Skocz do zawartości

Games Workshop Space Marine Bike SF - "Wehrmachthammer


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

In boksik:

ResizeofDSCF1904.jpg

ResizeofDSCF1905.jpg

Skąd pomysł?

Dość często rozmawiam z pewnymi Osobami zainteresowanymi ta grą - mnie ona mało "kręci" - jednak podobywuja mi się te maszynki.

Figurka i motor pochodzi z gry Warhammer 40,000 jednak ten model nie bedzie miał z nim nic wspólnego

SF - wehrmachthammer raczej to będzie - dostanie malowanie czołgowe i kalki z okresu WWII

Jeśli czas pozwoli(a z tym ostatnio u mnie ciężko) dam mu jakąś podstaweczke sytuacyjną - ale to później.

 

 

Mam nadzieje, że Gracze w WH mnie nie zjedzą

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wehrmachthammer

Jak oceniasz jakość wyprasek Games Workshop w stosunku do np. Tamiyi czy Dragona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Rafale ale zmiana, ja się przyzwyczaiłem już do Twoich maszyn kołowo-gąsienicowych i 2 samolotów a tu proszę... robocik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, nie Citadel a Gejms Łorkszop. Ze sklejalnością nie powinno być super problemów a detale z tego co jeszcze z warha pamiętam są niezłe. To przez to że GW stosuje w swoich modelach projektowanie w komputrze w 3d, czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GW stosuje w swoich modelach projektowanie w komputrze w 3d, czy jakoś tak

 

Gw stosuje 3d tylko w plastikach składających się z wielu części i to w końcowej fazie produkcji prototypu

Reszta figurek (czyli metalowe) wykonywana jest tradycyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GW stosuje w swoich modelach projektowanie w komputrze w 3d, czy jakoś tak

 

Gw stosuje 3d tylko w plastikach składających się z wielu części i to w końcowej fazie produkcji prototypu

Reszta figurek (czyli metalowe) wykonywana jest tradycyjnie

 

Trudno ci odmówić racji ale czy musimy wchodzić dokładnie w szczegóły? Możemy policytowac się np. kto ilu potrafi z pamięci wymyslić rzeźbiarzy GW

 

Wrhamer... to były piękne czasy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GW dosyć długo przymierzało się do zmiany technologii robienia figurek. Wcześniejsze ze stopów wymagały trochę pracy przy wykańczaniu (niespecjalnie uciążliwej, bo materiał łatwo się obrabiał), ale ze względu na miękkość łatwo było je zdeformować, no i detale nie wychodziły zbyt ciekawie. Koszty produkcji metalowych figurek rosły, a coraz bardziej zaawansowane technologie wtrysku plastiku taniały umożliwiając produkcję mniej kosztownych figurek. Zdecydowano się na skok i na pierwszy ogień puszczono budowle ucząc się na nich fachu. Po nabraniu doświadczenia zaczęli robić figurki. I są naprawdę ładnie zrobione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCzarnowicz - szczerze to taki konkurs przegrał bym z kretesem ... dla mnie w pamięci pozostaną tylko bracia Perry ponieważ od 2 lat kolekcjonuje juz tylko modele archiwalne (mało czasu na granie)

 

Nexus - tu masz racje GW w ciągu ostatnich lat bardzo podciągnęło się w produkcji plastików i chwalą im za to, jednak nie bardzo lubię te figurki. Dla mnie jako starego gracza (gram od 5 edycji Warhammera) liczą się tylko metale i aż się boje przyszłości ponieważ GW podczas ciągłej redukcji kosztów coraz więcej będzie wykonywać figurek w tym materiale

 

ja ze swej strony kończę ten temat bo tylko zaśmiecamy Rafałowi tą relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik chłopaki, mnie nie przeszkadza - ważne że Wy wiecie o czym gadacie

To wy gadajcie, a ja sobie polepię ;)

Zacząłem, plastik się w miarę fajnie obrabia, tylko jego woń mnie drażni.

Oczywiscie już wprowadzam moje wizje - spawy, szramki na żołnierzyku, fakture stali odlewanej - a w motorku nawiercam wydechy i karabinki..

Zaznaczam, że diabelski pomysł mam odnośnie ekwipunku"nawet nabytego drogą cięcia"

Ksywka tegoż typa to - Łowca rąk

ResizeofDSCF1921.jpg

ResizeofDSCF1920.jpg

ResizeofDSCF1919.jpg

głów..to takie oklepane

Posadziłem na motorku,by wypozycjonować rączki...spokojnie, nic sie nie dzieje.

Motor na razie jedzie na szpachli,a kierownica niedoklejona;)

 

 

Bardzo miło mi się z tym "bawi" - frajda, czy jakoś tak

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch, cos ty mu zrobil?

 

Mam nadzieje ze jak skonczysz to efekt bedzie odwrotny do tego co jest teraz, bo na razie to kolega straszy z tego motoru.

Cos ty mu zrobil z naramiennikami i plecakiem 0o , toz to straszne.

 

Poniewaz wiem ze twoje prace wygladaja ladnie, to mam nadzieje ze to tylko etap przejsciowy i na koncu model bedzie wygladal super.

 

Zeby nie bylo ze sie poprostu czepiam, jestem od dawna graczem w Warhammera 40k, wiec sie juz naogladalem tego modelu, dlatego ten wyglada dla mnie tak nieoczekiwanie dziwnie i strasznie.

 

Licze na to ze wyjdzie ci ladnie ten model, zycze powodzenia. Mam nadzieje ze swoje zalozenia uda ci sie spelnic i model bedzie jedyny w swoim rodzaju, a i przy okazji udany i okazaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takich reakcji, ale jeślibyście przeczytali:

 

Figurka i motor pochodzi z gry Warhammer 40,000 jednak ten model nie bedzie miał z nią nic wspólnego Mr. Green

SF - wehrmachthammer raczej to będzie - dostanie malowanie czołgowe i kalki z okresu WWII

 

 

 

Dziś, pewien gracz WH, z którym mam stały kontakt stwierdził, że - "niektórzy siedzą za głęboko, w swoich okopach"

ResizeofDSCF1929.jpg

ResizeofDSCF1926.jpg

ResizeofDSCF1925.jpg

ResizeofDSCF1924.jpg

 

Znów podłubałem w modelu, zniknęła szpachla - tam gdzie jej być nie powinno, zdewastowałem motor( ostrzał, ponadrywane mocowania osłon błotników, i tych chyba p.panc z przodu), "znak" przynależności "dospawałem" - i kilka innych szczegółów.

To samo sie tyczy zbroi najemnika.

I aby znów rozwinąć wyobraźnię - MG, to pamiątka z wyprawy - w czasie.

Ten wojak jest najemnikiem - Łowca rąk, został wysłany do przeszłości...po pewne ręce ;)

Skala ! SKALA ! - wielkie...a właśnie że NIE !

Rodzaj ludzki Nasz i ich, różni się w sposób wzięty z życia(Naszego).

Dla niego, tamci ludzie (WWII) to "zwierzęta", jak dla Nas Neandertalczycy itp - i proces ewolucji poszedł inną drogą(MOJĄ) , rozmiar już nie jest tak istotny.

 

Teraz zastanawiam się nad zasobnikiem, na pamiątki ;)

Jak już wszystko zdewastuje i poumieszczam na swoich miejscach, pozbędę się wszystkich farfocelków - gdyż na razie jest to widok warsztatowy,a model jest nieczyszczony.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytali:

Dziś, pewien gracz WH, z którym mam stały kontakt stwierdził, że - "niektórzy siedzą za głęboko, w swoich okopach"

 

Fakt...super pomysł i niezłe wykonanie..."Łowca rąk"-zalatuje nieco Predatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ten wyglada dla mnie tak nieoczekiwanie dziwnie i strasznie.

Hahahah, no bo on, o ile się nie mylę, ma wyglądać STRASZNIE i dziwnie. Z akcentem na STRASZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zastanawiam się nad zasobnikiem, na pamiątki

 

Hmmm, a czy ten zasobnik nalezycie wyeksponuje pamiatki/konczyny? A moze by powiesic pare lapek w 1/35 na jakims sznurku i przywiazac do tego masztu? Bedzie STRASZNIE i MAKABRYCZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a czy ten zasobnik nalezycie wyeksponuje pamiatki/konczyny? A moze by powiesic pare lapek w 1/35 na jakims sznurku i przywiazac do tego masztu? Bedzie STRASZNIE i MAKABRYCZNIE

A ja bym dodał, że jak motor jest w trakcie jazdy by tak powiewały :P:P:P

Może się pobawisz i zrobisz mu lekki tuning hełmu na taki by był imitacją niemieckiego :D:D

Koleź wygląda nieziemsko, może jeszcze jakieś kilka puszek z ammo do mg mu zawiesisz przy motorze:D i teraz zauważyłem czaszeczkę na antenie?! na tym "maszcie" to tam jakiś trofiejny radziecki helmofon:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waloryzacja trawionkami, dostepnymi na rynku, niestety - nie do tego modelu, ale pasują

ResizeofDSCF1934.jpg

ResizeofDSCF1932.jpg

Jak widać zasobnik na zdobycze dość dziwny...no cóż, to ma być SF :p

Dla wprawnego oka, tam cosik już leży ;)

Niestety, projektanci zapomnieli, że podczas frontalnego ataku należy dozbroić pojazd.

Otrzymał potężne dozbrojenie żywiczne, w okolicach lampy, na wysokości błotników(kolan) trójkąty stalowe, by pociski rykoszetowały na boki - a nie waliły w kolana.

Dodatkowy atut, podczas szarży w szeregi nieprzyjeciela ładnie ich golą

Powyżej tegoż kawałka stali, kolejna płyta(patrząc od przodu, wystają znad niej tylko oczy i czubek hełmu)

 

 

Nie zapędziłem się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.