Skocz do zawartości

Wodnosamolot LeO H-13 budowa od podstaw 1/35.


Andrzej Godlewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie , tym razem dobrniemy do końca.

Kolejnym etapem prac było wykonanie obudów silników z płytki plastikowej

w tym celu wykonałem z drewna kopyto i z płyty bakielitowej drugą część formy o takim kształcie aby była większa w obrysie o 1mm większa od kopyta .

Do tłoczenia użyłem płytki o grubości 1mm i po podgrzaniu jej wytłoczyłem zamierzony krztałt obudów silników do Leo.

img0368h.jpg

img0369b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Po dłuższej przerwie chciałbym mimo wszystko dokończyć zaczęty temat.

Sporo się na dioramie zmieniło i przybyło trochę detali ,ale o tym za chwile

Działam dalej z silnikami, postanowiłem też, że nieco powiększę dioramę ,i poprawię roślinność.

Na razie fotki osłon i korpusów silników spasowane wstępnie do LEO.

img1864ra.jpg

obrazbaldwin077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Wodnosamolot w końcowej fazie malowania ,jeszcze tylko namalowanie szachownic i cieniowanie kadłuba oraz trochę styram go eksploatacyjnie .

dscf8151m.jpg

dscf8152w.jpg

Na dioramie doszły tytułowe gąski i dokończyłem komplet figurek .

dscf7944z.jpg

dscf7945y.jpg

dscf7951c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dscf8162.jpg

dscf8161e.jpg

dscf8159n.jpg

dscf8160l.jpg

Po wielu trudach i znojach ,dobrnąłem do końca owej dioramy .

W zasadzie to już ostatnie zdjęcia , właśnie maluje załogantów i trzeba będzie pomalować to co doszło ,czyli stanowiska strzeleckie, chłodnice wodne i zbiorniki olejowe , i parę innych detali.

Poza tym w przygotowaniu następny projekt ale już samego samolotu Felixstowe F.2a już w typowej skali lotniczej 1:32.

Zdjęcia robocze więc babole co wychodzą można zauważyć i poprawić.

Pozdrawiam wszystkich

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostkowo można zbudować od podstaw model każdego samolotu.

W grę będzie wchodziła tylko szczegółowość odtworzenia , co wiąże się z przepracowanymi godzinami, a tu już nie jestem pewien czy zamawiającemu zbytnio nie uszczuplił by się portfel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ,

lubię to

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

 

Jurek warto !!!

nie prowokuj, na pewno ktoś nad tym modelem pracuje.

U mnie zawsze czeka na Ciebie dobry plastik.

Zacznij, może to fajniejsze niż modele innych.

Tyle ile wiem to podpowiem.

Czekam w Gdyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat, super model, super diorama. Mnie miłośnikowi lotnictwa polskiego od zarania dziejów ( w tym morskiego ), żal d... ściska, że jeszcze nie ma żywicy w 1/72. W zasadzie już wszystkie francuskie typy zostały wyprodukowane, ale akurat LeO wciąż brak! Może ten wspólny apel pomoże naprawić ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to było z malowaniem? Był przemalowywany po przebazowaniu do Pińska? Gdzieś tam czytałem, że były malowane na oliwkowo zielony, a spód był błękitny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest wykonana z żywicy poliestrowej , a odpryski wodne startujących gęsi z bezbarwnego silikonu.

Ponieważ żywica ta żeluje się po około kilkunastu minutach od zmieszania więc i fale można spokojnie szpachelką wykonać ,czego przy żywicy epoksydowej oraz specyfikach modelarskich do wody raczej takiego efekt trudno będzie osiągnąć.

Od i cała tajemnica ,nie bez znaczenia jest to że kilogram tej żywicy kosztuje tyle co mała buteleczka modelarskiego specyfiku do robienia wody.

Hydroplany początkowo były we francuskim malowaniu ale na pod koniec lat dwudziestych przemalowano wszystkie , czy akurat miało to związek z przelotem do Pińska ,raczej nie.

Na pewno nie były oliwkowo-zielone gdyż w publikacji o tych samolotach autor stanowczo zanegował tak pomalowanych hydroplanów.

No cóż na jakiś tekstach źródłowych trzeba się opierać .

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Privet

Przepiękny model i wspaniała diorama. Budzi mój nieukrywany zachwyt. Czekam w związku z tym na galerię, i to bardzo niecierpliwie. Wtedy dopiero będę mógł napawać się w pełni ukończonym dziełem.

A w kwestii Leo 13 w skali 1/72 - Azur go zapowiedział - ma to być jakaś 'współprodukcja' z Avionsem czy też jakimś innym magazynem. Nie pamiętam już. W necie była notatka niedawno. Jak (jeśli) znajdę to podlinkuję.

pozdrawiam

LimaOscar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.