Skocz do zawartości

MERKAVA 1 Tamiya 1:35


Paweł Czarnocki

Rekomendowane odpowiedzi

Cos ty, w Azerbejdzanie mieszkaja dobrzy szyici. Turcy tam siedza i szkola & "wplywaja", Amerykanie siedza i szkola & "wplywaja". Kosowo, Afganistan, Irak - wszedzie wysylali wojska. Teoria o ewentualnym przekazaniu czolgow do Palestyny wynika chyba tylko z uprzedzen do innowiercow. Gdzie moga sprzedawac te czolgi ? Jest jeszcze ze 100 panstw ktore nie produkuja swoich M1, Leopradow itd.

 

Hezbolla to ma/miala wlasnie OpFor uzbrojone w Merkavy-55 i sobie cwiczyla.

 

Co do obecnego konfliktu to w Izraelu wybory sie zblizaja i takowy byl latwy do przewidzenia. Caly problem za jakies 100 (lub wiecej) lat zostanie rozwiazany z uzyciem bomby, ale demograficznej.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Administrator Główny

Avi, to już kolejny raz w którym poprzez zawartość twego podpisu ferujesz swoje poglądy i upolityczniasz w tym przypadku swoją obecność na modelwork.

Byłeś już informowany, o tym, ze zawartość wypowiedzi, jak również podpis nie mogą być sprzeczne z regulaminem tego forum, a niestety taka forma manifestacji twoich poglądów, nie wdając się w to czy są słuszne czy nie, wzmaga agresję, prowokując do sporów na tle polityki i wydarzeń rozgrywających się w Gazie.

 

 

Jest to tragedia dwóch narodów, i modelwork nie jest forum, odpowiednim dla podejmowania tego typu manifestacji.

 

Za kolejne zlekceważenie regulaminu członek forum modelwork o nicku AVI dostaje UPOMNIENIE na forum publicznym.

 

Admin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że Państwo Izrael jest tworem sztucznym utworzonym na terytoriach od wieków zamieszkałych przez Arabów

Ale od tysiącleci przez Żydów! Proponuję nie mierzyć dzisiejszych konfliktów miarą przeszłości, szczególnie tej najdalszej, bo to broń obosieczna i na tym można się nieźle 'przejechać' podczas próby udowodnienia czegoś.

 

A przede wszystkim proponuję nie uprawiać polityki w wątku czysto modelarskim - w razie czego zapraszam do Placu Zabaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friule do Merkavy są zdaje się dostępne bezproblemowo (przynajmniej do wersji I-III). Nawet na allegro mozna je nabyć w niezłej cenie o ile mnie pamięć nie myli. Choć tak ogólnie rzecz ujmując to tanie niestety nie są. Ale swoim efektem rekompensują cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że Izrael ich NIE CHCE sprzedawać.

 

A właśnie, ze chciał Miał ofertę eksportową Merkavy 3 Baz Dor Dalet (3D), ale cena była zbyt wysoka i nikt się nie skusił

A tak po za tym ja jestem za oczyszczeniem tematu z wątków politycznych, i nie zaczynajmy o tym Tu rozmawiać, bo do niczego dobrego to nie doprowadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, zasadnicze pytania.

 

Poprawiasz koła napędowe?! Napinające widzę że dokupujesz...

 

Z czego robisz fakturkę antypoślizgową?? Surfacer czy ta metoda z proszkiem ("coast and coat" - jakoś takoś to się pisze...)

 

Pytam bo właśnie ukończyłem zawias dokładnie tej Merkavy, mam już przygotowane koła jezdne i staję przed tymi samymi dylematami. Za poprawę kół napędowych wezmę się w weekend. Zaś wieżę mam nic nie zaczętą - bo pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić to właśnie ta fakturka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiasz koła napędowe?! Napinające widzę że dokupujesz...

 

Z czego robisz fakturkę antypoślizgową?? Surfacer czy ta metoda z proszkiem ("coast and coat" - jakoś takoś to się pisze...)

 

Co do kół to jest to kwestia dyskusyjna. Rozważamy różne warianty. Na niektórych fotkach te koła są żebrowane a na niektórych pełne.

A powierzchnia ? Chmm wczoraj skleiłem wieżę, dzisiaj poszpachluję, poszlifuję i trochę gratów podoklejam. Mam pewną koncepcję wykonania tej powierzchni ale muszę wytestować na jakimś "złomie". Jak wyjdzie dobrze to się tą wiedzą podzielę oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych fotkach te koła są żebrowane a na niektórych pełne.

 

Napędowe?? Nigdy nie widziałem pełnych A może pisałeś o kołach jezdnych, bo napędowe mają 5 otworów, a Tamiya z lenistwa zrobiła pełne koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten pojazd w poczekalni i kompletuję właśnie do niego dodatki.

Blachy już mam, furile też. Nie wiem jaką linę (jaka średnica i jaka długość), w zestawie tamyii widać jakąś podwójną linę.

I gdzie można dostać poprawione koła (w zasadzie to które koła trzeba wymienić, tylko napędowe czy jezdne i napinające też??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką linę (jaka średnica i jaka długość)

 

Eureka XXL robi liny do Merkavy Mk.2 , ale w Mk.1 są identyczne, linę kupisz w Jadarze.

http://www.jadarhobby.pl/eureka-er3512-lina-holownicza-merkava-mkii-p-12374.html

 

 

(w zasadzie to które koła trzeba wymienić, tylko napędowe czy jezdne i napinające też??)

 

Wymienić lub przerobić musisz koła napędowe i napinające ( Armorscale niedługo wypuści stosowny zestaw )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są jeszcze inne dodatki którymi można upiększyć lub poprawić jakość merkavy z tamiyi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są jeszcze inne dodatki którymi można upiększyć lub poprawić jakość merkavy z tamiyi??

 

Hmm, oprócz tego co już wymieniono nic więcej chyba nie ma. Zresztą sam model jest bardzo dobry i nic więcej mu nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie poza powierzchnią antypoślizgową

Ją musisz wykonać, tak czy tak - przedyskutowaliśmy to z Barthassem i wychodzi ze każda Merkava ją ma. Każda fotka to potwierdza. Pytanie tylko co do gradacji, Mk III i Mk IV posiada bardziej wyraźną, Mk I i Mk II mniej - ale tak czy tak trzeba ją wykonać. Aha trzeba dorobić zawiasy bocznych schowków bo Tamcia zrobiła tylko ich jedną część...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyszedł wreszcie czas sądu modelarskiego . Spróbuję zrobić powierzchnie przeciwpoślizgowe. W tym celu miejsca które mają być gładkie zabezpieczyłem lateksem

 

th_maimeri.jpg

 

Maskolu nie używam już od dawna, bo ten specyfik jest taki sam, dobrze kryje, nie rozlewa się no i jest zdecydowanie tańszy. Słoiczek 125 ml kosztuje około 12 PLN. Po wyschnięciu jest bardziej przejrzysty niż Maskol ale to akurat nie jest żaden kłopot.

 

th_latex1.jpg

 

th_latex2.jpg

 

I włazy

 

latex3.jpg

 

Na fotkach które otrzymałem od kolegów Forumowiczów widać, że te powierzchnie nie są powtarzalne jak pojazdach NATO. Na różnych wozach są różnie położone, w niektórych miejscach są gdzieniegdzie ich nie ma.

Wieża zostanie psiknięta z aerka lakierem HUMBROLA, a świeży jeszcze lakier posypie drobniutkim piaskiem. Mam taki bardzo drobny piasek z posypki do kolejek. Jest bardzo drobny równy i czysty. Wygląda jak kwarcowy piasek którym wypełnione są bezpieczniki topikowe. No to zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyszedł wreszcie czas sądu modelarskiego Smile . Spróbuję zrobić powierzchnie przeciwpoślizgowe. W tym celu miejsca które mają być gładkie zabezpieczyłem lateksem

 

O, dobry pomysł z tym lateksem, gdzie można kupić takie coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.