Skocz do zawartości

MERKAVA 1 Tamiya 1:35


Paweł Czarnocki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak nieśmiało zakładam wątek konkursowy. A niech ludziska mają używanie. Zewsząd gnębią dyrdymałami o kryzysie, to chociaż z mojego wątku będzie ubaw i rzucanie zgniłymi pomidorami.

 

Regulaminowy in box:

 

pudlo.jpg

 

ramki

 

ramka1.jpg

ramka2.jpg

wanna.jpg

 

Echhh Friule by się przydały ale cóż na pocieszenie mam zestaw blaszek Eduarda 35574

 

blaszki.jpg

 

Przewiduję zastosować jeszcze do tego modelu jednego z załogantów

 

zaloga.jpg

 

O uniform się nie martwię, bardziej mnie trapi jak wyjdzie malowanie pysia tego czołgisty. Ano pażywiom uwidzim. Do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiedy zaczynasz swoją Merkavę?

Jak kupie farbe, lubie mieć wszystko co trzeba

Tak samo M551

 

ale lepsze od tamijkowego manekinka.

Ja sie nim zadowole albo w ogóle daruje...

EDIT:

Jak sie blaszka prezentuje i za ile ją nabyłaś tak sie skromnie zapytam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie blaszka prezentuje i za ile ją nabyłaś tak sie skromnie zapytam

 

Blaszkę kupiłem jakiś czas temu na wyprzedaży w Martoli, były jakieś kosmiczne rabaty to kupiłem kilka różnych zestawów "na potem". Zanim kupię blaszki Eduarda to sobie na ich stronie oglądam dokładnie co zawierają, można sobie obejrzeć instrukcję w PDF i podjąć decyzję czy warto kupić. Akurat tutaj warto. Zestaw kosztował poniżej 40 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Pawełku to może jakiś mały projekcik z Merkavą I ?)

Tez leży u mnie i czeka ale może się za niego też wezmę zebyś nie był samotny. Tylko wiesz ile tam jest do poprawy?:) hahah To jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, następna bliskowschodnia bestyja na konkursowym warsztacie

Figurki z Academy niezłe są, zastosowałem je (ja je tam umieściłem, natomiast same figurki to robota mojego brata )w moim Achzaricie, trzeba im tylko dorobić parę detali np. mikrofony na hełmach, paski od gogli, no i przewód od hełmofonu

W samej Merkavie trzeba tylko przerobić koła napinające i napędowe.

Czekam z niecierpliwością na postępy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam może głupie pytanie. Jaki kraj tego pojazdu używał/ używa?

 

Hehe, Izrael, tylko Izrael Ale już starszych wersji nie używa, zmodernizowane mk.1 służą do szkolenia, i w jednostkach drugorzędnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam może głupie pytanie. Jaki kraj tego pojazdu używał/ używa?

 

 

No fakt głupie pytanie Tylko Izrael:)

 

 

Pawełku a ten zestaw Armorscale:)

 

IMG_0016.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam może głupie pytanie. Jaki kraj tego pojazdu używał/ używa?

Przecież to oczywiste, że Merkavy używa TYLKO Rumunia!

Jak chcesz ją rzucic walki z Hezbollachem to musisz się pospieszyć

No tak, teraz to by się III i IV przydała Ale Merkava I chrzest bojowy przeszła w Libanie w 1982 roku - walczyła zarówno z silną jeszcze wtedy OWP jak i dopiero co rodzącym się Hezbollachem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste, że Merkavy używa TYLKO Rumunia!
- dawniej calkiem prawdopodobny kierunek. Swego czsu fajnie tam mieli - patrz modernizacja MiG-21 zwana Lancer. Niestety samoloty spadaly...

Dawniej "latala" po sieci plota ze Azerbejdzan ma/chce Merkavy, jednak to tylko plotka byla. Slabo cos Sibat dziala na kierunku opchniecia czolgow.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że Izrael ich NIE CHCE sprzedawać. Wyobraź sobie, coby było, gdyby np. takiemu Azerbejdżanowi sprzedali Merkawy???? Przecież masz jak w banku, że za dwa tygodnie połową z nich będą jeździli brodacze z Hezbollachu!!!!! Izrael może sprzedać te czołgi USA, Niemcom czy jakiemuś innemu cywilizowanemu krajowi, tylko czy wyobrażasz sobie, co by się np. w Niemczech działo, gdyby dzisiejsze 'panzerwaffe' jeździło izraelskimi czołgami??? Poza tym mają Leosie i M1, które nie są od Merkav gorsze Inne kraje z kolei by może i Merkave kupiły, ale cena...... jest tak kosmiczna jak wygląd wieży wersji Mk IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi - taka prośba off-top o zmianę twojego rysunku załączanego do postów. jest mocno niesmaczny a uważam że to forum to nie jest miejsca na promowanie polityki/ uprzedzeń w którąkolwiek ze stron.

 

Dziwię się modom że do tej pory nie zwrócili na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi - taka prośba off-top o zmianę twojego rysunku załączanego do postów. jest mocno niesmaczny a uważam że to forum to nie jest miejsca na promowanie polityki/ uprzedzeń w którąkolwiek ze stron.

 

Dziwię się modom że do tej pory nie zwrócili na to uwagi.

Nie zmienię tego rysunku, bo wg mnie NIE PROMUJE UPRZEDZEŃ tylko odzwierciedla stan rzeczywisty - przecież nie Żydzi tylko Palestyńczycy chowają broń w meczetach i robią składy amunicji w przedszkolach, chowają się za dziećmi i kobietami jak za żywymi tarczami - obejrzyj na YT jakikolwiek program telewizji palestyńskiej przeznaczony dla dzieci i prowadzony przez dzieci - zachęca się w nich wręcz do mordowania Żydów i do ataków samobójczych. Rozumiem, że dla Ciebie 'smaczny' byłby jakiś rysunek o treści propalestyńskiej? Ciekawe, czy byś protestował, gdybym miał innego avatara, a w podpisie coś w stylu "Free for Palestinian - Boycott Israel"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o tym że to IZRAEL okupuje terytoria ARABSKIE a nie odwrotnie (pamiętaj że Państwo Izrael jest tworem sztucznym utworzonym na terytoriach od wieków zamieszkałych przez Arabów - w roku 1945 ok. 10% mieszkańców terytoriów IZRAELA było Żydami) - ale to rozmowa nie na to forum - masz prawo mieć swoje zdanie na ten temat. Zastanawia mnie tylko czasem jaka jest różnica między partyzantem a terrorystą - bo nikt nie chce żyć pod okupacją (vide przypomnij sobie co robiły Irgun Cwai Leumi i Lohamei Herut Israel w czasie 2 wojny światowej).

 

Co do twoich sugestii - obojetne w którą stronę byłby rysunek tak samo by mnie mierził bo promuje negatywne postawy w tę czy inną stronę. A że nie widziałem na tym forum innych tego typu rysunków zwracam uwagę TOBIE, innym zwróciłbym uwagę podobnie.

 

Co do twojego avataru - nie rozumiem twojej aluzji - mam nadzieję że nie sugerujesz jakieś uprzedzenia na tle wyznaniowym bo to jest impertynencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.