Jump to content
Jarekk

[Wrzesień '39] Czołg pościgowy 10TP

Recommended Posts

No to jutro dygam do kolejkowego sklepu w celu zakupienia tych patyczków - rewelka, thx.

Miałem dzisiaj zakończyć kadłub, z otwartym stanowiskiem kierowcy, wzorowanym na stanowisku kierowcy z wozy Christiego, ale coś mnie tknęło. Na przekroju 10TP nie ma wolantów do kierowania w czasie jazdy na gąsienicach!

W artykule w Poligonie o tych elementach nie ma też ani słowa. Wspominana jest natomiast kierownica. Czyżby więc sterowanie czołgiem w czasie jazdy na kołach i gąsienicach odbywało się tylko za pomocą kierownicy? Wspomina się o sterowaniu hydraulicznym, skomplikowane cięgna byłyby więc zbyteczne.

Jaro na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam. W moim odczuciu zdublowane przyrządy kierowania są:

a) utrudniają prowadzenie wozu

b) konstrukcyjnie rodzą masę problemów

c) ograniczają i tak już skromne zasoby miejsca kierowcy.

Rób kierownicę i koniec

Miałem dzisiaj zakończyć kadłub, z otwartym stanowiskiem kierowcy, wzorowanym na stanowisku kierowcy z wozy Christiego, ale coś mnie tknęło. Na przekroju 10TP nie ma wolantów do kierowania w czasie jazdy na gąsienicach!

W artykule w Poligonie o tych elementach nie ma też ani słowa. Wspominana jest natomiast kierownica. Czyżby więc sterowanie czołgiem w czasie jazdy na kołach i gąsienicach odbywało się tylko za pomocą kierownicy? Wspomina się o sterowaniu hydraulicznym, skomplikowane cięgna byłyby więc zbyteczne.

W BT-x była również tylko kierownica, nie było wolantów,

I tak zrobię.

PS. Czy odebrałeć na PW pdf-a?

Я уже получл твое писмо Яарек. Очень хорошый и интересный журнал.Спосибо больше господин моделист!

Skala, z przykrością informuję Cię, że zaliczyłeś kolejną wpadkę. Polecam odpowiednią literaturę i poniższe rysunki i zdjęcie.

BT-2

9b242c060c92b299.jpg

ea60328b38281467.jpg

BT-5

92dec899e1355e57.jpg

BT-7 (p.4)

8d55da082b596e6e.jpg

PS. Twoja informację jest jednak prawdziwa, jeśli odniesiemy ją do modeli BT-uszek!

No to ruskie skłamali - kolejny raz, mam dwa wydruki rys. tech., z racji tego, że kupiłem BT-7 w 1/35 i tam nie ma pokazanych wolantów, sama kierownica i pedały.

No to ruskie skłamali - kolejny raz, mam dwa wydruki rys. tech., z racji tego, że kupiłem BT-7 w 1/35 i tam nie ma pokazanych wolantów, sama kierownica i pedały.

Dezinformacja przeciwnika podstawą działania nowoczesnej Armii Czerwonej :P

Z rosyjskim nie mam problemu. Był obowiązkowy na Akademii

Prawdziwy dzielniak i to jeszcze z dobrej starej szkoły... Śpię spokojniej wiedząc, że stoisz na straży ;)

Jarku, skąd pochodzą te rysunki i zdjęcia BT ??

Dzięki serdeczne, ale powiedz gdzie to dostać ??

Podkowa ważna rzecz.

Co tam z pracami bo przycichło coś. Widzę, że trzeba Cię poganiać od czasu do czasu bo gnuśniejesz :P Widd już za połową dawną, w zasadzie ostatnia (długa prosta), ja też coś tam skubię, a Jarekk ?

Wkleił fotel z kierownicą do środka. Zamknął przedział płytą pancerką i zaszpachlował ją. Pora zabrać się za koła, ale ilość piłowania, szpachlowania i nitowania dołuje

Wyobrażam sobie, ale dasz rade w końcu jesteś dzielniak

Jak z tymi silnikami do TKS ? Nadal wymiana aktualna na ten o 7TP ?

Propozycja wymiany nadal aktualna. Dwa dni w tym tygodniu wypadają mi z modelowania, więc jak zwykle wszystko odkładam na sobotę.

OOO, są do dostania silniki tks? )))

Są tylko zachodzi transakcja wymiany. Jarek nie chce się pochwalić co jeszcze ma.

Kopiowanie elementów innych firm, w celach innych niż prywatny użytek jest karalne!

Ekhem... ale przecież Ty masz skopiować na prywatny użytek

Jarku,

i co dalej z tym naszym cudem?