Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 164 Nashorn + König Tiger - Dragon - 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

jachud3 moja propozycje są takie:

zlom.jpg

obcięcie pod katem całego kadłuba i pod takim samym katem podcięcie wieży.

Pozbycie się tych saperek,młotków itd( z plastiku wytnij cos, co uchwyty będzie przypominało).

Poprawienie zimmeritu nożykiem, czy czyms ostrym, odjęcie lampy na przedzie, ale wklejenie cienkiego odcinka rozciągnionego plastiku(imitacja kabla)

Montaż włazu w kadłubie,a dziurę wypełnić ta breją, w której będzie miał stać.

 

To tak na szybko.

Nie odpuść, zakończ coś zaczął !

 

 

p.s. toś sobie narobił bigosu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A mówiłem, żeby wsadzić go to kreta albo cleanluxa.

W każdym razie teraz trzeba ratować to co zostało. Nówki Tigera raczej nie zrobisz. Ale myślę, że cięcie go nie jest potrzebne. Na razie spróbuj zrobić to co proponuje Rafał. Myślę, że jak spróbujesz zrobić zniszczonego, najlepiej zimą to powinno się udać. Odtworzenie wywietrzników będzie ciężkie, ale w przypadku zniszczonego pojazdy da się je zawsze jakoś schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, dzięki za zainteresowanie tym miernidłem

Uważnie przeczytałem Wasze sugestie i wysnułem takie oto wnioski:

Myślę, że jak spróbujesz zrobić zniszczonego, najlepiej zimą to powinno się udać. Odtworzenie wywietrzników będzie ciężkie, ale w przypadku zniszczonego pojazdy da się je zawsze jakoś schować.

Raczej skłaniałbym się do propozycji Rafała, również z powodu, iż żeby w ogóle schować coś trzeba opanować sztukę robienia tego czegoś, pod czym "model" ma być schowany. Jako iż mam zerowe doświadczenie (patrz ten temat), chyba tego Kinga jednak potnę xD

Teraz pytania do bliższej mi wersji:

obcięcie pod katem całego kadłuba i pod takim samym katem podcięcie wieży.

1) jeśli obetnę kadłub to czy cięcie wieży też jest niezbędne? Niedałoby się jej przysypać?

Pozbycie się tych saperek,młotków itd( z plastiku wytnij cos, co uchwyty będzie przypominało).

2) Wyciąć - żaden problem, dorobić uchwyty też jest łatwo, ale czy dorobić SAME uchwyty czy te narzędzia też?

odjęcie lampy na przedzie, ale wklejenie cienkiego odcinka rozciągnionego plastiku(imitacja kabla)

3) Kabel już zrobiłem i to dawno Piszesz, żeby wywalić lampę.. Dragon dał dwie. Mam się tej pierwszej pozbyć i wkleić drugą czy w ogóle nie dawać?

Montaż włazu w kadłubie,a dziurę wypełnić ta breją, w której będzie miał stać

4) Jak rozumiem masz na myśli tą dziurę na wieżę.. skoro wieża będzie na swoim miejscu, to i tak mam wypełniać?

p.s. toś sobie narobił bigosu :]

Lubię bigos, a na ten mam wyjątkowy apetyt teraz

Dzięki na propozycje, teraz to się nie poddam I już więcej nie kupię tej przeklętej lakowej -.-

P.S.: co sądzicie o tym pomyśle z Nashornem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jeśli obetnę kadłub to czy cięcie wieży też jest niezbędne? Niedałoby się jej przysypać?

Tu chodzi raczej, o wypłaszczenie scenki, a uniesienie pojazdu względem poziomu.

By wkopać całą reszte musisz mieć spory klocek.

Jesli Ci takie formy kubełkowe odpowidają, to tylko i wyłącznie Twój wybór.Odcięcie wspomoże proces dalszej budowy, mniejszego zużycia ziemi itd.

dorobić SAME uchwyty

dokładnie, ale j.w. Twój wybór

 

Kabel już zrobiłem i to dawno Smile Piszesz, żeby wywalić lampę.. Dragon dał dwie. Mam się tej pierwszej pozbyć i wkleić drugą czy w ogóle nie dawać?

takze j.w. Twój wybór - nie mogę Ci dyktować, co chesz mieć, a czego nie(na modelu) ;)

 

4) Jak rozumiem masz na myśli tą dziurę na wieżę.. skoro wieża będzie na swoim miejscu, to i tak mam wypełniać?

Nie, właz w kadłubie dla załogi.

By zasłonic ta imitację wnętrza tegoz włazu możesz zrobic model podtopiony, czy zasypany tym błotem.Zostawić lekko odchylone( a z jakąś zawartością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie to jak napisał Rafał. Twój wybór. Ale obcięcie Tigera i zostawienie takiego kikuta pionowo stojącego.... to nie warhammer

 

Zrób sobie czołg podtopiony w błocku. Powiedzmy dziób wystaje normalnie w 100% ponad powierzchnie, zaś rufa zrównana pokładem z poziomem brei. Wywietrzniki się zakopie błotem, troszkę przysypie i jakoś to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić takie coś (co prawda Pantera, ale Tygrys też mógł tak przekopyrtnąć:

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie to jak napisał Rafał. Twój wybór. Ale obcięcie Tigera i zostawienie takiego kikuta pionowo stojącego.... to nie warhammer

 

Zrób sobie czołg podtopiony w błocku. Powiedzmy dziób wystaje normalnie w 100% ponad powierzchnie, zaś rufa zrównana pokładem z poziomem brei. Wywietrzniki się zakopie błotem, troszkę przysypie i jakoś to będzie

 

i na nich gałęzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tigera i zostawienie takiego kikuta pionowo stojącego.... to nie warhammer Mr. Green

zanim kolejny raz, przeprowadzisz niepotrzebny wywód, propnuje się 10 razy zastanowić...przed wciśnięciem "wyślij", albo chociazby pogrzebać w sieci.

Możesz nawet postawić czołg na lufie, tak też było

 

jachud3 tu masz zobrazowne o co mi chodzi:

http://www.plusmodel.cz/war-gallery/trebon/trebon_10.jpg

o co mi chodziło z podcięciem:

pz.jpg

tyle tylko, że sporo możesz cofnąć do tyłu tanka i obrać sobie kat, pod jakim podetniesz.

Możesz to wykonać, jako najzwyklejsza pułapkę, bądź zwykłą nieuwagę załogi - wjechali, stanęli, było grząsko, nie wyjechali - czołg się zapadł.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w pamięci mojego kompa znalazłem 2 takie fotki.

bild1001.jpg

Jakiś zniszcony Kingtiger.

501Tiger141RSide1.jpg

To też mogło by się udać. Na cały czołg jakieś krzaczory, tylko aby było widać, że to opuszczony czołg i chyba było by dobrze. Może się przydadzą fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile możliwości

Rafał - właśnie mnie też chodziło po głowie coś takiego jak ten ze zdjęcia wklejonego, nie link. W sumie ta wieża jest dość mała - w końcu 1:72.. a ciąć to mi jej trochę szkoda :/

Tak na szybko narysowałem, o co mi mniej więcej chodzi: (wiem, bazgrolę )

plan.jpg

Oczywiście, nie zakopię pod ziemią całego KT tylko na wierzch dam ten kikucik, który odetnę.

bądź zwykłą nieuwagę załogi - wjechali, stanęli, było grząsko, nie wyjechali - czołg się zapadł.

trafiłeś w 10, taki był zamiar

 

I ponawiam pytanie, dać nashorna czy wystarczy taka ruina?

 

P.S.: Reggy, takie cosś by nie uszło u mnie ale fotka super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

No więc poczyniłem wczoraj pewne kroki do realizacji tego planu:

(regulamin nakazuje in-box - proszę bardzo )

Do scenki dołączy ten stworek:

DSC02569.jpg

I w-folie

DSC02570.jpg

Malutkie nadlewki, ogólnie ładny modelik.

Wczoraj wieczorem zacząłem sklejać koła napinające i napędowe oraz wyciąłem, wyszlifowałem i pomalowałem na czarno bandaże. (Dragon fantastycznie to rozwiązał, 'zawartość' kół wkleja się do całych bandaży )

Dziś kończę układ jezdny. Fotki niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczorajszy wieczór + wczorajszy film wieczorem ("Na linii ognia" po raz 6-ty :D):

znowu zabawa z deesami:

DSC02571.jpg

posklejane takie małe 'pumperelki' xD + lufa i hamulec wylotowy:

DSC02573.jpg

Jak tak patrzę w instrukcje to montaż działa trochę mnie przeraża

kółka napędowe i napinające:

DSC02574.jpg

matko, te bandaże.. oszaleć można

DSC02581.jpg

widać niedoróbki ale to jeszcze zaraz pójdzie do poprawy

takie szczególiki na wannie:

DSC02576.jpg

pomalowałem też (narazie w ramkach) wypiłowane i wygładzone wałki (chyba tak to się nazywa?)

DSC02583.jpg

no i schemacik malowania :D

DSC02584.jpg

c.d.n.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę w instrukcje to montaż działa trochę mnie przeraża

Dasz radę.

matko, te bandaże.. oszaleć można

Dragon dobrze to rozwiązał, bo np. w Nashornie Revella znacznie trudniej się maluje bo tam koła są odlane razem z bandażami.

Fajne malowanie sobie wybrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób może wstępnie glebe,pomaluj "złom", obsadź w miejscu docelowym - bo nosorożec będzie łatwiejszy.

Doszedłem wczoraj do tego samego wniosku w końcu muszę wykorzystać ten ostatni tydzień ferii

 

Rolki prowadzące - byłes blisko ;)

xD wiedziałem, że coś toczącego się

 

P.S.: Wczoraj ruszyła moja prywatna produkcja.. pigmentów. Zmieliłem sobie ciemnobrązowe kredki do konsystencji właśnie takiego pyłku. A pytanie się z tym wiążące brzmi: jak nakładać i zabezpieczać tak nałożony pył? Przecież przy pierwszym lepszym dmuchnięciu wszystko 'odleci'.... jakiś lakier położyć na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ratować temat przed spadkiem na 3 stronę

Co do KT - obciąłem wannę, przykleiłem koła + gąski (na kołach położyłem już białą H34 i lekki wash - nie spodziewałem się, że tak fajnie wyjdzie )

Dokleiłem uchwyty jak radził Rafał Jankowski, przykleiłem nową lampę i wkleiłem kaem na przodzie kadłuba. Skończyłem wieżę i lufę - pomalowałem na letnie kamo - tak, żeby spod białego trochę przebijało. Wszystko jest przefiltrowane czarną akrylową MM.

Nashorn - przykleiłem wózki do wanny, wkleiłem koła do bandaży i dałem na nich wash'a. Powoli sklejam tez 88-kę (takich nadlewek i szwów u Dragona to jeszcze nie widziałem, ślady po wypychaczach są dosłownie na KAŻDEJ części).

 

No i jak zwykle pytanko: czy kabel od lampy na KT w zimowym kamo był też ciapany na biało czy Niemcy go nie malowali?

I ponawiam pytanie o pigmenty. Fotki... niebawem, jak tylko doprowadzę baterię w aparacie do stanu używalności

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziś inwazja fotek

wieża i kadłub Kinga pomalowane na letnie kamo (nie starałem się zbytnio, w końcu będzie na tym biały). Po inspirującej rozmowie ze SmokiemHaosu miałem próbować z solą na letnie kamo, dać biały i zdrapywać.. ale próbuję i zonk! sól W OGÓLE nie przykleja mi się do tanka. Więc spróbowałem patentu z lakierem.. na razie schnie, zaraz daję biały.

DSC02589.jpg

DSC02592.jpg

jak widać obciąłem deesy dragona i paćnąłem na próbę białym.

Nashorn....

DSC02595.jpg

na razie sama konstrukcja działa ma.... 31 elementów

pumperelki xD

DSC02596.jpg

złoszowane koła+bandaże

DSC02598.jpg

i tu taka fotka poglądowa:

DSC02601.jpg

część leżąca na groszu składa się z 4 elementów zaczynam wariować.....

 

No tak, ferie się skończą za 2 dni a ja tak mało zrobiłem... norma x]

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 post no ale co zrobić...

Przedstawiam tak na 98% skończonego KT w zimowym kamuflażu (zostały jeszcze niewielkie doróbki malarskie jak np. przetarte 'ząbki' kół napędowych, przyklejenie kaemu i kabla do lampy i całość muszę maznąć jeszcze matem.)

Wielkie dla SmokaHaosu za porady odnośnie malowania (ten patent z lakierem jest suuuuuper Dobra, koniec gadki, focisze:

DSC02602.jpg

DSC02603.jpg

DSC02604.jpg

DSC02605.jpg

DSC02606.jpg

DSC02607.jpg

DSC02608.jpg

DSC02611.jpg

DSC02614.jpg

DSC02615.jpg

DSC02616.jpg

c.d.n....

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.