Skocz do zawartości

Zadajemy pytania dostajemy odpowiedzi i pomoc (Różne...)


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Witam mam w planach budowe dioramki przeglądałem net w poszukiwaniu materiałów i trafiłem na to :

 

http://modelarstwo.otwarte24.pl/podsypki-srednie/18

 

Dużo ciekawie wyglądających dodatków chociaż gotowe zestawy do wykonania dioramy mnie nie powaliły , korzystał ktoś może z tego lub ewentualnie zna inny sklep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jak uzyskac taka wode :

 

http://www.aircraftresourcecenter.com/tnt1/001-100/TNT067_making-water_Geraths/tnt067.htm

 

 

Plyn vallejo moze i fajny , ale po dolaniu farby , po prostu wylewam plyn w kolorze , co wyglada zabawkowo - a chodzi o realistyczna wode.

Specyfik uzyty w tym linku , to troche kosztowny sport.

Jest cos innego ? Cos , co po dodaniu koloru bedzie mialo odpowiednia barwe oraz przezroczystosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada dalej jak zabawka .Tak samo moge pomalowac podstawke na kolor np niebieski i zalac still water vallejo.

W linku widac wyraznie , ze plyn ma odpowiedni kolor - blekit ciemniejszy i jest przezroczysty w miare , to idzie na same dno - daje efekt glebokosci , a na to 2 warstwa czystej wody i jest ok ;)

Bede probowac tak:

Jak vallejo water troche podeschnie , bedzie w formie zelu , wtedy dorzucic troche farby i zamieszac i zobaczyc co wyjdzie.

Ale moze ktos zna jakis specyfik jak ten z linka ?

Zywica jakas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Cześć, przeglądałem w weekend publikację Wydawnictwa Militaria nr 281 dotyczący moździerza Morser Karl, i postanowiłem zagospodarować sobie część strychu i zrobić tam dioramę przedstawiającą całą lub część baterii moździerzy Gerat z 41 lub 44 roku:).

 

Skala dioramy to 1:35, myślę że zbudowanie modeli jak i całego tereny zajmie mi kilka lat w tym tempie jakim teraz pracuję. Jak ma ktoś z was jakieś fotki lub materiały które mogłyby mi pomóc to proszę o wsparcie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Zrobiłem ogrodzenie z patyczków do szaszłyków do dioramy i nie wiem jakich kolorów użyć żeby to ogrodzenie pomalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do drewna użył bym bejcy - zaczął bym od jaśniejszych kolorków (mocno rozcieńczona bejca) a potem kładł malutkie smugi z coraz ciemniejszej. Bejce można zastąpić mocno rozcieńczonymi farbkami (wręcz do konsystencji wody) w różnych odcieniach brązu i postępować jw.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie dział . które działo będzie realistyczniej wyglądało na wagonie ??

 

 

http://www.plastmodel.pl/p/4/263/tamiya-1-35-flak-38-2-0cm-35102--1939-1945-skala-1-35-pojazdy-i-bron-pancerna.html

 

 

czy tez

 

http://www.mojehobby.pl/Tamiya-German-20mm-Flakvierling-38-p-1-1280112.html

 

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie - w zależności jaki wagon masz na myśli (łoł chyba pierwszy raz coś tam wiem z niemieckiej pancerki ). Poczwórne flaki bywały standardowym wyposażeniem pociągów pancernych (np. BP-52) natomiast pojedyncze widywałem ustawiane tam gdzie było troszkę miejsca, a istniało zagrożenie z powietrza. Generalnie jest to sprzęt na tyle mobilny, że postawienie tego na lawecie będzie raczej zgodne historycznie. Jest sporo zdjęć w necie przedstawiających działka flak poustawiane na składach kolejowych.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

a mógłby mi ktoś dać jakieś wskazówki co do robienia miasta-pola bitwy? każda informacja na wage złota. hyba że temat był już poruszany to uprzejmie prosze o link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam ciut nietypowe (może i dla niektórych głupie) pytanie. Otóż w jaki sposób można wyciąć elementy z vaku formy dioram, np. firmy MiniArt. Próbowałem skalpelem (ryzykowne (można stracić fragment muru, lub palca) ścieranie za pomocą pilnika daje marne efekty, mianowicie ciężko jest poźniej spasować do siebie dwie połówki muru. Proszę o poważne odpowiedzi na moje pytanie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie obie techniki można wykorzystać.

Wytnij sobie nożyczkami zostawiająć margines kilku minimetrów plastiku.

Sklej obie połówki porządnie i potem jedziesz papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Mam pytanie, może już było. Jak zrobić realistycznie wyglądający mech na dioramie taki jaki jest na np. starych konarach drzew czy powalonych pniach. Zastanawiałem się nad Purex-em od Polaka, ale nie wiem czy to dobre wyjście. Prosiłbym o w miarę szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Potrzebne mi figurki wilków w skali 54mm / 1:32 lub 1:35. Odpadają te w zagranicznych sklepach, te po 80zł oraz te zabawkowe na "S...". Jest coś takiego? Powoli utwierdzam się w zdaniu, że chyba będzie trzeba samemu wydłubać je z GS'u. Jeśli nie ma tanich wilczków w którejś z w/w skali, to ma ktoś może jakąś poradę, jak wydłubać z Green Stuff'u ładną wilczą główkę? Bo z resztą sobie poradzę raczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to szkopiki używali owczarków niemieckich, ale ok. Dałbyś link do takiego zestawiku? Może nie będą takie złe... Owczarek niemiecki ma sporo różniącą się kufę od wilka i taki "skośny" ku tyłowi tułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.