Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 164 Nashorn + König Tiger - Dragon - 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

No, to zaczynam Pierwszy konkurs i... pierwszy czołg. Tak, jestem szalony Z tego względu liczę na duuuuuużą pomoc forumowiczów.

A więc, regulaminowy rzut oka na nasz obiekt zainteresowania:

DSC02494.jpg

DSC02495.jpg

Niektórzy zapytają, czemu data jest "nieaktualna"... proszę winić o to mojego dostawcę internetu.

Oto co udało mi się zdziałać:

DSC02498.jpg

DSC02499.jpg

DSC02496.jpg

DSC02497.jpg

Obecnie jestem troszkę do przodu. Postaram się w miarę na bieżąco uzupełniać relację.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Foty tego, co na razie zrobiłem.

Sklejona wanna i "kadłub" czołgu. Imitacja błota wykonana z posiekanej posypki i mąki

DSC02504.jpg

DSC02500.jpg

DSC02502.jpg

I pierwsze pytanie: czy podwozie mogę już teraz ubabrać błotnistą farbą? Wolałbym zrobić to teraz niż później wyczyniać pędzelkowe akrobacje pomiędzy układem jezdnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie możesz bo malujesz pędzlem ale lepiej było by w sumie na końcu bo wtedy możesz realnie i prawdziwie odwzorować błoto i nałożysz gdzie będziesz chciał a nie tak jak masz+ciężko będzie Ci pomalować tak żeby nie zakryć farbą błota. A pędzlem akrobacji nie będziesz musiał robić. Z tymi kołami i jeszcze błotnikami naprawdę nic co jest za kołami nie widać, więc ja polecam błocenie na końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca wre.

dalsza część układu jezdnego:

DSC02533.jpg

opiłowana, wyrównana papierkiem ściernym lufa + wylot:

DSC02519.jpg

częściowo sklejony mechanizm podnoszenia lufy:

DSC02520.jpg

małe części doklejone do wieży:

DSC02524.jpg

wklejony przedział silnika i pomalowany na kolor "myszaty":

DSC02531.jpg

doklejone wydechy i inne małe części do tyłu pojazdu:

DSC02530.jpg

Błoto. Postanowiłem na razie dać taką pierwszą warstwę koloru - oczywiście będę potem jeszcze różnicował kolor. Z konsystencji jestem zadowolony:

DSC02525.jpg

No i wersja malowania:

DSC02535.jpg

Niedługo następne fotki, obecnie wymyślam jakiś sposób na obsmarowanie gąsek jakimś syfkiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi się Twoje błoto :/ ja bym je jednak usunął i spróbował od nowa, bo są tylko grudki bardzo duże, zdecydowanie za duże w szczególności że to 1:72 i w złych miejscach tzn grudki są na środku a np z przodu już nie. I koła też mi się nie podobają... tzn albo zrobiłbym na nich kamuflaż albo pomalował na różne kolory te koła jak tu:

 

http://data.primeportal.net/tanks/glaubitz/king_tiger/king_tiger_6_of_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn grudki są na środku a np z przodu już nie

To jeszcze nie koniec błocenia, spokojnie.

albo zrobiłbym na nich kamuflaż albo pomalował na różne kolory te koła jak tu

Jak znajdziesz mi zdjęcia konkretnie tej jednostki którą robię i pokażesz, że takie koła były, to przerobię. Na razie zawierzam dragonowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem co nieco wycisnąć z tych dragonowskich deesów:

DSC02546.jpg

DSC02547.jpg

DSC02548.jpg

Przepraszam za jakość zbliżeń, ale mój aparat ma 5Mpx tylko i nawet na makro tak wyglądają wszystkie zdjęcia :/

A tu mój taki mały pomysł na podstawkę.... Jest ziemia, trawka, na niej stoi Tygrysek, wokół ze 3-4 łuski po pociskach artyleryjskich, a w ziemi częściowo zakopana....

DSC02557.jpg

DSC02559.jpg

niepotrzebna wieża od Kinga, dostałem od Dragona w prezencie na razie tylko pokiereszowana, będę malował i potem inne eksperymenty Zaznaczam - robiłem to pierwszy raz, więc pewnie jest chałowo. No ale cóż, pracuję dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, z czego ten tygrysek musiał dostać że taką dziurę ma... chyba trochę za bardzo stopił Ci się plastik i wygląda trochę plastelinowato, ale jak odpowiednio ją jeszcze pomęczysz to uwagę będą zwracać inne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stopiłem chyba trochę za mocno, faktycznie. Ale wydawało mi się, że wieża może się tak sfajczyć :/ Poza tym, będzie trochę zakopana Mam jeszcze odpowiednio wymęczony kaem, zamontuję go, powinno lepiej wyglądać.

 

LOL, z czego ten tygrysek musiał dostać że taką dziurę ma

A ja wiem? Jakiś ppancerny pocisk tylko.. hmm.... kaliber większy niż 90mm musiałby być XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaski wygladaja niezle.

Łaaaaa!! Dzięki Robię to pierwszy raz (ogólnie pierwsza pancerka) więc raczkuję... ale mnie ucieszyłeś, o jaaa

ale moze czolg zostal zbombardowany?

I to jest myśl tomek14147, zostaniesz wymieniony na pierwszym miejscu w podziękowaniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wieżą:

Nie ma szans, żeby stal tej grubości tak się powyginała. W momencie "penetracji" możliwe jest popękanie stali tak jak tu:

Tiger_tank_hit_at_Kursk.jpg

To była walcowana stal, pewnie solidnie hartowana, przez to bardzo twarda, ale o małych właściwościach plastycznych. Prędzej powyrywałoby płyty ze spawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.