Skocz do zawartości

Scania 143 Streamline 6x2


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie nic n ie przeszkadza ja tylko zażartowałem możecie robić ten model mnie tam i tak choinka bo przecież to nie 1:1 że jak bym zrobił to oskarżenie o plagiat. To i tak będzie stało w gablotce/na półce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie ma co się rozpisywać , głownie przez ostatni czas naklejałem kalki :

3712865.jpg

3712866.jpg

3712868.jpg

Takie ooo dodane przezemnie :

3712729.jpg

*oczywiście brakuje na masce jeszcze kaleczki "V8"- która oczywiście będzie ;) I chyba też dodam jeszcze kalkę "Scania" na spojler dachowy.

 

Nie wiem tylko jak malować halogeny w zderzaku ? Pasowały by żółte ?

3712924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie.

Jedynie mogła by być opcja z czarnymi(kalka),ale nie wiem czy je "założę".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaajajaj... szkoda, że nie będzie czerwonych paseczków

Bodzio uważaj żebyś nie przesadził z tymi kalkami

Wiesz, żeby nie było ich za dużo

Halogeny mogą być żółte.

A co do paseczków jeszcze spróbuj dorwać cieniuteńki papier samoprzylepny pomalować na czerwień, pociąć na cieniutkie paseczki i przyłożyć zobaczyć jak to będzie wyglądać Chyba, że Ci się już podoba tak jak jest to daj spokój. Dla mnie już w takim stanie jak jest teraz jest miodzio :wink3

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio na fotce oryginału jest V8 420, Ty dałeś 500. Jak chcesz zagadaj do mnie bo mam takie. Chyba, że chcesz tak zostawić

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że nigdzie nie było napisane że jest to replika więc może zostać 500 i nie musi mieć paseczków, tak wygląda super

 

Dokładnie W pierwszym poście w tym temacie pisałem że z tej Scanii zgapie jedynie malowanie bez tych pasków, bo jak dla mnie ciężko by je było zrobić Poza tym 500 KM nie brzmi pięknie , niż "nędzne" 420 ?

 

Bodzio uważaj żebyś nie przesadził z tymi kalkami

Nie przewiduje już dodawania kalek Wczoraj jeszcze chciałem dać na spojler dachowy tą dużą kalkę "Scania" ,ale Krystian wybił mi to z głowy

Co do tych pasków, już bym nie dawał ich - tak mi się podoba, ale chciał bym sprawdzić jak by to wyglądało, więc może coś pomyślę nad tym.

 

Dzięki

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio jak chcesz to podjedź do mnie to moge ci b. tanio sprzedać czysty arkusz kalkomani to sobie drukniesz czerwone paseczki. Wydaje mi się, że dodadzą one smaczku.Jak coś to zagadaj na gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio - model jak na razie jest poprostu klasa!!! Koniecznie dodaj paski - dodadza lekkiego kontrastu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandi dopiero co chciales kupic arkusz papieru do kalek a juz sprzedajesz ? Widze ze co Ci sie umysli to kupujesz, bo pilne a potem sprzedajesz , pewnie ze stratą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bo w mojehobby jest promocja jak sie dobierze do 150 zl wysyłka kurierem gratis, więc dobrałem do naczepki, a są dwa arkusze. I tak mi się bardziej opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię pasków ...

Nie były one przewidywane od samego początku, więc i teraz nie mam zamiaru ich robić

Sandi dzięki za propozycje w każdym bądź razie

 

Aktualnie dzień w dzień siedzę całe dni nad wodą , więc nie wiem kiedy powrócę do modelu

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model bard przypadł mi do gustu w szczególności malowanie

 

Mod: Stosuj znaki interpunkcyjne oraz składnie. To nie jest GG - zdanie zaczynamy wielką literą i kończymy kropką !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Skromna aktualka

Coś mnie nawróciło do Trójki

Popracowałem trochę nad elementami ramy. W pierwszej kolejności zabrałem się za tylne nadkola. Pomalowałem je czarnym matem i na biało zrobiłem rancik na półokrągło.

 

4333896.jpg

4333902.jpg

 

W drugiej kolejności zabrałem się za zbiornik paliwa, z którym walczyłem od kilku tygodni... No ale udało go się w końcu zapodkładować i pomalować, czarnym połyskiem i bezbarwnym.Następnie dorobiłem chromowane obejmy (jedna fotka bo reszta nie wyszła)

 

4333892.jpg

 

Cała kabinka została pomalowana bezbarwnym. Na razie jedną warstwą, ponieważ mam z nią jakiś dziwny problem. Mega łapie syfy, ale to mega, jak magnez opiłki metalu.

No cóż przeszlifuje i zobaczymy co będzie widać po drugiej warstwie. Zderzak,blenda już po bezbarwnym- w finalnym jego efekcie.

Oczywiście mała przymiarka całości ;)

 

4333907.jpg

4333881.jpg

4333888.jpg

4333886.jpg

 

Nie widać na fotkach ale zbiornik paliwa ma już korek, a na masce przybiłem znaczek "V8" ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do tylnich piast - zostaną takie, czy będziesz dawał takie, jakie powinny być?

Będę dawał na obie osie takie jak mają być

 

Czy przednie opony zostaną te, co na zdjęciach?

W ostateczności. Będę szukał jakiś Antisplash'ów.

 

Fajnie że się podoba

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie jak na razie, niesamowicie podobaja mi sie te twoje nadkola i to co zrobiles z bakiem. Co mnie jednak doprowadza do szalu w Scanii streamline z Italeri to ten smieszny przedni zderzaczek, ktory jest totalnie spieprzony, no ale to wina Italeri nie twoja wiec nie odbieraj tego personalnie.

 

P.S. Tak z ciekawosci- czego uzywasz do maskowania jak malujesz np. paski na kabinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci- czego uzywasz do maskowania jak malujesz np. paski na kabinie?

 

Tak jak większość taśmy maskującej Tamyia, jednak i tak zerwała mi lakier(widoczne po prawej stronie,pod drzwiami)... Ale następnym razem zastosuje się do rady Tornada i osłabię ją.

 

Podoba sie mi! Tak trzymaj!

 

Wow Nie spodziewałem się tak przychylnego komentarza

 

Dzięki chłopaki

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.