Skocz do zawartości

POLSKI RENAULT R-35


jarusgoral

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach leżenia w szafie wyciągnąłem kiedyś zaczęty Hellerowski R-35. To co zrobione na chwilę obecną widać na zdjęciach. Jeśli chodzi o waloryzację modelu to nie ma czym zwaloryzować z gotowych zestawów, także pozostaje własna wena, blaszka z ulubionego piwa i co tam w ręce popadnie. Obecnie model ma do poprawki żaluzje w płycie nadsilnikowej, układ wydechowy i elementy podwozia.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f994a2d474a2465a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15af26085312619e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/803266af1825a6e8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a5efccf57892e504.html

Docelowo oczywiście pojazd 21bczl !!!

Pozdrawiam:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mój, troszkę mniej zaawansowany czeka na swoją chwilę. Na którymś ze znanych forów modelarskich jest dobra relacja z bodowy tego modelu.

 

Z materiałów polecam dostępną w sieci francuską monografię R-35 i rosyjski artykuł z naukowej rozbiórki naszego R-35.

 

To ten wątek:

http://www.fmr.net.pl/forum/viewtopic.php?t=889&postdays=0&postorder=asc&highlight=r-35&start=0

 

Jest tu opisanych sporo poprawek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ś.p. kadra PZInż jak widzi te polskie wątki to aż łapy zaciera z radości, wreszcie jakaś przeciwwaga dla niemieckich i ruskich kulfonów (chodzi o czołgi, nie modelarzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ś.p. kadra PZInż jak widzi te polskie wątki to aż łapy zaciera z radości, wreszcie jakaś przeciwwaga dla niemieckich i ruskich kulfonów (chodzi o czołgi, nie modelarzy).

Aż się serce raduje, ile można oglądać Tygrysy, Panthery itd.. opatrzyło to się na maxa, tak jak inne, np. radzieckie T-34/xxx

 

1/35

Raczej 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, oczywiście artykuł i fotki z Tankomastera to dla mnie podstawa. A tak apropos to kadra PZInż płakałaby chyba nad takim gratem jak R35....haha...tak bynajmniej wynika z wrzesniowych relacji żołnierzy 21bczl, działko do bani, brak części, zawrotna prędkość tego pędzidełka...zresztą większość wpadła w ręce Rumunów, Węgrów tylko na plus wychodzi ten jeden przez Rosjan zdobyty, dzięki temu zachował się niezły materiał zdjęciowy. Zresztą zastanawia mnie czy z każdym egzemplarzem sprzętu robili to samo co nasza Renówką, jeśli tak tylko szukać tak dobrych fotek rozbieranego na części pojazdu, przecież kupę naszego wrześniowego sprzętu zagarnęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO zagarnęli Ruscy, to CI mogę napisać co do sztuki widelca Parę lat temu wydobyto z Moskwy raport o zdobyczach, który wymienia nawet zegarki.

 

Może Ci się przydać

Wyraźne kamo wzoru francuskiego, nowego typu w układzie oliwkowozielony - piaskowy.

r35_13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po polsku. Mogę Ci zeskanować. Na listach jest nawet ilość szpitali polowych, czy ilość złota, dolarów, franków, marek, na nawet instrumenty wojskowe. Oczywiście można się spodziewać, że ilości kasy i złotych zegarków są zaniżone W końcu to Ruscy...

 

17wrzesnia_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać na temat edukacji RU, np. Żukow miał cztery klasy jakiejś szkoły wiejskiej, Chruszczow to samo, ówcześni generałowie, tak naprawdę nie umieli dobrze obliczać, zaplanowali produkcję czołgów w tysiącach, a zapomnieli o amunicji i np. w '41 wiele czołgów stało bez amunicji, a te co miały to np. 5-8 szt., a były to młode załogi, armaty nieprzestrzelone, taka samo z paliwem, 17.09 wiele jednostek do nas nie dojechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że sowiecko niemieckie, ale oddaje pełnię

 

Chyba na odwót. Czołg ma czerwoną gwiazdę na pancerzu, a jest to wystawa zdobyczy wojennych w Budapeszcie, więc niby zdobyty na Sowietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę nie umieli dobrze obliczać, zaplanowali produkcję czołgów w tysiącach, a zapomnieli o amunicji i np. w '41 wiele czołgów stało bez amunicji, a te co miały to np. 5-8 szt., a były to młode załogi, armaty nieprzestrzelone, taka samo z paliwem, 17.09 wiele jednostek do nas nie dojechało.

A skąd masz takie hity skala ?

 

Jarusgoral (jak wrócisz z gór)

http://www.chars-francais.net/new/index.php?option=com_content&task=view&id=65&Itemid=36 Nic nie rozumiem ale dużo zdjęć, to kolorowe zdjęcie służyło jako okładka do jednego z nowych zestawów dragona !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dziś coś dłubnę przy nim, narazie kupiłem do niego gasiory Hobby Bosa do H-35/39, mam nadzieję że będą pasowały, zawsze to lepsze niż gumiaki z zestawu. Kiedyś chyba modelkasten robił gąsiory do Renówek ale obecnie w zasięgu tylko prowizorka z czymś podobnym. A w klimacie "Wielkiej Francji" mam w planach jeszcze Renaulta UE z armatką 25mm, kupiłem nawet coś Renaultopodobnego z Mirage ale widzę że fajny zestaw Tamiya wypuściła w trendzie mody na Francuskość. Tylko skąd wziąść kalki tych małych maczków malowanych przez naszych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo byłbym wdzięczny, pozatym z Renaultem UE nurtuje mnie jedna kwestia, czy typowy zestaw z armatą 25mm to ciągnik +armata czy może ciagnik+przyczepka +armata? Na zdjęciach różnie z przewagą bez przyczepki, ale przeciez obsuga armatki gdzieś musiała się podziać. A w kwesti fotek, moze coś uda się pstryknąc od środka, chciałbym cos wnetrza w przedziale załogi pokazać, same głowy załogantów w tych półkulistych osłonach jak "szturmowcy imperium z Gwiezdych wojen" wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.