Skocz do zawartości

Zadajemy pytania dostajemy odpowiedzi i pomoc (Różne...)


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki tomek14147 za zainteresowanie tematem "Tokarew", o tym wiedziałem. Miałem na myśli raczej coś tańszego i niekoniecznie strzelającego (do powieszenia na ścianę. Ale mimo to dziękuję za link. Na tego tokarewa z ASG to się czaję od momentu kiedy wszedł na nasz rynek. Potrzebny mi jako element umundurowania sowieckiego oficera. Zaporą jest jednak cena. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest dość drogi, jak większość replik z tego okresu.

Z tego co się orientuję to nikt z ze znanych producentów modeli plastikowych nie robi pełnowymiarowych replik broni palnej. Kiedyś chyba widziałem M16 Dragona, ale w skali 1/6 czy coś koło tego.

Pamiętam też kiedyś na allegro widziałem gumowe repliki Kałasznikowów, może warto by poszukać w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli raczej coś tańszego i niekoniecznie strzelającego (do powieszenia na ścianę. (...) Potrzebny mi jako element umundurowania sowieckiego oficera. Zaporą jest jednak cena. Pozdrawiam!

To nie moja bajka ale u mnie w lokalnej prasie pojawił się nawet artykuł o facecie który robi repliki broni z papieru.

Opowiadał że jak jeździł maluchem a jak to tiry spychały go z drogi to sobie położył wystruganą PPSz na tylnej półce i takie objawy jazdy mikrusem przestały mu doskwierać

Jeszcze lepsza była historyjka o tym jak pracował w świetlicy w gminnym ośrodku kultury. Zaczęła pojawiać się gróbka chłopaków, a po ich wizytach ginęły kamery internetowe. Poprosił ich o oddanie tych kamer, ale kiedy odmówili powiedział im że kiedyś będą się modlili o to aby przyjechała policja. Chłopaki wiedząc o "zbiorach broni" uznali że jest to groźba i wezwali policję. Po przyjeździe na policję przesłuchano "przestępce" a broń przekazano prokuraturze do zbadania. Gościa oczywiście wypuszczono. To nie było pierwsze śledztwo w sprawie tej broni. Podobno za czasów polski ludowej sprawą tej broni interesowała się służba bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem w trakcie robienia mojej pierwszej dioramy. W sumie jest już na wykończeniu, ale . . .

Czym najlepiej przyklejać do podstawki modele/ figurki?

Trawę kleiłem na Patex - klej do drewna (coś jak wiklo, akurat taki miałem pod ręką) - modeli raczej na to nie przykleję.

Figurki planowałem wyposażyć w druty w piętach żeby się dobrze trzymały plus do tego jakiś klej.

Jaki klej polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór kleju zależy od tego z czego jest podłoże.Patex w małych tubkach jest szybkowiążący i nadaje się do tego celu (bez dodatkowych drucików). Dobre są Kropelka czy super glue. Wikol też, ale stosunkowo długo wiąże.Dobre są też kleje polimerowe są uniwersalne. Są przezroczyste i trwale plastyczne (nie zasychają na kamień).

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

 

Kilka lat temu zrobiłem dioramę w skali 1:72 wzorując się na zdjęciu z książki "Niemiecka broń pancerna 1939-45" D. Jedrzejewskiego i Z.Lalaka wydanie z 1999 r. Na stronie 25 (moje wydanie) jest zdjęcie jak 6 pułk pancerny przekracza granice Czechosłowacji (tak jest podpisane zdjęcie). Diorama jest nie skończona bo brakowało pojazdu cywilnego. W tej skali jaka firma robi cywilne niemieckie modele w/w skali? Drugie pytanie to jak zrobić "panoramiczną" dioramę. Bo na zdjęciu widać panzer 2 chyba (na pierwszym planie),a w oddali inne czołgi. W związku tym za oddalające się pojazdy wykorzystać modele w skali 1:144? Podstawka pewnie musi być długa i wyglądać jak oddalający się horyzont? Czyli im dalej to wszystko musi się zmniejszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cywilny pojazd z epoki to spróbuj np na tej stronce http://www.fajnefury.pl/index.php?cat_id=30 a jeśli nie to pomyszkuj w necie. Faktem jednak jest że taki model może osiągnąć cenę pow. 100 zł.(spróbuj wyszukać w necie model Garbuska w odp. skali pewnie będzie stosowny)

Co do drugiego planu i dalszych, to rzeczywiście im dalej tym mniejsze obiekty. Obejrzyj sobie bajeczki dla dzieci ze stawiającymi się elementami dekoracji w momencie otwierania książeczki. Pewnie musiałbyś też wklejać dalsze plany w postaci pionowych kart. Przetestuj to na prowizorycznym modelu, zobaczysz czy o to Ci chodziło. Postawiłeś sobie wysoko poprzeczkę. Powodzenia i pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  •  
     
    • Co do drugiego planu i dalszych, to rzeczywiście im dalej tym mniejsze obiekty. Obejrzyj sobie bajeczki dla dzieci ze stawiającymi się elementami dekoracji w momencie otwierania książeczki. Pewnie musiałbyś też wklejać dalsze plany w postaci pionowych kart. Przetestuj to na prowizorycznym modelu, zobaczysz czy o to Ci chodziło. Postawiłeś sobie wysoko poprzeczkę. Powodzenia i pozdrówka
    .

 

Dzięki za odpowiedź. Trochę za drogie. Na zdjęciu nie ma garbusa tylko chyba Opel. Dlatego wykorzystam jakiegoś ruska.

Po przemyśleniu poprawię starą i nie będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Drewno najlepiej skleić wikolem, jednak nie możesz dopuścić do wycieku kleju na składaniu bo ci bejca "nie przyjmie" się w tym miejscu. Nie znam kleju który przyjmuje bejcę wodną.Sklejaj punktowo i oszczędnie z klejem. Wikolem smaruje się obie sklejane części. Dobre są też kleje polimerowe, ale też nie zabarwisz. Po prostu jak wspomniałem nie możesz dopuścić do wycieku kleju na składaniu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Mam pytanie. Zakupiłem Fokkera Dr.I (Red Baron) w 1:72. Poszukuję zdjęć lotnisk z okresu I Wojny Światowej. Czy były to utwardzone łąki, czy już jakieś bardziej zaawansowane lotniska (np. wyposażone w betonowe pasy startowe) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.