Jump to content
Jarekk

[Wrzesień '39] Czołg pościgowy 10TP

Recommended Posts

Będziesz go robił na gąsienicach, czy na kołach, bo ja mam zamiar zrobić BT 7 w wersji kołowej. Myślę, że tak jest ciekawiej, a na pewno inaczej.

Docelowo planuję go zrobić na gąsienicach. Jeżeli długość gąsienicy nie będzie pasowała do obwodu kół nie będę miał wyjścia i postawię go na kołach.

BT-7 mam już na kołach. Wygląda to fajnie, ale po lekturze "Lodołamacza" W. Suvorowa mam do jazdy na kołach nowe spojrzenie. W rosyjskich warunkach nie miało to żadnego sensu, bo nie było tam dróg bitych dla BT-uszek. To wozy do rajdów po autostradach Niemiec i Europy Zachodniej. W Polsce 10TP też by nie poszalał po twardych drogach.

W ciągu dwóch dni udało mi się (w końcu) wyprofilować tylny błotnik (za 3 razem). Po sklejeniu wraz z tłumikiem zaczyna już przypominać budowany czołg. Wieża nituje się w dalszym ciągu.

949ab69359551a0c.jpg

1631b44a3577157f.jpg

Dzięki za dobre słowa, większe dzięki byłyby za sugestie, podpowiedzi!

Sporo problemów jest jeszcze do rozwiązania a weny czasami brak

Do rozwiązania:

- stanowisko kierowcy,

- tylne koła od podstaw!

- mechanizm skrętu kół,

- dostosowanie gąsek od BT,

- mnóstwo śrub na kołach nośnych!

Znam to, ale dasz rade, ja mam to samo, coś mi wena uciekła i wole posiedzieć, niż spaprać robotę, na dodatek mam zmiany do 22:00 - tragedia, rano nic nie zrobisz, a wieczorem tym bardziej, lekko padnięty człowiek jest. Co do tych śrubek na kołach, to fakt, chyba im zabrakło, aby więcej ich dać.

Dzięki za namiar. Literatury o BT z netu mam sporo. Cały czas nie wiem jak zrobić mechanizm skrętu (zawziąłem się na niego). Jest całkiem inny niż u ruskich. Pan Jędryka też mi nie pomógł, bo nie ma na ten temat materiałów a na zdjęciach nic nie widać .

Z foty w "Poligonie" wygląda, że odchylenie koła skrętnego od osi pojazdu było niewielkie ... pomyślę, ale średnio to widzę.

Problem w tym, że drążek (skrętny) wypychający koło musi nadążać za jego ugięciem w pionie Pan Jędryka sceptycznie odnosi się do schematu zawieszenia z Poligonu p. Morgały.

PS. Klamka zapadła. Zawieszenie skrętne będzie w/g rysunku z Poligonu p. Jędryki. Inaczej się nie da

eh.. no chcialo by sie cos pomoc ale jako poczatkujacy modelarz i slaby technik pozostaje tylko wsparcie duchowe i serdeczna przychylnosc do takich projektow,musi wystarczyc pozdrawiam

Dzięki. Mamy więc kolejny element modelu nie pasujący do oryginału. Słabo widzę przerobienie tego koła

Oczywiście, że tak. Miałem się za kilka dni zabrać za rozrysowanie w rzutach kamo. Jak zakończę kadłub to zrobię to i wrzucę do oceny.

Ja czekam i czekam z otwartą paszczą i doczekać się nie mogę, jestem pełen podziwu i nie mnie cokolwiek oceniać.

Skoro taka posucha w niusach, przedstawiam postęp prac:

P2176403.jpg

P2176404.jpg

P2176406.jpg

P2176407.jpg

P2176409.jpg

i na zakończenie składanka:

P2176410.jpg

P2176411.jpg

P2176412.jpg

Edited by Guest

Jarku tworzysz coś pięknego.

Wygląda imponująco.

Czekam na dalsze prace!

wrzucaj foty na photobucketa bo ten fotosik coś słabo !!!!

Jarku, duży pokłon - Rewelacja !!

Nity robię za pomocą:

- wiertła 0,5 mm,

- kleju w płynie Tamiya Extra Thin Cement,

- kupionych patyczków 0,5 mm firmy Plastruct (wszystkie mają jedną grubość i ładnie wchodza w otwór 0,5 mm)

- i pilnika do zaokrąglania łbów nitów.