Skocz do zawartości

P-51 B-5 'Hurry Home Honey' 1:72 (MASTER CRAFT)


dawid xd

Rekomendowane odpowiedzi

Już na 100% nie kupie Mastera. Bo to wielkie dnoooo!!

 

Nigdy nie mów nigdy...

 

A tak na poważnie, to zapewniam Cię są gorsze modele... Mastercraft jest jak najbardziej do sklejenia, ba zobacz co niektórzy potrafią wykrzesać z tych zestawów. Sam próbuję, ale do poziomu innych jeszcze mi daleko.

 

Fakt, na pierwszy model to raczej niefortunny wybór... Można się zrazić Za niewiele większe pieniądze możesz kupić coś z II wojny Revella (mam wg mnie świetnego Me-262, kosztował mnie 20 zł) albo też niezłe są dla początkujących modele HobbyBossa z serii Easy. A jak się wprawisz, to Mastercraft też okaże się do złożenia

 

Ja jako swój pierwszy model kupiłem sobie Mig-3 z RPM - jak otworzyłem pudełko to dopiero była załamka. Z nadlewek, to spokojnie możnaby odlać drugiego Model do dziś leży w pudle i czeka... Ale podczas tych samych zakupów kupiłem też Mig-21 z Mastercraft i skleiłem jako pierwszy model po naprawdę długiej przerwie w modelarstwie (tak z 15 lat lekko). Do dziś stoi na półce i jak patrzę na niego, to lekko się uśmiecham, ale jestem zadowolony z efektu.

 

Ponoć nie ma kiepskich zestawów, są tylko lepsi lub gorsi modelarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie? Szary. Jakich farb używasz? To powiem numerkiem.

 

edit//

tylko nie wiem jak rozumiec podwozie :>

wnęki podwozia? "olive drab"

z zewnątrz "natural grey"

golenie to najzwyklejszy metal

jeśli cały spód to również natural grey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farb używam marki Pactra. Będzie dobry A74 - Aluminium (M)??? A jak zrobić te biało czarne pasy?? I czy ten zielony to może być

A32 Marine Green czy A124 Pale Green

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czy mówimy ;)

Golenie chcesz na ten A74?

I zielony na co ma pójśc...?

Biało czarne pasy to prościzna.

Malujesz model na kolor bazowy, potem ten kawałem "odcinasz" od reszty taśmą klejącą, malujesz go na biało. Póżniej biały fragment dzielisz traśmą na 5 równych elementów, z czego 2 zamalowujesz na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobry A74 - Aluminium

Dobry, na ten kolor pomaluj golenie podwozia. Wnęki podwozia pomaluj A35 - to jest odpowiednik Interior Green. Górne powierzchnie powinny być pomalowane na A30 - Olive Drab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... nie za bardzo umiem tłumaczyć. Goleń podwozia to ta część, do której przyklejasz koła (na tym samolot "jeździ"), a wnęki są w skrzydłach - tam chowa się podwozie. No nie wiem, jakoś inaczej nie umiem wytłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na macie Olfy wyklejam z taśmy Tamiya pas o szerokości 31,75 mm

Jako osoba będąca jakieś 20 lat do tyłu z technikami modelarskimi spytam z pewną taką nieśmiałością co to jest mata Olfy?

 

To taka podkładka do prac modelarskich zabezpieczająca stół/biurko itp.

 

a5c00ebf404506fam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Przez ostatnie parę dni robiłem przy nim tak:

-malowałem klapę podwozia na zielono

- malowałem podwozie na aluminiowy kolor 1 raz

- dziś będzie 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Co do czarno-białych pasów... Masz takie kalki w zestawie? Jak tak, a i tak wolisz malować pasy to możesz nałożyć je na taśmę papierową i wtedy wyciąć. Robiąc to odpowiednio delikatnie, uzyskasz równe kawałki taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie prace które wykonałem :

 

Malowanie podwozia p51 :

 

zdjcia0097mw1.jpg

 

zdjcia0120ow1.jpg

 

 

zdjcia0100ur7.jpg

 

 

zdjcia0110wf0.jpg

 

zdjcia0101th4.jpg

 

zdjcia0103nf5.jpg

 

zdjcia0120dm5.jpg

 

 

I Jak mi wyszło??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest spód pomalowany na srebrno. A dokładnie PACTRA A74-Aluminium

Farba pomalowana pędzlem (wszystko przez parę lat będzie tylko pędzlem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.