Skocz do zawartości

2S9 NONA ACE 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie to zwykły reflektor. Taki mini szperacz. Na pierwszej focie chyba nawet żarówkę widać w środku jak się powiększy zdjęcie i odbłyśnik, czy jak się nazywa to srebrne coś za żarówką.

 

Aaaa.... wg mnie najlepsze malowanie to pojazd, który stoi za tym powietrzno desantowym tricolores. Kolor normalnie jak kostka toaletowa "zielone jabłuszko"

 

A powietrzno-desantowy tricolore nie jest wcale tricolores tylko quatrocolores - popatrz temir na koła od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak dla mnie to zwykły reflektor. Taki mini szperacz.

 

Dla mnie też ale wolę się upewnić...I wcale znowu nie taki mini...

 

Zadałbym sobie również pytanie, czy ten szperacz/czy co to tam faktycznie jest był montowany "fabrycznie", czy może to jakiś dodatek z "warszatu polowego"

 

Ten "szperacz" znalazłem tylko na zdjęciach tego morskiego więc wnioskuję że nie jest to standard.

 

Fakt - "morski" najciekawszy choć "powietrzno-desantowy równie dobry.

 

W "morskim" schemacie numer i znak taktyczny ( ) rozbijają nieco wrażenie nieproporcjonalnej wiekości wieży do kadłuba a dotatkowo flaga św.Andrzeja na burcie ...

 

Zadaj pytanie w temacie "poszukujemy..." a może coś się znajdzie.

 

Aktualnie najbardziej frapują mnie te kolorki

 

powietrzno-desantowy tricolore nie jest wcale tricolores tylko quatrocolores - popatrz temir na koła od niego.

 

Są pokryte kolorami kamuflażu...

Bardziej na quadrokolor wygląda mi ten "morski", właśnie ze względu na dół kadłuba i koła

 

Jest nad czym dumać

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co to dla Ciebie dorobić "taki tam reflektorek"

 

No tom się szarpnoł i zrobiłem

 

Szperacz (a fe świntuchy ) odgapiłem z BTRa:

 

th_100_2598.jpg

th_100_2599.jpg

th_100_2601-2.jpg

th_100_2603.jpg

 

Miała być fotka poglądowa z zapałką, ale aparacik złapał ostrość gdzie jemu pasowało i wyszło jak wyszło ale mniej więcej daje jakieś pojęcie o co chodzi:

 

th_100_2605.jpg

 

...i jeszcze zbliżenia (takie sobie ):

 

th_100_2600.jpg

th_100_2603-2.jpg

th_100_2609-2.jpg

 

Tym samym wyrok zapadł - wariant kamuflażu i oznakowania "morski"

 

Przyglądając się obrazkom pojazdu wydumałem sobie co następuje

- kamuflaż będzie trzykolorowy

- kolorem bazowym będzie jakiś oliwkowozielony (jeszcze niezdecydowałem jaki )

- następnie jasno zielony Vallejo Model Color "German Cam. Bright Green" 80

- a na koniec czarny.

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że robota pierwsza klasa. Ale kolor plastiku mnie wkurza w tym modelu. Źle się ogląda zdjęcia bo umykają szczegóły. Tak więc proszę o szybkie nałożenie podkładu w celu możliwości docenienia pełni kunsztu waloryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Panzera co do kwestii podkładu. Temirku - rozwaliłeś mnie tym reflektorem, dalej podziwiam Twój "pewny uchwyt" i "oczy z funkcją zoom" . Nawet kabelek jest... tylko żaróweczki brakuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

kabelek jest... tylko żaróweczki brakuje.

 

Żaróweczka jest...

Ale ACE nie byłoby chyba sobą gdyby nie walnęli jakiegoś koszmarnego babola i to w krytycznym miejscu Mianowicie numer "155" na arkusiku kalkomanii jest za mały o jakieś 70% . Jakoś to przeoczyłem przed wyborem wersji malowania . Kicha totalna - i teraz mam dylemat : czy wywalić reflektorek i powrót do wariantu "desantowego" (stosunkowo prosty zabieg) czy próbować jakoś za pomocą np. szablonu zrobić nowy numer .

Mam niezłą zagwozdkę

 

proszę o szybkie nałożenie podkładu w celu możliwości docenienia pełni kunsztu waloryzacji

 

I oto życzeniu staje się zadość :

 

Chwila szczerości czyli mr.surfaser 1000 Gunze w akcji (jaśniejsze szare placki to uzupełnienia z płynnej szpachlówki Tamiji):

 

th_100_2625.jpg

th_100_2626.jpg

th_100_2627.jpg

th_100_2628.jpg

th_100_2629.jpg

th_100_2630.jpg

 

Teraz pozostaje rozwiązanie dylematu pt."i co z dalej z numerkiem" i można lecieć dalej

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACE nie byłoby chyba sobą gdyby nie walnęli jakiegoś koszmarnego babola i to w krytycznym miejscu Mianowicie numer "155" na arkusiku kalkomanii jest za mały o jakieś 70%

 

Aż tak dali dupy? W BMD też jest za mała, ale nie aż tak. POwiedz jeszcze, że sami zamieszczają foto oryginału?

Ja bym zamówił kalki np. w Black Lion. Jeśli nie masz innych zapotrzebowań to impreza raczej lekko drogawa - myślę, że kole 30 PLN.

Fajny numer nie ma zamkniętych cyfr typu: 4,8,9,6,0. Może wytną Ci maski. Spróbuj uderzyć do Montexu - bo zdajsie w Twej okolicy nie za wiele agencji reklamowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temirku, tylko mi się nie poddawaj teraz, na finiszu. Kombinuj z szablonami taśmowo-papierowymi jeśli trzeba, ale nie usuwaj reflektorka (warto by pomyśleć o zakupie arkusza do drukowania kalek albo popytać po ludziach - może ktoś w 35 znajdzie akurat odpowiednie kalki). On jest "tym czymś" co przyciąga uwagę oglądającego .

 

P.S. Wreszcie dobrze widać spawy - pięknie wyszły, delikatnie i

s(ty)kalowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Aż tak dali dupy?

 

Aż tak...

Reszta oznakowań wygląda O.K..

 

POwiedz jeszcze, że sami zamieszczają foto oryginału?

 

Nie, ale jest link do takiego

 

Fajny numer nie ma zamkniętych cyfr typu: 4,8,9,6,0.

 

To trochę ratuje sytuację, chociaż cyferki mają nietypowy krój

 

Może wytną Ci maski.

 

Trochę małe na ploter...

Z drugiej strony udało mi się wyrzezać ormiańskie "hieroglify" to i z tym też powinienem sobie jakoś poradzić (chyba )...

 

th_T-34.jpg

 

Temirku, tylko mi się nie poddawaj teraz, na finiszu. Kombinuj z szablonami taśmowo-papierowymi

 

Tak też uczynię, zobaczę najpierw jak mi pójdzie wycinanie cyfr:hmmm: ...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pirewsza klasa: świetnie wyprowadziłeś te kanty i ranty: są ostre i proste. A detale to już klasa sama w sobie.

Kalki: zrób jak radzi rtoipmodest: pozbieraj portrzeby z kilku projektów i zamów albo poszukaj agencji reklamowej, która jest w stanie coś małego na biało wyfrukować na zamówienie. A może jak poszukasz dobrze to coś się dopasuje z innych zestawów?

 

Pozdrwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pojazd w kamuflażu + sidolux.

 

Placki to:

- czarny Vallejo

- jasno zielony to Vallejo Model Color nr.80 "German cam. bright geen"

- zielono-oliwkowy to Tamiya XF-58 "Olive Green" (ten kolor użyłem jako bazowy).

 

th_100_2632.jpg

th_100_2633.jpg

th_100_2635.jpg

th_100_2636.jpg

 

Kolorki trochę przekłamane - np. ten jasno zielony nie jest aż tak jaskrawy jak na fotach .

 

Teraz przystąpię do wyciania cyferek

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Numerek - funkcja "manual" in action ( a fe świntuchy to nie to o czym myślicie ):

 

th_100_2647.jpg

th_100_2648.jpg

th_100_2649.jpg

th_100_2650.jpg

th_100_2651.jpg

th_100_2652.jpg

 

Cyferki wymagają jeszcze miejscami drobnego retuszu ale zasadniczo wygląd jest zbliżony do wersji ostatecznej.

Teraz będę już mógł spokojnie nałożyć resztę naklejek

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Lepiej niż drukowane

No jest to duży komplement - niemniej starałem się bardzo

 

Mała aktualizacja:

Po uporaniu się z cyferkami, naklejki były już tylko czystą formalnością :

 

th_100_2653.jpg

th_100_2654.jpg

th_100_2655.jpg

th_100_2656.jpg

th_100_2657.jpg

th_100_2658.jpg

 

Przy okazji naklejek pozwoliłem sobie na małe SF: z tyłu, z lewej strony nakleiłem orginalną naklejkę z nieszczęsnym numerekiem "155" (daje to pojęcie o wielkości babola ACE ). Nie jest to może duże SF - bardzo wiele sowieckich pojazdów w tym właśnie miejscu ma powtórzony numer taktyczny - tu jednak jest to jedynie mój domysł.

 

Teraz będzie łosz i takie tam inne niecne praktyki...

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Model po łoszu, filtrach (MiG) i macie (Vallejo):

 

th_100_2666.jpg

th_100_2667.jpg

th_100_2668.jpg

th_100_2669.jpg

th_100_2670.jpg

th_100_2671.jpg

 

Teraz przyjdą dalsze ślady eksploatcji i brudzenie.

I tu ponownie mam zagwozdkę :

Jak rozsądnie utytłać model

Współczesne pojazdy wojskowe nie biorące bezpośredniego udziału w działaniach bojowych - sądząc po zdjęciach - nie są aż tak "wymęczone" jak ich wojujący pobratymcy. Rozważam wariant "poligonowy" - tj. umiarkowane błocenie i kurzenie, bez dramatycznych obić, rdzy itp..

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co do rdzy to kadłub Nony jest wykonany ze stopu aluminium.

Oczywiście. Niezbyt precycyzyjnie się "wpisałem" .

Miałem na myśli to że dewastacje eksploatacyjne typu "wiosna/jesień na froncie wschodnim" czy "trasa od Moskwy do Berlina" nie wchodzi w tym wypadku w rachubę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciachnij jakimś filterkiem dół kadłuba i podwozie, na to trochę pigmentów typu kurz polnej drogi i starczy. albo błyszczącym lakierem i trochę still water na podstawce - pojazd który przed chwilą plażował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.