Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 164 Nashorn + König Tiger - Dragon - 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

EEEEExtra, mi się bardzo podoba. No dobra, lufe bardziej przetrzeć czarnym.

 

Ale daj też foty tego co w Nashornie zrobiłeś, fakt samo przyklejanie, ale zawsze coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(można wiedzieć jak je wykonałeś)

bardzo prosto pomalowałem Tygryska na kamo letnie, psiknąłem lakierem do włosów, pomalowałem na biało, znów lakier, znowu biała (b. cienkie warstwy) i potem - magiczna właściwość lakieru :P - wystarczy pędzlem zamoczonym w wodzie 'malować' model w miejscach, gdzie chcemy, aby letnie kamo przebijało. Lakier rozpuści się w reakcji z wodą i wraz z nią zejdzie biała. Potem przejechałem po krawędziach pancerza, włazów itp. ołówkiem i to tyle

 

Bardzo ładnie to wygląda.

A ten zimowe kamo miodzio

dzięki, robiłem pierwszy raz w życiu (w ogóle pierwsza pancerka), tak więc cieszą wszelkie pochwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kociak nie przyciągnął dużej ilości widzów :(

Ja tymczasem skończyłem działo 88mm i trochę podłubałem przy Nosorożcu:

(które tło lepsze? wydaje mi się, że na tym czerwonym lepiej wychodzą fotki)

DSC02619.jpg

DSC02621.jpg

DSC02627.jpg

DSC02629.jpg

DSC02630.jpg

skala 72 się kłania

DSC02632.jpg

i tak założyłem na sucho do przymiarki:

DSC02635.jpg

Dragon dał pociski do wnętrza... na KAŻDYM jest ślad po łączeniu form... i to ma niby być PRO SERIES

DSC02638.jpg

 

Z racji wysokiej aktywności w sferze umysłowo-naukowej pewnie praca trochę zwolni, ale nie odpuszczę Następne posty wkrótce...

 

P.S.: Zapomniałbym.. Ma ktoś zdjęcia nosorożców, na których widać jak biegnie kabel od reflektora? Byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo obiecująco.

racji wysokiej aktywności w sferze umysłowo-naukowej pewnie praca trochę zwolni, ale nie odpuszczę

No ja mam nadzieję...

Co do tła to dla mnie lepsze jest to czarne. Czerwony jakoś kopie po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziemy z tym klocem:

Skleiłem detale i przykleiłem je do bocznej ścianki nosorożca, sklejona również tylna ścianka z drzwiczkami:

DSC02643.jpg

Jak widać pierwsza warstwa H94 w pudle z amunicją, trochę też farbą na próbkę pomazałem blaszki.

Właśnie, blachy jeśli praca z tym małym ustrojstwem będzie się dalej tak układać jak przy tych to ja wysiadam

DSC02646.jpg

Oszlifowałem pociski i pomalowałem ich "ciało" na złoto:

DSC02648.jpg

Obok nich leżą dwa pociski, które Dragon dał mi za friko. Robią się z nich łuski... będą sobie na ziemi leżeć

Teraz sam Nashorn. Przykleiłem ten lewarek do zablokowania działa w pozycji złożonej, dorobiłem też kabel do reflektora z ramki rozciągniętej nad świeczką. Działo i jego osłona złożone na sucho do zdjęcia:

DSC02649.jpg

DSC02650.jpg

I taki widok od tyłu:

DSC02655.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejszy etap budowy masz za sobą. Działaj dalej.

Dzięki, przynajmniej jedna osoba się interesuje tematem ;)

Podwozie Nashorna, działo i jego osłonę popaćkałem na H94, pierwsza warstwa schnie Pociski już są 'złote', teraz męczę łuski i drugie blachy na wywietrzniki.... Foty niedługo, jak fizyka i PP pozwolą :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przynajmniej jedna osoba się interesuje tematem ;)

Też się interesuję, ale zajęty nauką byłem. No widzę, że sklejanie idzie dobrze. jachud3 a jak oceniasz składalność modelu. Są jakieś problemy, czy to kolejny dobry model Dragona w tej skali? Chodzi mi o Nashorn-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się interesuję, ale zajęty nauką byłem.

Wiem coś o tym :/

jachud3 a jak oceniasz składalność modelu. Są jakieś problemy, czy to kolejny dobry model Dragona w tej skali? Chodzi mi o Nashorn-a.

Składalność sama w sobie nie jest zła... po prostu na KAŻDEJ części są widoczne ślady łączenia form i maluśkie nadlewki... i to jest najgorsze. Instrukcja trochę kłamie co do spasowania elementów, ale nie powinieneś mieć żadnych kłopotów z prawidłowym połączeniem części. Ogólnie dobry model

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Zabrudzenia wnętrza zrobiłem washem olejnym. Zabrudzenia gąsienic zrobiłem w ten sposób ze odkroiłem cieniuteńkie kawałki czarnej mokrej pasteli i rozmieszałem ją z lakierem matowym. Naniosłem to na gąsienice (lakier powinien zrobić się czarny) i pędzelkiem naniosłem na to czarną suchą pastelę. I koniec. (jakby ktoś miał wątpliwości to zamieściłem ten przepis tutaj na prośbę kolegi jachud3) Jakbyś miał pytania to zadawaj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, dzięki wielkie, czekałem na ten post Wielkie

A prace... Hmmm, ciężko to nazwać 100% wydajnością, ale powoli, powoli... Pomalowałem wnętrze i spód nosorożca na H94 - nawet miło się pracuje ) Działo dostało kolorku, teraz męczę się z blachami >_< jeśli nic mi nie przeszkodzi, to w niedzielę powinny być focisze

 

Mam nadzieję, że się wyrobię do końca konkursu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na dziś:

DSC02671.jpg

DSC02673.jpg

DSC02675.jpg

"róg" Nosorożca:

DSC02677.jpg

Na bocznej osłonie widać smugi - pierwsza warstwa+wygładzanie papierkiem ściernym ;)

 

Czy ktoś dysponuje może zdjęciami Nashorna od tyłu? Byłbym dźwięczny

 

P.S.: nie mogłem się powstrzymać...

DSC02678.jpg

DSC02679.jpg

DSC02681.jpg

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wikol mogę zwykłym Pattexem do drewna zastąpić??

No to nie odpowiem, bo nigdy nie miałem styczności z tym drugim klejem, ale ja Wikol-u jeszcze nigdy nie używałem, ale jakiegoś kleju do przeróżnych rzeczy o podobnym wyglądzie co Wikol i było jak zawsze dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.