Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 164 Nashorn + König Tiger - Dragon - 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czytałem. Tylko nir rozumiem dlaczego czołg jest do połowy zagrzebany w ziemi. Gdyby tam była skarpa, woda... to rozumiem. Ale tak on wygląda jakby ktoś wykopał dół, wjechał do środka czołgiem i go zasypał. To nie ma żadnego uzasadnienia, żeby pół czołgu tkwiło w glebie jak rzodkiewka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobię klifu z kilku powodów..

1) burzy mi to ogólną koncepcję

2) jest (jakby ktoś nie zauważył) MAŁO CZASU i raczej się nie wyrobię ;>

3) po prostu nie umiem.

 

a co do czołgu, cytat z którejś z poprzednich stron:

Możesz to wykonać jako najzwyklejszą pułapkę, bądź zwykłą nieuwagę załogi - wjechali, stanęli, było grząsko, nie wyjechali - czołg się zapadł.

Poza tym jeszcze nie skończyłem formować tej góry ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę porobiłem:

Nashorn dostał gąski ^^

DSC02723.jpg

DSC02724.jpg

postawiony na dio:

DSC02725.jpg

sama dio i małe dodatki, drogowskaz i krzaczki:

DSC02727.jpg

DSC02728.jpg

DSC02729.jpg

no i słupy telegraficzne, jak widać czeka mnie łączenie 'kabla'

DSC02720.jpg

 

zdjęcia robione przed chwilą, na szybko bateria mi prawie w aparacie padła.

 

Dotarła do mnie dobra wiadomość, mianowicie Maskol do skończenia eSDeKaeFZeta (:lol:) dotrze do mnie w piątek... zbliża się finisz ;)

 

c.d.n.....

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wtedy koła też będą tak wyglądać... napędowe i napinające też... jak dasz suchy pigment czy błoto to będzie dobrze wyglądać a teraz to nie wiadomo co to dokładnie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czarna farba to nie jest zaschnięte błoto... a jako podkład też bezsensowny...

 

Chodzi ci o to, że błoto jest zbyt płaskie? Mogło się tak zrobić ponieważ wjechał w rzekę później wyjechał na suche powietrze, pojeździł po chaszczach i się starło a kolor został. Proste. Nie jest źle, ale gąsienice zabrudź w taki sam kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to na fotach nie jest piaskowy? Identyczny jest na kołach, górze kadłuba i wnętrzu. Idę o zakład :]

Jak dla mnie to jest brudek, ale ja to sie znam?

 

ale jachud3 wykazał się dość agresywną postawą więc wolałem się nie kłócić...

nie no toś mnie rozbawił... agresywna postawa

 

 

Chodzi ci o to, że błoto jest zbyt płaskie? Mogło się tak zrobić ponieważ wjechał w rzekę później wyjechał na suche powietrze, pojeździł po chaszczach i się starło a kolor został. Proste.

No właśnie.. o to chodzi.

 

ale gąsienice zabrudź w taki sam kolor.

tzn. tak na czarno jak dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem sklejać tylko samoloty, nie mam szczęścia do pancerki... Prawa Murphy'ego zadziałały bezbłędnie. Wczoraj nałożyłem Maskol na model, odczekałem swoje i pomalowałem 1szą warstwą zielonego. Było cacy. Dziś rano siadam do Nashorna, maluję drugą warstwę, było to około 9. Cacy.

Siadam pół godziny temu, sprawdzić, czy mogę zrywać Maskol. Farba zaschła, no to jedziem. Zaczynam zrywać i.... ręce mi opadają. Maskol rwie się jak nie wiem co, jak zedrę kawałek wielkości milimetra kwadratowego to fetuję.. [czy to wina maskolu (jakiś wadliwy) czy za cienką warstwę położyłem?] Zrywam dalej. Nagle, po odsłonięciu prawie pół modelu spod maskolu zauważam kropki zielonego na CAŁYM nashornie... granice między kolorami to jeden wielki poligon. Przed chwilą zmyłem farbę benzyną lakową + wyszczotkowałem go wodą z mydłem, teraz elegancko schnie.... przy okazji odłamało się trylion części, na szczęście (nie wiem jakim cudem) całe wnętrze + podwozie się uchowało

A w podstawce (o ironio) wszystko układa się zgodnie z planem.. słupy telegraficzne + druty moim zdaniem wyszły dobrze. Obkleiłem całość ramki czarnym papierem, coby się przeźroczyste opakowanie po ferrero nie przebijało.. i też wszystko wyszło za pierwszym razem! I tak zamiast praz wykończeniowych mam pół modelu do robienia od nowa.... czarno widzę mój projekt skończony na czas =.=

Foty dam pewnie jutro, teraz nie mam ochoty się do tego dotykać :/:/:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.