Skocz do zawartości

Elco 80' Torpedo Boat PT-596 1:35 RELACJA


BALROG

Rekomendowane odpowiedzi

No i czas kończyć

dziś odbyło sie pływanie model na wodzie zachowuje sie ciekawie no moze poza pływaniem do tyłu

Przy pełnym gazie rufa działa jak pług

Ale model jest w pełnii manewrowy

Na razie filmik troszke ciemny ale widac jak model sie zachowuje i pływa niestety tylko na dwóch śrubach bo kolega jedna zniszczył wpływajac w konary

 

Filmik

 

i zdjęcia

8f957c0ec094ce24.jpg

dc7b358d28ae2a38.jpg

 

2950daf59de8f89b.jpg

03ce0e1575febbcf.jpg

6384fed7bc011e82.jpg

3623ad867958ffa4.jpg

32c3725af07a0532.jpg

f125ef64b1da57f3.jpg

ff5c4b1160d13706.jpg

4e4a3e13cb72c9d8.jpg

aa238f91e16b3cbe.jpg

d76d9b6e3253baf6.jpg

b7fe54dc3cb090a0.jpg

c3eb74c6306bcf11.jpg

dbd89940c1643db3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

BALROG - niesamowite. Przypomniały mi się szczeniece lata, kiedy uczęszczałem do osiedlowej modelarni, gdzie budowaliśmy sterowane radiem statki. A szef klubu, mój sąsiad posiadał kilka spalinowych ślizgów.

 

Super wykonanie, efekt na wodzie powala. Czekam na coś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Niestety Elco uległ poważnemu zniszczeniu i nie byli to kosmici a mój zwierzak który źle zamknięty przeze mnie dorwał sie do niezabezpieczonego modelu

Jak przystało na Kune szlak trafił instalacje RC (kable, regulator, itp) i wszystko to wystawało ponad pokład i co dało sie oderwać

 

p1110902y.jpg

p1110903.jpg

p1110904.jpg

p1110905.jpg

p1110906.jpg

 

Na początku chciałem dać za wygraną ale na spokojnie to przemyślałem

Jako ze kadłub i podstawowa bryła nadbudówki jest cała postanowiłem odbudować model

ale juz nie w takim wariancie w jakim był a w warjancie PT-103

 

pt103plan.gif

 

I tu prośba !!

Potrzebuje zdjęć albo jeszcze lepiej planów niektórych elementów

 

1. karabinu na dziobie z podstawą

2. bomb głebinowych na dziobie

3. najważniejsze wyrzutni torped typu rurowego

 

Za wszystko bede wdzięczny !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

czy wszystkie śruby w jedną stronę podobno przy trzech musi być prawo-lewo? chce użyć oryginalnych plastykowych na wale 2mm w miedzianej rurce ale co z kawitacją i tym kierunkiem obrotów...

czy ktoś nad tym pracował?

z innej beczki do innego modelu: a jak nadaje się (duże) serwo do napędu łódki 1:72 ca 500mm jako obciążenie na drugi kanał? czy przy pracy przez kilka minut nie spali się scalak w płytce? mam kiepskie doświadczenia związane z czekaniem aż wiatr popchnie do brzegu bezcenny model albo pływanie w wodzie trochę cieplejszej od lodu luzem żeby ratować model przed dryfem na bezkresne wody morskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co? Emigracja z innego foruma? Amerykański sprzęt do gustu przypadł? Kolejna budowa z odbudową? Kurcze chciałbym mieć tyle pozaczynane,albo choć połowę z tego.No to będzie ciekawe.A kto marudził jak we wstepie odczytałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.