tak na zdjęciu wyszło.

dzięki.

Wszystkie grzeczne dzieci wywalają brzydkie zestawowe zalane plastikiem lufki (tylko bez skojarzeń ) i zamiast męczyć się z wierceniem centrycznych otworów w samych lufach, wiercą jarzmo. W tak przygotowany otwór w jarzmie wklejają odpowiednio przyciętą igłę od strzykawki (wiem, że to 72, ale można dostać insulinówki średnicy 0,4 mm lub zwykłe 0,5 mm - powinny styknąć do luf kaemów w małej skali).

"Jednocześnie, proszę pamiętać, że jest to skala 1/72, a nie 1/35"

a czym one się różnią? w 72 nie ma taryfy ulgowej a standardy są już praktycznie takie same.

nawierć lufę, zrób trochę obić i zacieków i efekt finalny bedzie naprawdę bardzo dobry. ładnie wygląda i jest to jeden z rzadszych tematów. pozdrawiam.