Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 164 Nashorn + König Tiger - Dragon - 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zgodnie z sugestią przemalowałem zamek i celownik 88-ki:

DSC02685.jpg

DSC02686.jpg

DSC02687.jpg

Widać miejsca, gdzie mi się czarną farbą chlapnęło, ale to oczywista, do poprawki pójdzie

 

Pozdrawiam i ponawiam apel o jakieś zdjęcia tyłu Nashorna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post z 22. lutego, trzecie zdjęcie od góry. Pistolet maszynowy jest w miejscu w którym była gaśnica - to chyba błąd producenta. Po drugie nie spotkałem się ze zdjęciem pojazdu z dwoma uchwytami na km na burtach. Dlaczego siodełko jest w takim dziwnym brązowym kolorze? Wnętrza pojemników amunicyjnych powinny być malowanie minią. Czemu uchwyt anteny jest wklejony z jakimś takim dziwnym pochyłem do przodu?

 

Zdjęć tyłu Nashorna jest w necie od groma. Wystarczy dobrze przeszukać grafikę na googlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistolet maszynowy jest w miejscu w którym była gaśnica - to chyba błąd producenta

Możliwe, nie widziałem oryginalnych zdjęć wnętrza Nashorna.

Po drugie nie spotkałem się ze zdjęciem pojazdu z dwoma uchwytami na km na burtach.

Wiem, że powojenne, ale:

http://www.battletanks.com/images/Nashorn-2.jpg

Dlaczego siodełko jest w takim dziwnym brązowym kolorze?

Baza pod dalsze modyfikowanie koloru skóry.

Wnętrza pojemników amunicyjnych powinny być malowanie minią.

Dobrze wiedzieć, ale za późno.

Czemu uchwyt anteny jest wklejony z jakimś takim dziwnym pochyłem do przodu?

Dziwnym pochyłem do przodu? Może zaznacz na fotce, bo nie wiem o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o podstawę anteny:

Ach, faktycznie natychmiast poprawię

 

Co do tej minii w pojemnikach na amunicję... oderwałem jednak te pociski i przemalowałem. Dzięki za wskazówkę

Powojenne zdjęcia to raczej wątpliwy materiał historyczny biorąc pod uwagę inwencję niektórych muzealników.

Wiem wiem, ale niech już tak zostanie.. nie chcę sobie roboty psuć, zwłaszcza, że to moja pierwsza pancerka

Pistolet - wiesz może, gdzie mógłbym go upchnąć? Mam jeszcze dwa, umiejscowienie jednego wg. instrukcji to lustrzane odbicie pierwszego, drugi opiera się o tylną płytę. Jakieś pomysły?

 

Dzięki za zainteresowanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba pistolety maszynowe powinny być na tylnej płycie po bokach włazów do przedziału bojowego.

 

Sam teraz robię Nashorna ale z Revella. Wspaniały model ale też się błędów kilku nie ustrzegli. Widzę, że Dragon też odwalił dobrą robotę, ale mimo to trzeba uważać na producenckie uproszczenia i nadinterpretacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd "Puma" właśnie robię, tylko z zestawu Revella. Zdjęć tego pojazdu jest jeszcze co najmniej dwa. Zdjęć innych Nashornów w sieci jest jeszcze około 50 i mam wszystkie na dysku. Wystarczy wpisać w google "Nashorn Hornisse" i inne kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

zacząłem brudzić nashorna rozpuszczoną akrylową czarną:

DSC02693.jpg

DSC02694.jpg

DSC02696.jpg

Panzer4, usunąłem jednak jeden 'stojak' na KM, dzięki za poradę

Utytłałem tylną ściankę i 88-kę, ale tylko w miejscu, gdzie nie będzie malowana na zielono:

DSC02692.jpg

DSC02689.jpg

DSC02691.jpg

od kolegi jager27 ściągnąłem trochę brudzenie podwozia (chyba się nie obrazisz..? ) oczywiście na razie jest to baza pod dalszy 'brudzing':

DSC02697.jpg

DSC02698.jpg

 

ludzie, pali się! a nie, to tylko fałszywy alarm..

DSC02700.jpg obok główka szpilki dla porównania rozmiarów.. i znowu podziękowania idą w kierunku Panzera4

 

I jak? Do wywalenia, czy może być?

Wczoraj zgarnąłem trochę ziemi do podstawki.. matka natura była hojna niedługo (mam nadzieję) kolejny apdejt.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kolegi jager27 ściągnąłem trochę brudzenie podwozia (chyba się nie obrazisz..? Smile)

 

Oczywiście, że nie . Postaraj się to troszkę rozetrzeć żeby nie było zacieków. Gaśnice pomaluj w bazowy żółty a nie czerwony. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone też były ale ją zmatuj.

Ok, zrobi się ;)

Cholera... dużo lepsza od mojej
Działo i wnętrze wyglądają nieźle. Jeżeli podozie jest bazą pod dalszy "brudzing" to dobrze.

Dzięki

Następne foty niedługo...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas rekolekcji, czas intensywnego modelowania...

Zdziałałem podstawkę:

DSC02703.jpg

DSC02704.jpg

DSC02706.jpg

DSC02708.jpg

I tak poglądowo:

DSC02709.jpg

DSC02710.jpg

DSC02712.jpg

DSC02713.jpg

DSC02715.jpg

Już objaśniam. Wykałaczka (symbol na razie) i druga sztuka po tej samej stronie "drogi" będą słupami telegraficznymi z drucikami itp. Krótszy 'patyczek' po stronie 'skarpy' będzie drogowskazem.. i tu się waham co do miasta, jakie ma być na nim napisane... Berlin? Moskwa? Sam nie wiem. King Tiger będzie odpowiednio przysypany tak, aby nie było widać tej pustki za nim.

Nashorn czeka teraz na Maskol do drugiego kolorku i potem dalszy brudzing/syfing, jak kto woli. Gąski.. nie wiem jak to rozegrać, są o dobre 0,5cm za krótkie :/

 

I teraz mam niezłą zagwostkę.. jak przykleić do ziemi posypkę? Na Pattex do drewna, którym utwardzałem ziemię - chyba nie - nie dość, że glutowate toto jest, to nie wyobrażam sobie nakładania na to posypy. Rozcieńczony wodą też jakoś mnie nie przekonuje...

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna podstawka. Podoba mi się gleba. Jakiś przepis?

Gąski.. nie wiem jak to rozegrać, są o dobre 0,5cm za krótkie :/

Musisz spróbować je jakoś rozciągnąć. Może sklej je, a potem spróbuj założyć na koła. Nie powinny się rozerwać.

I teraz mam niezłą zagwostkę.. jak przykleić do ziemi posypkę?

Ja także jestem w trakcie robienia podstawki i także postanowiłem pobawić się posypkami. Swoją przykleiłem na klej wamodu z pędzelkiem. Smarowałem miejsce, gdzie miała być posypka, sypałem i uderzałem pionowo pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś przepis?

Hmmmm... po prostu nasypałem ziemi troszkę zmieszanej z Pattexem :P "Droga" jest zrobiona tak: najpierw rozcieńczyłem Pattex wodą (tak na oko), potem wylałem na podstawkę i szybko zasypałem ziemią Teraz stwardniało jak nie wiem co... Ślady gąsek zrobiłem odciskając deesy na jeszcze miękkiej ziemi.

Swoją przykleiłem na klej wamodu z pędzelkiem. Smarowałem miejsce, gdzie miała być posypka, sypałem i uderzałem pionowo pędzlem.

Dobra, dzięki zaraz spróbuję.

Fajna podstawka.

Dziękuję

 

P.S.: Wybrałem miasto na drogowskaz - Kijów będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.