Skocz do zawartości

2S9 NONA ACE 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajnie, ze go nie przełoszowałeś

Szperacz wygląda nieziemsko. Ma już "szybkę"?

Kolory kamo tak badziewne i przypominające czeskie wpółczesne.

Ten wariant ruskim nie wyszedł.

Co do brudzenia to zobacz na stronie ACE w linkach które dają przy konkretnych modelach.

Ja mam teorię, że na ćwieczeniach te wozy są bardziej ufumflane niż na wojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temirku - pięknie, czyściutko położone kolorki i przejścia między nimi "naturalne". Reflektor jest oustanding/amazing/och i ach, a ciemne barwy kamo dookoła tylko podkreślają jego subtelność i wnętrze (już go zalałeś SW?). Reszta, jak zwykle u Ciebie, na wyśrubowanym poziomie . Jedyne, co mnie zastanawia to nietypowe proporcje ogromna/gruba lufa - stosunkowo niewielka wieżyczka. No ale w realu pewnie "ten typ tak ma" .

 

P.S. Nie przesadzaj z brudzeniem góry kadłuba, tak dobrane, kontrastowe barwy fajnie będą wyglądać "soute" i odetną się mocno od monochromatycznego podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wstępie mała skrzynka odpowiedzi:

 

obicia możesz sobie darować.

 

Darowałem.

 

Szperacz wygląda nieziemsko. Ma już "szybkę"?

 

Szybka podobnie jak antenka będzie na końcu.

 

Jedyne, co mnie zastanawia to nietypowe proporcje ogromna/gruba lufa - stosunkowo niewielka wieżyczka. No ale w realu pewnie "ten typ tak ma" .

 

To moździeż kalibru 155mm więc rozmiary jak najbardziej słuszne .

 

Ten obrazek oddaje mniej więcej proporcje pojazdu do ludzi:

 

th_2s9_nona_s_l1.jpg

 

 

No to czekamy na diormakę

 

Jeszcze nie tym razem - zero czasu...

 

Zrób ładne okurzenie

 

Zrobiłem coś takiego:

 

th_100_2672.jpg

th_100_2673.jpg

th_100_2674.jpg

th_100_2675.jpg

th_100_2676.jpg

th_100_2677.jpg

 

Pozostaje dopieszczenie tego i owego ( świntuchy...).

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moździeż kalibru 155mm więc rozmiary jak najbardziej słuszne .

 

Ten obrazek oddaje mniej więcej proporcje pojazdu do ludzi:

 

th_2s9_nona_s_l1.jpg

 

- eee nie, przeswit na fotce jest w najmniejszej mozliwej pozycji - 10cm. Normalnie - do przemieszczania - jest ustawiany na 45cm.

 

Model zacny i malowanie (kolorki) tez mi sie podoba.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No model pięknie się prezentuje ale... no ja się do współczesnych jednak nie przekonam chyba nigdy. Chyba. Malowanie akurat w tym wypadku jest ciekawe, ale z tego co widzę to chyba wyjątek od reguły.

Szperacz moim zdaniem cud miód malina. Świetne zdetalowanie narzędzi. Dopiero teraz, w pełnych barwach, widać wszystko jak na dłoni. Ten biały plastik Ace jest masakryczny. Ja bym chyba z tym nie mógł pracować... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wstępie mała skrzynka odpowiedzi:

ja się do współczesnych jednak nie przekonam chyba nigdy.

 

Eee..Bez przesady nie taki diabeł straszny jak go malują (dosłownie i w przenośni ) a poza tym warto sobie coś czasem urozmaicić .

 

Ten biały plastik Ace jest masakryczny. Ja bym chyba z tym nie mógł pracować... :/

 

Tylko na zdjęciach - tzn. do fotografowania - detal się gdzieś gubi w tej bieli, natomiast w obróbce mechanicznej jest o dziwo bardzo przyjemny .

 

Szkoda, że nie pokusiłeś się o to plażowanie . Wtedy model wyglądałby perfekcyjnie i oryginalnie, a tak 'tylko' perfekcyjnie

 

No cóż, cieszmy się tym co mamy

 

Szperacz zyskał szybkę (z foli po medykamentach) i doszła antenka. Oczywiście byłoby nieważne gdybym czegoś sobie nie spaprał na koniec - odłamał mi się i poleciał bezpowrotnie w otchłań okołowarsztatową reflektor od strony dowódcy i musiałem zrobić nowy .

Ponieważ nie wymyślę więcej chyba już nic mądrego , pozostaje mi więc jedynie jeszcze raz przefotografować model i wrzucić fotki do galerii.

 

A oto co i jak wyszło:

 

th_100_2715.jpg

th_100_2717.jpg

th_100_2719.jpg

th_100_2720.jpg

th_100_2721.jpg

th_100_2723.jpg

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nareszcie finał :

 

th_100_2842.jpg

 

Zmieniłem sobie tło do fotek - to jedyne co przyszło mi do głowy .

 

Dziękuję w tym miejscu wszystkim którzy swoimi podpowiedziami, uwagami i słowami zachęty w dużej mierze wpłynęli na kształt modelu a także wszystkim tym którzy zechcieli poprostu podglądnąć moją relaję

 

Zapraszam do galerii:

 

viewtopic.php?t=13954

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.