Skocz do zawartości

UH-60 Black hawk(italieri)Ural 4320(revell) wszystko 1/35.


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Probowalem zrobic fotki z obracajacym sie wirnikiem, ale nie za bardzo to wygladalo , wiec dalem sobie spokoj.

 

 

Dioramka super. Wszystko mi się podoba bardzo. Ale wiesz co ? Tak nisko wiszący "wiertaliot" robi niezły podmuch. Powinien być niezły kurz i fruwające duperelki, tylko jak to zrobić ?

Na zdjeciach moze nie widac za bardzo, ale jest pare gazet w "locie" i srodek dioramy, pod smiglowcem jest czysty,a dookola jest piasek i kurz co mialo troche imitowac efekty podmuchu wirnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na zdjeciach moze nie widac za bardzo, ale jest pare gazet w "locie" i srodek dioramy, pod smiglowcem jest czysty,a dookola jest piasek i kurz co mialo troche imitowac efekty podmuchu wirnika.

 

Nie no ja sobie żartowałem leciutko. Dioramka mi się strasznie podoba a zwłaszcza helikopter. Myślałem o zrobieniu helikoptera w 1\35 ale przerażają mnie rozmiary wirnika. No chyba, żeby zrobić UH-1 albo Cobrę z dwułopatowym "wiatraczkiem" i ustawić w gablotce łopaty wzdłuż kadłuba to by się zmieścił .

Przy następnej dioramie spróbuj pocienić ściany kadłuba śmigłowca i zrób je hermetyczne i wypełnione helem. Modelik będzie się unosił fajnie jak balonik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja sobie żartowałem leciutko. Dioramka mi się strasznie podoba a zwłaszcza helikopter. Myślałem o zrobieniu helikoptera w 1\35 ale przerażają mnie rozmiary wirnika. No chyba, żeby zrobić UH-1 albo Cobrę z dwułopatowym "wiatraczkiem" i ustawić w gablotce łopaty wzdłuż kadłuba to by się zmieścił .

Przy następnej dioramie spróbuj pocienić ściany kadłuba śmigłowca i zrób je hermetyczne i wypełnione helem. Modelik będzie się unosił fajnie jak balonik.

_________________

Spoko, z tym helem to bylyby dopiero jaja.

Mam cobre w 1:35 i te lopaty tak czy siak sa duze, jak dwa tasaki, co do Blackhawka to szkoda ze producent nie pokusil sie o dodanie wszystkich elementow i detali, w tej skali byloaby rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super sie prezentuje ale zdjecia tragiczne,psuja caly efekt.ural,figurki i woda wyszly super.co do smiglowca to mialem ten sam problem z matem valejoi i ostatecznie przezucilem sie na olejny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zdjęcia są ok pod obiema kwestiami. Niech dweler wypowie się, co mu się w nich nie podoba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie jestem znawca ale moge powiedziec co mi nie pasuje.nie gniewaj sie adamie ze sie czepiam ale jest to konkurs fotograficzny i duzo zalezy od fotek.wydaje mi sie ze przyczyna bledow jest duzy rozmiar dioramki i ciezko to ladnie ujac.ok

1.zdjecia 2,4,5,9,15,16,22,24,26,27,32 sa nie ostre albo utarcily ostrosc podczas zmniejszania rozmiaru,warto po tej operacji uzyc funkcji sharpen w programie graficznym(sam sie niedawno o tym dowiedzialem)

2.tlo powinno byc bardziej kontrastowe bo zlewa sie praktycznie z kolorem podstawki.

to tyle co wywnioskowalem,w punkcie pierwszym napewno mam racje,co do drugiego moge sie mylic,jesli tak jest to przepraszam

oto jaka jest roznica,pierwsza fotka twoja,druga po 3 ruchach w fotoszopie

kijak.jpg

kijak2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Dweler ja sie nie denerwuje. Fotki ktore wymieniles(przynajmniej 2 pierwsze bo dalej nie chcialo mi sprawdzac) sa lekko rozmazane, z jakiegos powodu aparat sobie ze mna pogrywa ostatnio. Wszystkie fotki zanim zaladowalem byly troche poprawiane wlasnie funkcja "sharpen", jak bardzo mozna je wyostrzyc i poprawic to juz kwestia gustu, a takze i ustawien monitora. Z tlem to to nie bradzo wiem co powiedziec, mi nie przeszkadza poza tym lubie kolor tego tla. Diorama jest naprawde duza i mam problemy ze zmieszczeniem jej na tle.

Zobacze jest jeszcze pare dni, wiec moze kopne sie do sklepu i kupie 2 arkusze jakiegos jasnego i zrobie nowe foty (troche bardziej sie przyloze), jakis poziom trzeba w koncu reprezentowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam kup niebieskie lub szare tło. Ale niebieskie chyba jest najlepsze. Sam się wybieram do sklepu dla plastyków po dwa arkusze A2 lub A1 niebieskiego brystolu. Dla lepszych fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kupilem nowe tlo i zrobilem pare fotek. lepiej zebym juz wiecej nie biegal z ta diorama po schodach, bo nie recze ze cos zostanie. Glowny rotor nie jest przyklejony (w celach transportu i magazynowania), na jednej z fotek jest dosc mocno przekrzywiony.

P1070262.jpg

P1070263.jpg

P1070265.jpg

P1070267.jpg

P1070268.jpg

P1070270.jpg

P1070271.jpg

P1070273.jpg

P1070274.jpg

P1070275.jpg

P1070276.jpg

P1070280.jpg

P1070281.jpg

P1070282.jpg

P1070283.jpg

P1070284.jpg

P1070287.jpg

P1070288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, a i wykonanie Jedynie nie pasuje mi drabinka pomiędzy deskami, z boku miała by większą rację bycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i da sie,teraz fotki sa super,calosc nabrala nowego wyrazu i jest taka zywa i kontrastowa a wczesniej wszystko sie zlewalo z tlem.piatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liny, barierka - najsłabszy punkt.

Walorka terenu najwiekszy.

Złom pojazdu, mało agresywny.

Figurki na prawde fajne.

Woda, zywica, zawsze dobrze wyglada...liczy sie pomysł.

Przede wszystkim,wygrywa pomysł, i szerokie horyzonty modelarskie.

 

 

tyle.

 

pzdr.

\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liny, barierka - najsłabszy punkt.

Walorka terenu najwiekszy.

Złom pojazdu, mało agresywny.

Figurki na prawde fajne.

Woda, zywica, zawsze dobrze wyglada...liczy sie pomysł.

Przede wszystkim,wygrywa pomysł, i szerokie horyzonty modelarskie.

Liny zgadzam sie, barierka to w ogole przypadkiem sie tam znalazla.

Pojazd mial byc raczej po uszkodzeniach i nie za dlugim staniu niz raczej kompletny i rozkradziony wrak.

Figurki, jak tak patrze to zaluje ze nie dokupilem jakiegos zestawu i dodalem jeszcze paru marines, wiekszy tlok bylby troche ciekawszy.

Woda jest z zywicy i do dzisiaj smierdzi, fajnie sie robi z niej bajora i wode stojaca (mozna w zaleznosci od zabarwienia i ilosci warstw oddac fajnie glebie).

Moglem zrobic ja wieksza i dodac jakies plywadlo, ale gdzie ja bym to zmiescil.

 

Dzieki za komentarze, bedzie to ostatni tak duzy projekt (brak miejsca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dioramka bardzo fajna, śmigłowiec świetne się prezentuje zresztą jak cała reszta. Piękny projekt oby więcej takich. Gratulacje

 

Kondolencje z powodu taty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł, ogrom inwencji twórczej, własnej i jak chcesz jak ją tam zwał , pomysł z linami extra, być może kiedyś pozwolę to wykorzystać w jakimś własnym projekcie?? Wojska faktycznie mogło by być więcej, może nawet jakiś "przeciwnik-niedobitek" skradający się za rozwaloną furką?? ale nic na siłę, dla mnie BOMBA... można by tylko jakieś rękawiczki "zamarkować" na łapach dzielnego wojska... z gołą łapką raczej by sobie nie pozjeżdżali na tej linie. duże dla Ciebie!! sam śmiglak fajny, przywołuje dużo ciekawych wspomnień i przemyśleń

 

p/s bardzo współczuję straty Ojca, moje Kondolencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kondolencje.

A co do samego pomysłu...stary!!!ty to masz łeb

Kapitalny pomysl wykonanie boskie

Mistrzostwo jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 months later...

Zajebiste wykonanie i pomysł. W życiu bym na to nie wpadł. Przyłączam się do kondolencji. Naprawdę super projekt, ps. ja bym dodał jeszcze z dwóch Marines, dioramka nabrała by większej dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.