Skocz do zawartości

Mi-2R czyli wspomnienia taty z wojska ;D (1:72 Mastercraft)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

dziś rano "wyszlifowałem" wacikiem nasączonym debonderem przednią osłonę silników i wsadziłem do niej trochę ołowianego śrutu aby dociążyć przód (żywice pewnie by wystarczyły ale lepiej dmuchać na zimne bo nie chcę mieć później niemiłej niespodzianki w postaci "siadania" na ogonie):

 

Mi-2040.jpg

Mi-2043.jpg

 

c.d.n....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zrobiłem próbę generalną łącznia (z użyciem taśmy maskującej):

 

Mi-2050.jpg

Mi-2049.jpg

Mi-2048.jpg

 

Przygotowałem jeszcze przednią szybę, zrobiłem ją z bardzo cienkiej, przeźroczystej pleksi, wyszło bardzo fajnie ale jest jedno ale... pod pewnym kątem widać mikropęknięcia (powstały podczas zginania), które odbijają padające światło i wygląda to jakby była nieprzeźroczysta , zastanowię się co z tym zrobić....., zazwyczaj nie jest to tak widoczne:

 

Mi-2052.jpg

Mi-2051.jpg

 

PS tylko żeby nikt mi nie zarzucał że mam za czyste łapska jak na modelarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdz do jakiegoś punktu poligraficznego i kup sobie kawałek foli przezroczystej takiej na której drukują i na której kserują ( nie wiem jak fachowo się nazywa).Jest cieniutka i plastyczna. Super na takie szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to gdzie się znajdują te urządzenia? (może to głupie pytanie ale to Ty jesteś mechanikiem śmigłowcowym...

Znalazłeś sam ich miejsce

Na WSK bawiłem się w II połowie lat 80...

Co do owiewki... w oryginale lewa połówka jest lekko niebieskawa (coś jak plama benzyny na wodzie) jest to efekt podgrzewacza szyby.

Będziesz trasował linię miedzy oblachowaniem silnika a zbiornikami oleju ? Bo na razie zbyt dokładnie spasowałeś...

http://www.jednostki-wojskowe.pl/grafikawspo/28elMW/mi2.jpg

Zbiornik oleju to zarazem wlot powietrza do sprężarek silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju żyjesz czy też na modelwork.pl juz się nie pokazujesz ?

 

Oczywiście, obrażam się na Was i zabieram swoje zabawaki na inne forum.... ;p

(żart )

Skąd ten pomysł...?!

Po prostu byłem teraz na nartach w górach gdzie internet raczej nie ma zasięgu i nie bardzo mogłem się udzielać na forum...., jak wrócę z uczelni do domu to porobię jakieś "apdejty".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze parę słów:

czy też na modelwork.pl juz się nie pokazujesz ?

Nie mam zamiaru rezygnować, ale ostatnio czuję się trochę zniesmaczony tą modą ataków na moderatorów i admina, zakładanie wątków które ciągle prowadzą do wzajemnych kłótni... Ja osobiście gardzę taką postawą... nadmierna wolność słowa jeszcze do niczego dobrego nie doprowadziła...

Lepiej działać w myśl starego rosyjskiego powiedzonka:

"ciszej jedziesz, dalej zajedziesz"

(nie wiem jak to brzmi w oryginale)....

 

Wracając do tematu:

Wreszcie doszły do mnie blachy Parta, dzięki czemu mogłem wykorzystać panel przyrządów sufitowy, pomalowałem też płytę podsufitową:

 

Mi-2054.jpg

 

c.d.n....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej działać w myśl starego rosyjskiego powiedzonka:

"ciszej jedziesz, dalej zajedziesz"

(nie wiem jak to brzmi w oryginale)....

тише едешь дальше будешь

Stara prawda!! Czekamy na ciąg dalszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nastała wielka chwila:

Pomalowałem panele podsufitowe (trochę pofantazjowałem) i wkleiłem je na miejsce:

 

Mi-2056.jpg

 

No i w końcu mogłem połączyć połówki kadłuba, i następnie zaszpachlowałem wszystko, teraz odstawię aby porządnie wyschło:

 

Mi-2059.jpg

Mi-2061.jpg

Mi-2063.jpg

Mi-2068.jpg

 

strasznie ciężko fotografować takie drobiazgi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze na ten kadłub to normalnie powrót do przeszłości . Ileż to się człowiek namordował aby to skleić. Widzę, że też poszedł kilogram szpachli na dół kadłuba. Trochę bije po oczach nierówno pomalowana podsufitka. Ale z drugiej strony to i tak ledwo ją widać w gotowym modelu.

Jedziesz dalej . Na pocieszenie powiem, że teraz wcale nie będzie z górki bo trzeba na zewnątrz wyciosać drobiazgi żeby to Mi-2 przypominało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszlifowałem kadłub, wydłubałem linie podziału blach, zanitowałem i poprzyklejałem trochę blaszek:

 

Mi-2069.jpg

Mi-2070.jpg

 

Dzięki że chociaż Roobert nie wspiera....

 

c.d.n....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z rady Lukasa (:piwo:) i kupiłem folię do wydruków , która jest bardzo cienka i elastyczna (po wielkich poszukiwaniach okazało się że jest do kupienia na sąsiednim wydziale, opłacało się męczyć profesora skąd ma te foliogramy... ), już ją zamocowałem na miejscu (trochę wyszło krzywo ale mało to widać), jeszcze przed poszpachlowaniem:

 

Mi-2071.jpg

Mi-2072.jpg

Mi-2073.jpg

 

c.d.n....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem większe postępy:

 

Poszpachlowałem szpary wokół ramy szyby CA i wyczyściłem wszystko debonderem, wykonałem wydechy na obraz i podobieństwo tych Rooberta (czyli papierowa rurka nasączona CA ), zanitowałem osłonę silnika i zamocowałem ją w końcu na miejsce:

 

Mi-2074.jpg

Mi-2075.jpg

 

I jeszcze zrobiłem blaszane drzwi z szybkami:

 

Mi-2076.jpg

 

ogólna konkluzja tego etapu to na razie:

 

Debonder rulezz

 

CA+szybki już nie równa się katastrofa

 

c.d.n....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na przednią lewą szybę powinny tam iść paski od ogrzewania, że o jej innym odcieniu nie wspomnę.

Odnoszę również wrażenie że zbiorniki oleju nienaturalnie odstają ... tzn są za długie, oraz są zbyt dokładnie "wtopione" w oblachowanie. Brak szczeliny między zbiornikiem a oblachowaniem. Popatrz sobie na fotkę którą linkowałem w poprzednim poście. Zwróć tam też uwagę na charakterystyczne wyprofilowanie tylnej krawędzi drzwi pilota i osadzenie szyb w bocznych okienkach

http://picasaweb.google.com/FotoKrzychoo/WPracy#5214428061801782482

tu zobaczysz o co chodzi z tym odcieniem przedniej lewej szyby

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/56/Krzesiny_106RB.JPG

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/Rotation_of_113_1378.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Corsair, nie wszystkie detale mi wychodzą, bo 72 to zupełnie nie moja skala... większość detali jest na granicy widzialności mojego (niestety nie najlepszego) wzroku... część detali pomijam ze względu na ich wielkość, gdyż montaż jakiś maluchów to męka, (tak jak wycieraczki-30 minut zmagań), ale na razie walczę i coraz bardziej widać tego efekty....

 

Te paski ogrzewania chyba domaluję po skończeniu gdyż mogą ucierpieć od taśmy...

 

dziś oszlifowałem, zanitowałem i przykleiłem belkę ogonową (nity wyszły niestety trochę krzywo, ale strasznie trudno było prowadzić nitowadło prosto...):

 

 

Mi-2077.jpg

Mi-2079.jpg

Mi-2080.jpg

 

Dla tych co nie mają pojęcia z jakimi rozmiarami się zmagam, porównanie z moją "jedyną słuszną" skalą :

 

Mi-2082.jpg

 

c.d.n....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju a nie lepiej zrobić drzwi z żywicy? Te z blaszki to płaskie są bardzo. Sprawdziłeś czy nie będzie leciał na ogon jak go postawisz?

Czemu tyle się męczyłeś z wycieraczkami, mi to zajęło 5 minut, bo smarowałem tylko miejsce mocowania z ramą a nie na całej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest wręcz rewelacyjny.Mimo ze dopiero jest zrobione wnętrze i sklejony do kupy kadłub z ogonem to już widze że mistrzowsko pan klei. Zresztą pana Rooberta też jest wspaniały. Chyba ja w końcu kupie mi-2 i też spróbuje tak skleić , choiaż znać życie lepiej żebym sie nie brał do talich rzeczy.

Trzymam za pana kciuki i pozdrawiam.Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz stroju że przez Ciebie i ja będę kleił śmigłowiec Ale się narobiło, wszyscy pancerniacy kleją lotnicze modele

 

Hehe no to widzę, że się łańcuszek zrobił . stroju przeze mnie, peter przez stroja... kto następny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.