Jump to content

Leopard 2A4 10.BKPanc. Świętoszów. 1/35 Hobby Boss+Echelon


Radek Filipek
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo świątecznie. Ostatnimi czasy udało mi się ukończyć model Leoparda 2A4 w rodzimych barwach. Do budowy tego pojazdu posłużył mi zestaw Hobby Bossa i kalkomanie Echelon Decals. Chciałem serdecznie podziękować Piotrowi Zielińskiemu za pomoc w budowie i za kalkomanie! In-Box i recenzja tego modelu (wraz z porównaniem z Italeri), autorstwa właśnie Piotra, znajdują się na forum FMR.

 

Model składało się bardzo miło, choć spasowanie nie jest najwspanialsze. Szpachli poszło sporo. Detale bardzo fajne. Fatalne za to gąsienice.

 

Jako że to pierwsza sesja fotograficzna z moim nowym aparatem, chciałem prosić o komentarze zarówno do modelu jak i do fotografii

Co poprawić?

 

Dość gadania, teraz fotki:

 

leo2r.jpg

 

Reflektory zrobiłem z cyrkonii, jak to na forum zaprezentował Paweł Leszczyński. W pasmanterii dowiedziałem się, że to się nazywa też jety (dżety)

 

leo3r.jpg

 

leo5r.jpg

 

leo6r.jpg

 

Lusterko chciałem kupić jako orginalny zestaw Echelon, ale przypomniało mi się, że bodajże Adam Kijak robił wizjery z confetti. To skoczyłem do Tesco i zakupiłem. Te duże nadają się idealnie niestety na fotkach widać, że deczko krzywo przyciąłem to z prawej. Idzie do poprawki.

 

leo4r.jpg

 

A tu taka foteczka, coby widać było,że święta

 

leo7r.jpg

 

 

Chciałem z tej okazji wszystkim modelarzom życzyć wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia! Dużo miłości i czasu dla najbliższych nie tylko w święta, ale przez cały rok. Tego sobie i Wam życzę. Gorące, świąteczne pozdrowienia! Radek

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

wiesz Radek - nie ma się za bardzo do czego przyczepić - świetne slady kurzu na górze kadluba i wieży, z głową ubłocone podwozie. No mam - można by je jescze zróznicowac dodając efektów wilgoci - ale to tylko efekciarski dodatek. Super - wszystkiego dobrego na święta i nowy rok

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję chłopaki za opinie! Po wczorajszym lenistwie poodpowiadam na wszystkie pytanka

 

Czym kurzyłeś?

 

To mieszanina suchych pasteli i pigmentów. Błotko na dolnej części pigmenty Kremer, Agama, Talen, nanoszone pędzlem nasączonym w white spiricie. góra, to też pigment nanoszony na sucho pędzlem w tych miejscach, gdzie kurz się zbiera, delikatnie ściągane pędzlem leciuteńko wilgotnym w dół, żeby zebrać nadmiar i zrobić kurzowe rainsy. Całość, aby zmniejszyć kontrast wyrównana jaśniejszą suchą pastelą.

Czekam teraz na dostawę MiGów. Zobaczymy jak się operuje nimi.

 

miło popatrzeć na tego brzydala

 

Ja Ci dam brzydala! To piękny pojazd

 

Tylko dlaczego brak mu numeru na wieży?

 

Bo ten konkretny wóz go nie posiada.

 

 

Co nie tak z gąskami jest?

 

No gąsienice nie są najlepsze. Wprawdzie guma miękka i ładnie się układa, ale są straszne ślady po wypychaczach, które bardzo trudno usunąć, bo są we wgłębieniach między ogniwami. Ponadto wydaje mi się, że są o dosłownie milimetr za krótkie. Ma to duże znaczenie, bo jak się je mocniej naciąga, to na odcinku kole napinającym tworzy się wgłębienie i środek ogniwa delikatnie "wciąga" w tą szparę na ząb prowadzący.

 

 

wiesz Radek - nie ma się za bardzo do czego przyczepić - świetne slady kurzu na górze kadluba i wieży, z głową ubłocone podwozie

 

Dzięki Seb! nie ukrywam, że bardzo zależy mi na Twojej opinii, bo Twoje prace motywują mnie do dalszej nauki. Podglądam każdy warsztat

 

 

można by je jescze zróznicowac dodając efektów wilgoci

 

Właśnie próbowałem. Podglądałem Twoje relacje i Sergia i zachciało mi się zrobić tak samo. Ale skill jeszcze nie ten. Przygotowałem rozcieńczoną ciemną farbę olejną dla plastyków z dodatkiem błyszczącego lakieru, żeby zrobić wilgotne zacieki na podwoziu i kołach. Kiedy przystąpiłem do malowania, to niestety pigment zaczął wchłaniać jak gąbka cały rozcieńczalnik. Wystarczyło dotknąć i rozlewał się on po całym błotniku. Potem to zamaskowałem jeszcze jedną warstwą pigmentu. Ale będę ćwiczył jeszcze na jakimś złomie..

 

Teraz fotki:

Fotki troche za jasne

Trochę je rozjaśniałem. Choć wydaje mi się że nawet ok. Dokładnie wszystko widać, brak miejsc skrytych za cieniem, detale na widoku. Pobawie się jeszcze z jasnością.

 

Z fotek jestem nawet zadowolony, tylko mam jeszcze problem z głębią ostrości. Dobrze to widać na 3 fotce od góry. Tył idealnie ostry. Wygląda idealnie tak jak chciałem to oddać. Ale im bardziej w prawo tym mniej. Lufa już średnio ostra. Popróbuję jeszcze z ustawieniami.

 

Gorące pozdrowienia dla wszystkich w ten świąteczny poranek Radek

Link to comment
Share on other sites

hej, spróbuj inaczej - najpierw namaluj olejem ciemny zaciek - a potem dajesz normalny rozcienczlnik do humbroli na kawał powierzchi i w takie mokre wchodzisz lakierem bezbarwnym błyszczącym humbrola. Dasz radę bo to proste. wygląda to tak

Obraz065.jpg

Zresztą zobaczsz sam. Jeszcze raz gratulacje - świetna robota

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.