Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. IV Ausf. F1(F) Dragon 1/72 nr 7321


mnowogro

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo narobiłem fotek, wybaczcie, ale nie mam dziś już czasu ich powstawiać przedstawię nieco wybiórczo.

 

Wszystko obcykałem, są zdjęcia porównawcze np. z revellem, i w dużej rozdzielczości - powinno się zobaczyć wszystkie szczegóły. W tym celu zapraszam do galerii na picasie, skany instrukcji, zdjęcia ramek i więcej.

 

zacznę od kół nośnych: osobno bandaże, osobno wypełnienie - znacznie ułatwi malowanie. W dodatku zrobione tak, aby nie było potrzeby szlifowania całych kół - wygląda ładnie:

PICT0020.JPG

a tu wnętrze kółek:

PICT0022.JPG

 

Wieża:

PICT0027.JPG

Niestety włazy boczne są razem, choć posiadają od wewnętrznej strony bardzo ładnie zrobione. Włazy w wiezyczce dowódcy są w dwóch wersjach.

 

Działo - jak w 35, tyle że dwa razy mniejsze

PICT0029.JPG

 

Malowania

PICT0007.JPG

PICT0021.JPG

 

Przede wszystkim zapraszam do galerii na picasie, znajdziecie tam zdjęcia w wysokiej rozdzielczości - powinno się dać zobaczyć większość interesujących szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki to dokladaja do starszych modeli

A tu nowosc tak wiec inna zagrywka marketingowa.

Mamnadzieje ze bedzie wiecej takich przeskalowanych modeli i figurek.

Dzieki za inboxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - w tym przypadku prawa rynku nie działają z korzyścią dla modelarzy (jeśli chodzi o cenę). Wykosztowałem się teraz, w następnym miesiącu jeszcze Tiger initial i basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala72 chyba żarty sobie stroisz... Przeskalowana Hase i parodia panzer IV w wykonaniu Italki są lepsze od tego Dragona? Masz gust po zbóju Ci powiem.

Mówię o szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o szczegółach.

Szczegóły są takie, że w Hasegawie blotniki są gładkie jak pupa niemowlaka, a powinny być ryflowane, gąsienice nie przypominają niczego,a już na pewno nie tych od panzera IV, a narzędzia odlane wraz z błotnikami wrażenia nie robią. Absolutny brak spawów i w ogóle brak dokładniejszego zdetalowania.

A co do Italeri, to konia z rzędem temu, kto powie jaka to jest wersja pojazdu :/ O shurzenach rodem z blachy od Bismarcka i sposobem ich mocowania, nie wspomnę. Moim zdaniem- najgorszy model tej firmy w tej skali. Szkoda, bo kilka jest naprawde niezłych, a pojazd bardzo fajny...

 

Dragonik śliczny. cena może trochę zaporowa, ale jak doliczysz blaszki i inne duperelki do tańszego modelu, to wyjdzie na to samo. Gratuluję zakupu i czekam na relację

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mówię też o szczegółach. Tak więc różnica pomiędzy Dragonem, a modelami, które wymieniłeś jest taka, że Dragon posiada świetne uszczegółowienie, a pozostałe dwa.... powiedzmy, że takie niedomówienie zostawię. Sklej sobie Hase i Italkę. Zobaczysz co Ci wyjdzie. Bo na pewno nie Pz iV - ani w szczegółach, ani w ogóle. Hase u mnie stoi na półce i już wiem - nigdy więcej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala, widzę jak zawsze kontrowersyjnie i pod prąd. Obawiam się że w tym przypadku - szczegółów - które są bardzo wymierne - italka i hasegawa pada przed Dragonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tak mi się wydaje, że kolega Skala to czasami sobie lubi potrolować a później siedzi sie nabija z tych co połknęli haczyk

 

A wracając do meritum sprawy, całkiem apetycznie ta czwórka wygląda.

Jak G będzie wyglądać podobnie to pewnie się skuszę. Razem z suką 85 którą chyba w końcu po dwóch latach od "premiery" wypuszczą na rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tez juz mam tem model. Fakt cena spora, ale warto.

Apropo detali to pierwszy raz widze takie zapiecia na modelu w skali 1/72.

Pewnie sa delikatnie za duze, ale za to jak wygladają

 

detale.jpg

 

Pojazd warto kupic chocby dla kalek z oznaczeniami różnych dywizji.

Sporo tego jest.

 

kalki.jpg

 

Beda jeszcze jakies modeliki niebawem w tym standarcie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.