Skocz do zawartości

Mi-2R czyli wspomnienia taty z wojska ;D (1:72 Mastercraft)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Baaaardzo dobrze bo plemnik jest klasyką. Nie każdy ma szczęście ten sam czajnik miec na fotach w czasach swietnosci i na emeryturze. Trzymam kciuki bo zacny temat i widzę że drążysz. Ech ten pilot smiglowca czyli por. Karski i plut. Kalinowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak czasami przeglądam te wasze forum lotnicze to też mnie nachodzi ochota na coś fruwającego jeszcze tekst mojej drugiej połówki: "skleił byś wreszcie jakiś samolot czy śmigłowiec a nie tylko te czołgi i czołgi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jachud3 narazie to nie mam aero więc nie ma co startować, chyba że bez aero też dało by rade coś fajnego zrobić... a co do skali to nie wiem ale chyba raczej 1/48 ale w 1/72 też mogło by być. Ja tu się dopiero zastanawiam a wy już mi chcecie model kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.martola.com.pl/pl306/produkty8980/P_47_D_Thunderbolt

jeden z moich ulubionych modeli, jak na Revell to świetne wykonanie cena wręcz zaniedbywalnie mała, a otrzymujemy naprawdę łady dzbanek polecam, jako zachęta podeślę swoją galerię :

viewtopic.php?t=11975

http://www.martola.com.pl/pl306/produkty16019/Junkers_Ju_87B_2_R_2_Stuka

podobno świetny zestaw, ale to Tamka, więc kosztuje.

http://www.martola.com.pl/pl306/produkty13273/P_38J_Lightning_Pacific_Theater

jak znalazł na Projekt Pacyfik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi tu offtop wykiełkował... , chyba opanowałem sztukę oddziaływania na świadomość mas... (przynajmniej widać kto mój wątek przegląda)

Na razie z Midwójką nic się nie dzieję, bo robię sobie odpoczynek dla oczu i zabrałem się za coś większego, w święta się zabiorę...

 

ja jutro znowu się wybieram w odwiedziny do Martoli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że to jest temat warsztatowy, a nie poradnikowy "co kupić..."

Trochę ten offtop za bardzo się rozrósł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
My chcemy Mi-2 !!! Co jest, nie mów że profesor od matmy Ci żyć nie daje

 

Niestety.... Ale nie profesor tylko doktor.... a teraz nawet prezes PZLA..., to on:

http://www.rp.pl/galeria/60516,215405.html

 

i nie tylko on, także doktor Kusznierewicz od mikromechaniki, i pewien profesor od zastosowania laserów, no i te zaległe sprawozdania z laborek z elektroniki i optomechatroniki.....

echhhh..... życie studenta jest ciężkie....

 

A co do helikoptera to ostatnio nawet go nie tknąłem, musiałem sobie zrobić odpoczynek dla oczu...., ale nie martwicie się na pewno go skończę (kiedyś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

HURRRRRRRRRA !!!! midwójka ożyła !!!! wielkie odgrzanie kotleta!!! wakacje się dziś zaczęły!!!

 

doszlifowałem szpachlowania, zwalczyłem szparę między belką ogonową a kadłubem, dokleiłem brakujące blaszki na powierzchni kadłuba, zamaskowałem szyby taśmą, pomalowałem blaszki metal primerem, poprawiłem nity, pomalowałem wszystko surfacerem, znów poprawiłem nity i jeszcze zabrałem się za śmigło ogonowe:

 

DSCN0944.jpg

DSCN0945.jpg

DSCN0946.jpg

DSCN0947.jpg

DSCN0948.jpg

DSCN0949.jpg

DSCN0951.jpg

 

wszystkie paprochy widoczne na zdjęciu już zostały usunięte

teraz czas na działko, zbiornik paliwa, podwozie, skrzynkę na aparaty, wirnik główny itp.

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś powstał zbiornik paliwa (ten egzemplarz latał tylko z jednym), działko i wirnik:

 

DSCN0955.jpg

DSCN0956.jpg

DSCN0957.jpg

 

a tu fotka w porównaniu z łuską od naboju z prawdziwego egzemplarza:

 

DSCN0958.jpg

 

ufffff....

c.d.n....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.