Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, jaki da efekt ta folia. Bo wygląda obiecująco. Ale mam obawy, że wnętrze będzie się całe nienaturalnie błyszczeć.

 

Kolega chce w środku umieścić oświetlenie. Folia da coś na zasadzie równomiernego rozproszenia światła ?

 

 

Do autora: prowadź warsztat tutaj lub w "projekcie airbus" bo się zaraz bałagan zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zanim skeleje wszystko mam zamiar wypróbować. Mam nadzieje, że światło się rozproszy i nie bedzie błyszczeć. Jeśli coś nie będzie po myśłi to bedę ją matowił i zobaczymy wtedy. Cóż trzeba radzić sobie metoda prób i błędów.

A co koledzy na to (mam nadzieję, że nikogo nie urażę), jak przeskoczymy do warsztatu tematycznego - czyli projektu Airbus (bo to w końcu ten ptaszek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak brak czasu robi swoje - klon to dobry pomysł

A u mnie na warsztcie:

B 747-200 (1:125) Virgin Atlantic - 95%

B707 Aerocondor HK- 1973 - 75 %

A przeraża mnie moja półka jak patrzę na postepy prac i wolny czas :(

A czekają:

5x B747(100/200/400) (1:125)w malowaniu: United Airlines (poprzednie), Thai, KLM, Singapore Airlines i jeszcze jeden nie wybrany

2x A320 (1:125) British Celedonian i South Africa

2x B272 (1:125) Alitalia i DHL

Foker 100 Helvetic

MD Dc 10 - AA

A380-800 (1:125)malowanie nie wybrane

Concord - Air France

BEA - FlyBe

A w planach: polskie ptaszki B767 LOT, B737, AirPolonia i CentralWings może WEA, ATR 42 EuroLot - tylko modeli brak niestety.

Marzy mi się jeszcze B777 ale u nas nie do zdobycia.

To tak pokrótce moje plany do 40-stki - więc mam czas wypełniony

OK ide dopracowywać oświetlenie tego mojego "ptaka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gdzieś tam na początku wspominałem, że mój model zakończy projekt, bo zejdzie "z taśmy" jako ostatni...
I chyba wszystko robisz (albo raczej nie robisz), żeby tak było, co nie Kermit?
Jaja sobie ze mnie robisz, czy rzeczywiście tak myślisz? Dzisiaj mam zamiar in-boxa sobie zrobić (na pamiątkę) i zabrać się za robotę. Może przy okazji zrobię galerię Hudsonowi na tle niebieskiego brystolu. I muszę jeszcze czegoś poszukać. Ma ktoś może walkaround Airbusa A319, najlepiej Germanwings, ale może być jakiegokolwiek?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech moderator doklei ten wątek do projektu i będzie spokój. Napisz PW do odpowiedniej osoby i pewnie uda się to zrobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleja się bardzo dobrze, choć wymaga korekt (nie wszytko jest jak w instrukcji jeden błą opsałem) więc trzeba poprzymierzać np. drzwi to dotyczy A380 (nie te numery co w instrukcji) na razie tyle wyłapałem. Na pewno wymaga duzo pracy i cierpliwości ale o to w tym wszytkim też chodzi. Co do sklejania to bardzo pozytywne odczucia.

Poprzedni ten B747 tez Hellera i był świetny w sklajniu (czekają kolejne) i bez błędów instrukcyjnych. Tylko potem trzeba pomęczyć się ze szpachlą i wygładzaniem na łączniech kadłuba. B747 też ma kadłub podzielony na 2 częsci, a i w zestawie ma szybki, które dobrze są dopasowane. Farba Humbrola (rozcieńczona) ładnie kryje z zachowaniem szczegołów. W B747 konieczne obciązenie na dziobie - zgodnie z instrukcją.

Nie wiem tylko czy tego A380 obciążać na dziobie bo nic nie ma w instrukcji. I A380 ma gumowe koła-ruchome, a B747 nie. A i polecam B747 Virgin Atlantic niż Air France - ma ładniejsze kalki i więcej szczegółow na kalkach np. obramowania okien itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy tego A380 obciążać na dziobie bo nic nie ma w instrukcji.
Ja bym obciążył, to na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiem dziś srót ołowiany więc muszę przetopić tak aby dopasować kształt do pozostałego miejsca na dziobie. Wszyscy razem to może byśmy zrobii do Wigilii . Panowie jakby coś się pojawiło z B767 lub B737-300-500 albo ATR w skali 1:144 proszę o sygnał (bo kaleczki czekają). Może ktoś wie gdzie można kupić diody migające ale 3mm czerwone i białe. (5mm to mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie gdzie można kupić diody migające ale 3mm czerwone i białe. (5mm to mam).
Poszukaj w jakichś sklepach elektronicznych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gdzieś tam na początku wspominałem, że mój model zakończy projekt, bo zejdzie "z taśmy" jako ostatni...
I chyba wszystko robisz (albo raczej nie robisz), żeby tak było, co nie Kermit?
Jaja sobie ze mnie robisz, czy rzeczywiście tak myślisz?
Tak mi się zażartowało, a Ty to zaraz na serio bierzesz. Ja rozumiem Twoją ilość zajęć, wiem jak to jest, też mam podobnie. Jeśli uraziła Cię moja wypowiedź, to bardzo Cię przepraszam. Jak tam in-box?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gdzieś tam na początku wspominałem, że mój model zakończy projekt, bo zejdzie "z taśmy" jako ostatni...
I chyba wszystko robisz (albo raczej nie robisz), żeby tak było, co nie Kermit?
Jaja sobie ze mnie robisz, czy rzeczywiście tak myślisz?
Tak mi się zażartowało, a Ty to zaraz na serio bierzesz. Ja rozumiem Twoją ilość zajęć, wiem jak to jest, też mam podobnie. Jeśli uraziła Cię moja wypowiedź, to bardzo Cię przepraszam. Jak tam in-box?
Dobrze, niech będzie, skończmy ten off-top. Troszkę zbyt łatwo się ostatnio unoszę, za co też przepraszam.

 

Widzę, że wątek Airbusa został już doklejony do tego tematu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po tygodniu pracy, wreszćie weekend bo modelik czeka. Więc układ zbudowany (nawet może rozbuduje go o czerwone migające) ale oczywiście dobrze, że przymiarka oświtlenia wnętrza była przed sklejeniem bo prześwietlają te miejsca w których przed położeniem foli przyklejałem elementy. (muszą być bo kadłub jest sztywniejszy) Teraz trzeba to dobrze zamalować i po każdym sklejeniu cześci kadłuba łączenia na górze i dole zakleić folią. Jak zaobserwowałem wnętrze sie nie byłyszczy a światło ładne i delikatnie rozprasza. Być może tylko przymatowie nad i pod liną okien (tak ok 1cm) aby bo sklejeniu nie było niespodzianek. A i obmyślam sposób wymiany bateri 9v. Te luki bagażowe w kadłubie w tylnej części sa za małe o 3mm, a ponadto mogłoby zbyt obciązyc model i "usiadłby na ogonie" więc myśle o luku bagażowym sprzodu i powiększyć go albo od dołu. Zobaczymy jak będą wychodziły przymiarki. A jak u Kolegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry pomysł ale moj model musi byc mobilny bo to "częśc składowa" większego planu. A oto silnik tego A380 co prawda cześciwo sklejone a cześciowo złożone na próbę ale chyba nieźle wyszło co?. Jeszcze brakuje tylko koloru lufthansy ale moze jutro sie uda nałozyc na wszystkie 4.

<a href=http://images41.fotosik.pl/108/12353a97fa68c1f7med.jpg' alt='12353a97fa68c1f7med.jpg'>

[/img]b1f41b12ccdbe5c9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o tym nie teraz to dalszy PLAN (bo jak nie wyjdzie to będzie wstyd). A oto przymiarka oświetlenia na skrzydłach (dopasowanie) potem szpalcha, lutowanie i kabelki....... do konca tygodnia moze dam radę.

<a href=http://images43.fotosik.pl/112/855cadb4b5ae258cmed.jpg' alt='855cadb4b5ae258cmed.jpg'>

[/img]2eb38b30e94890f2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem na ten wątek a tu widzę że się mocno rozkręca i dobrze... W sumie wpadłem się pożegnać jeśli chodzi o projekt "A" jednak (z kilku powodów) mój model nie zostanie ukończony... Pozbywam się wszystkich modeli pasażerów... a się uzbierałe tego

JeyBee - pisałeś że szukasz B777 a ja wczoraj się właśnie takiego pozbyłem... Jak ktoś jest zainteresowany jakimś modelem jeszcze trochę mam na zbyciu proszę na priv lub gg.

Mojego Airbusa przekażę Kubaszonowi555 - może coś jeszcze z niego niego zrobi

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że za niedługo zasypiecie forum gotowymi modelami "A" a poźniej "B" powodzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się Wam pochwalić, że u mnie właśnie dziś ruszyła robota nad A319. Będzie w malowaniu Germanwings, jak już gdzieś wcześniej wspominałem. Natomiast po dzisiejszych przymiarkach już wiem, że nie pójdzie to ani szybko, ani łatwo...

 

Rozpocząłem od wstępnego złożenia w całość kadłuba, skrzydeł i stateczników. Tak, aby wiedzieć, co i jak, i przygotować plan działania:

001.jpg

 

Gdy już w większości wiedziałem, co i jak, zabrałem się za lewe skrzydło. Nie byłbym sobą, gdybym w tej skali nie wymyślił jakichś własnych dodatków. Lewe skrzydło właśnie otrzymuje światło nawigacyjne / antykolizyjne. Rozpocząłem od rzeźbienia rowków na przewody:

002.jpg

 

Następnie przylutowałem dwa cieniutkie druciki (wyplecione z większego przewodu typu linka) do diody LED SMD:

003.jpg

 

I wmontowałem wszystko w skrzydło:

004.jpg

 

I na dziś to chyba koniec...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dawno tu nie zaglądałem a fajne rzeczy się dzieją.

Kermit jakbyś mógł to opisz dokładnie proces wklejania elektroniki do modelu. Jakich dokładnie diod używasz i jakie napięcie mają mieć, jeśli będą mrugać to jakiego układu użyjesz.

Zawsze chciałem jakiś model zrobić z oświetleniem ale nie mam zielonego pojęcia o elektryce i nie wiem, co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit jakbyś mógł to opisz dokładnie proces wklejania elektroniki do modelu. Jakich dokładnie diod używasz i jakie napięcie mają mieć, jeśli będą mrugać to jakiego układu użyjesz.
Będę opisywał dokładnie każdy element układu, jaki będę dokładał do modelu (podobnie, jak to już robię). Tak więc raczej nie będę wybiegał w przyszłość, bo cały projekt dopiero się klaruje. Na przykład co do napięcia jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji; zastanawiałem się nad 4.5V, 6V i 9V.

 

Odnośnie diod, to w znakomitej większości będą to diody SMD (czyli powierzchniowego montażu), gdyż takie są najmniejsze. Zacząłem od tej czerwonej. Jeszcze muszę tylko ustalić, jaki maksymalny ciągły prąd może przez nią przejść, aby jej nie uszkodzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.