Skocz do zawartości

2S9 NONA ACE 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem mile zaskoczony odzewem jaki wywołał nowo założony przeze mnie wątek warsztatowy

 

Na początek skrzynka odpowiedzi :

 

Wszak każdy aryjski Niemiec był

 

Można by jeszcze dodać że typ aryjski jest czysty i bez mydła - ale w każdych czasach dworowanie sobie ze zwierzchności było uznawane za co najmniej nietakt

 

Powiem Ci temir, że bardziej współczesna maszyna... mi nie leży zupełnie u Ciebie.

 

Od czasu do czasu trzeba się sprawdzić w odmiennych warunkach by powrócić do korzeni niczym syn marnotrawny

 

Trochę mnie zaskoczyłeś tym... czymś

 

I o to chodzi monotonia = regres

 

ACE są fajne uważam a jak coś wyjdzie to jest już dzieło sztuki. W sumie to jest nieznana dżungla w którą rzadko kto się zapuszcza a szkoda.

 

No może z tylko z tym dziełem ale sztuką to jest

Temu zapuszczaniu w tą dżunglę to się trochę nie dziwię - nie każdy ma w sobie pionierskiego ducha

 

Jeśli chodzi o współcześniaki to uważam, że są bardzo ciekawe

Ależ oczywiście

Druga WŚ. to zbiór pokażny ale zamkięty natomiast współczesność otwarty i stale się powiększający (temat "rzeka").

 

pozdrawiam wszystkich małoskalowców i tych, któzy się nawracają :-)

 

 

Za dużo tego już w szafie...

 

A tu nadciągają coraz nowe

 

Hehe Desperado

Nie, no w sumie nie takie ACE straszne jak je malują w recenzjach.

 

Zapewne to zależy które - NONA należy do tych bardziej "przystępnych"

 

A teraz to co udało mi się sklecić korzystając ze wstrętnej pogody i zalegania w domciu :

 

Lufa:

Orginał przypomina pomiętego peta i musiałem zrobić nową :

 

th_100_2533.jpg

 

Oprócz nowej lufy skleiłem do kupy górę z dołem, zrobiłem też nowe błotniki, zheblowałem łamacz fal ( ) - będzie blaszany, osłony pędników i i nową osłonę celownika ( ) z blaszki i parę drobiazgów.

 

A wygląda to tak:

 

th_100_2535.jpg

th_100_2536.jpg

th_100_2537.jpg

th_100_2538.jpg

 

Powoli dobiega końca beztroskie klejenie teraz zaczną się schody czyli drobne acz mozolne modyfikacje tj.: linie spawów i drobne elementy zewnętrzne które mam zamiar wykonać od postaw (opisy w miarę postępów).

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ależ oczywiście

Druga WŚ. to zbiór pokażny ale zamkięty natomiast współczesność otwarty i stale się powiększający (temat "rzeka").

 

Dla mnie ciągle jakaś mętna ta rzeka

 

Za hand made lufę to masz Respect! To jakiś gotowy profil, czy adaptowałeś jakiś przedmiot domowego zastosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prosiłbym o zdjątko z linijką żeby zobaczyć ile to ma. Działaj dalej Towarzyszu!

 

W następnym raporcie sprawozdawczym uwzględnimy ten jakże słuszny ideowo postulat

Z partyjnym pozdrowieniem!

 

Dla mnie ciągle jakaś mętna ta rzeka

 

Ja narazie zanurzyłem w niej jedynie stopę - z większą kąpielą jeszcze poczekam

 

To jakiś gotowy profil, czy adaptowałeś jakiś przedmiot domowego zastosowania?

 

To kawałek ramki która miała szczęśliwie średnicę taką jak orginał ACE reszty dopełniła "magiczna płytka z polistyrenu" .

Takie kawałki skrzętnie gromadzę na takie lub podobne okazje (to się chyba nazywa natręctwo czy mania ).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tracę dyskusję godną jak największej uwagi. Modele ACE jakie są każdy widzi, a są oryginalne . Nie znajdzie się takich wzorów uzbrojenia u innych producentów, no chyba, że są to ultradrogie żywice. Osobiście myślę, że w takim wypadku można odłożyć kryterium samosklejalności na bok i cieszyć się wytworem własnych rąk

Polecam każdemu skleić chociaż jeden taki 'trudny' model, bo dopiero wtedy zaczyna się doceniać 'wysoką półkę'. Co najśmieszniejsze po złożeniu takowego 'budynia' i zwaloryzowaniu nawyk ten zostaje na długo we krwi,a co za tym idzie nasze dzieła powodują w naszych trzewiach permanentny niedosyt szczegółowości . Mówię wam, nic tak nie cieszy jak 25 rodzajów drutu i blaszek (tych z jogurtu, nie fototrawionych) do zastosowania w pojeździe 1/72

Temir już się nie mogę doczekać falochronu! Chyba nie obrazisz się jak będę się na nim wzorować?

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Modele ACE jakie są każdy widzi, a są oryginalne etc, etc ......

 

Nic dodać nic ująć

Podpisuję się pod każdym słowem rękami i nogami

 

już się nie mogę doczekać falochronu!

 

Już mam zrobiony - czeka na przyklejenie jak zrobię ślad spawu na "dziobie" ale z tym to mi trochę zejdzie .

 

Chyba nie obrazisz się jak będę się na nim wzorować?

 

Uchowaj Boże

Będę niezmiernie zadowolony że ktoś chce brać wzór z mojej dłubaniny - oczywiści zakładając że efekt okaże się wart naśladownictwa

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kawałek ramki która miała szczęśliwie średnicę taką jak orginał ACE reszty dopełniła "magiczna płytka z polistyrenu" .

Takie kawałki skrzętnie gromadzę na takie lub podobne okazje (to się chyba nazywa natręctwo czy mania )

 

Nie mania i nie natręctwo tylko przezorność!

 

Ja mam już pudło po butach pełne starych ramek i resztek po blaszkach. Do tego pudło z modelarskim złomem i resztkami po modelach. Do tego osobne pudełko z kołami i rolkami do Panzer IV i osobne pudełko z innymi częściami, które zostały w ramkach do Panzer IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he. Chyba każdy znas ma takie pudło lub jego odpowiednik: o mnie jest mniejsze: po zasilaczu z komputera.

rtoipmodest - racja. zapomniałem o MERDC-u i określenie poligon nie było najszczęśliwsze. Sam mam w planach kilka pojazdów nat-owskich z misji tzw "stabilizacyjnych".

temir 2 - świetnie to wygląda! Czekam na ciąg dalszy a lufa pierwyj sort.

 

Dzisiaj pogrzebałem po forum ACE i coś to tak wygląda jakby kolesie odchodzili od współcześniaków na rzecz panzerwaffe i chcą wejść w IWW. Ten trend jest smutny ale jakieś pojedyncze reedycje będą ale nie należy liczyć na nowe projekty. Zadałem Aleksy-owi pytanie wprost ale na razie brak odpowiedzi.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obok biurka stoi 'wielofunkcyjne' wiadro po popcornie . Znajdzie się tam jeszcze sporo ramek z częściami od odrzutowców z zamierzchłych czasów mojej kariery.

Jak już jesteśmy przy wrażeniach estetycznych UW-NATO to zdecydowanie stawiam się po wschodniej stronie. Malowania na każdą strefę klimatyczną i czasową Wielkiego brata i niskie, wręcz opływowe sylwetki czołgów i transporterów robią na mnie wyjątkowo pozytywne wrażenie W przeciwieństwie do klocków pancerza chobham

Temir nie będę Cie dublować, zaraz po zakończeniu BTRa-152 złapię się za..... BTRa-60P, też ICM

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się chyba nazywa natręctwo czy mania

 

Nieeeee, skądże znowu. To jest tzw. "przydasię" . Znam ten ból - jedno pudełeczko po margarynie na jakieś resztki blaszano-drutowo-igłowo-cynowe, drugie na kawałki polistyrenu i skrzętnie gromadzone co bardziej okrągłe i cieńsze fragmenty ramek etc., no ale części zapasowe do jedynek to już się osobną kiszą - w pudle "poalgidowym".

 

P.S. Temir, maestro - detaluj już, lud głodny wrażeń czeka . Lufka (ależ to dwuznacznie brzmi ) pierwszoklaśna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak już jesteśmy przy wrażeniach estetycznych UW-NATO to zdecydowanie stawiam się po wschodniej stronie.

 

Popieram w całej rozciągłości

 

nie będę Cie dublować, zaraz po zakończeniu BTRa-152 złapię się za..... BTRa-60P, też ICM

 

Znakomity wybór Otwarty przedział desantowy to wyzwanie Świetny model - mam rozgrzebanego ich BTRa-60 PB i uważam go za jeden z lepszych modeli z jakimi miałem do czynienia

 

detaluj już, lud głodny wrażeń czeka

 

Jeszcze chwila cierpliwości - już niebawem - najpierw obowiązek potem przyjemność

 

już się nie mogę doczekać falochronu!

 

Oczekiwany falochron i spawy:

 

th_100_2539.jpg

th_100_2540.jpg

th_100_2541.jpg

 

 

Prosiłbym o zdjątko z linijką żeby zobaczyć ile to ma

 

Oraz foto na specjalne życzenie publiczności :

 

th_100_2547.jpg

 

Tak w ramach fascynacji rozmiarami : pojazd wcale nie jest taki mały .

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

Chyba każdy znas ma takie pudło lub jego odpowiednik

Z pewnością - indianie np. nazywali to "zawiniątko ze świętymi przedmiotami"

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa! Tylko mnie utwierdziłeś w tym dorobieniu falochronu! A gdzie mechanizm opuszczania

Zdjęcie z linijką z podtekstem, zobaczcie jaki on duży

Mam jeszcze pytanie: co tam jest odlane na płycie nadsilnikowej? Nożyce do cięcia drutu, czy podpórka lufy? U mnie w BMD nie ma czegoś takiego, mam się przez to czuć gorszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tylko mnie utwierdziłeś w tym dorobieniu falochronu!

 

Zdecydowanie warto - orginał jest grubaśny a poza tym utrudnia szpachlowanie miejsca połączenia połówek

 

A gdzie mechanizm opuszczania

 

Pewnie pod spodem - u mnie dojdzie potem tylko imitacja zawiasów.

 

co tam jest odlane na płycie nadsilnikowej? Nożyce do cięcia drutu, czy podpórka lufy? U mnie w BMD nie ma czegoś takiego

 

To podpórka i nie odlana tylko osobna część . Czegoś takiego nie ma w BMD.

 

mam się przez to czuć gorszy?

 

Absolutnie nie - "inny nie znaczy gorszy!"

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

I to jest to! Tak trzymać.

 

Kibicuję

 

 

jak z gęśmi? Fajne? Dużo roboty?

 

Jak wspomniałem samo pozaginanie taśm nie nastręcza jakiegoś problemu, natomiast ułożenie ich w porządany sposób to już nie było takie gładkie - zwłaszcza na kołach napędowych: nie chcą się zbytnio "zazębiać" .

 

detaluj już, lud głodny wrażeń czeka

 

No więc "złaknionych nakarmić":

 

Z blaszki po browarze zrobiłem "daszki" i "budki" na peryskopach, klapkę na celowniku ( ) jak również przetarłem "spawy": chodziło mi o to by uzyskać efekt ich późniejszego "prześwitywania" spod farby - w orginale są b.delikatne i słabo ale jednak widoczne - zbyt grube i "wystające" nad powierzchnię kadłuba zepsułyby to.

 

th_100_2548.jpg

th_100_2549.jpg

th_100_2550.jpg

th_100_2551.jpg

th_100_2552.jpg

th_100_2553.jpg

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"złaknionych nakarmić"

 

No wreszcie .

 

Wszystko ładnie, jak to zwykle u Ciebie, tylko za cholerę nie mogę dostrzec tych spawów - muszą być naprawdę mikro (no ale są skalowe przynajmniej). Wracam do obserwowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi :

 

za cholerę nie mogę dostrzec tych spawów

 

Na specjalne życzenie publiczności :

 

 

th_100_2551a.jpg

 

Jak to pomalujesz? Nie wiem

 

Ja też jeszcze nie wiem

 

chciałbym pogratulować wytrwałości przy budowie

modeli z ACE

 

Dziękuję - to mój debiut w ACE

 

 

Dzisiaj dorobiłem narzędzia wraz z uchwytami, chlapacze, włazy na wieży i takich tam parę innych dupereli "od frontu":

 

th_100_2554-1.jpg

th_100_2555-1.jpg

th_100_2557-1.jpg

th_100_2558-1.jpg

th_100_2559-1.jpg

th_100_2560-1.jpg

 

...oraz skromniutko "od zaplecza":

 

th_100_2556-1.jpg

 

Pozostały jeszcze reflektory, drobiazgi z tyłu pojazdu które uległy zagładzie w trakcie obróbki i na deser detale wieży.

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wszystko się wyjaśniło. Po pierwsze nie patrzyłem tam, gdzie trzeba . Po drugie - te spawiki są tak misterne, że na białym plastiku ACE są słabo widoczne. Surfacer powinien je ładnie uwydatnić .

 

narzędzia wraz z uchwytami

 

Cudne - zapewne wykonując te mocowania oscylowałeś w granicach dziesiątych części milimetra. Jedyne, co mnie razi, to stosunek grubości trzonka młotka (lewa burta) do wielkości elementu "metalowego" tegoż młotka . Przyjmijmy jednak, że "ten typ tak miał" . Brawa za robótkę .

 

na deser detale wieży

 

To chyba jakiś trend jest... Ja też wieże sobie "na deser" zostawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.