Skocz do zawartości

Gdynia 1938


Gość widd

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny pomysł na figurkę, świetne wykonanie. Zawsze mi się podobały tego typu kombinezony, są takie straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona i etap prac.

 

DSC00764.jpg

 

Dojdą jeszcze odbojniki drewniane w formie wielkich belek, pomaluje się barierki, dodam zacieki rdzy oraz napis na murze. Terenem wody zajmę się, jak już zrobię armatkę do wyciągnięcia z wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 37 mm działko, które szło do Hiszpanii w 1939 roku, więc temat się nieco zmieni. Wiem, że działka szły w skrzyniach, więc będzie i rozbita skrzynia z napisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie szedł, to by nie powstał. To co sprzedaliśmy, tj. amraty 40 mm i 37 mm oferował Bofors, który nie miał wystarczających mocy produkcyjnych aby zaspokoich wszystkie zamówienia. Polska produkowała je więc na zlecenie Boforsa i nie była związana kontraktami z Anglią.

 

Gdyby nie zlecenia zagraniczne to część zakładów by się nie utrzymała. To nie był sprzęt którego eksport osłabiał Wojsko Polskie, bo nie szedł ze składnic, a bezpośrednio z fabryk, których moce produkcyjne i tak by stały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj armia robi podobnie i mimo że mamy gospodarkę w 20-tce świata, to na wojsko idzie mało :/

Meryorycznie - figurka i nabrzeże podobają mi się i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała wzmianka. Ładne zdjęcie, które znalazłem w NACu, w związku z poszukiwaniem materiałów.
- poszukaj w NAC'u fotek z wydobywania wraku RWD-9 w ktorym zginal Gustaw Orlicz-Dreszer - na Oksywiu w 1936 roku. Widzialem tam te fotki i mam wrazenie ze tez nurkowie pomagali w akcji.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 - nie oburzaj się tak, Polska jest silna gospodarczo, wbrew pozorom i papce medialnej.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Produkt_krajowy_brutto - tutaj proszę rankingi, takie na "zachętę", jeśli chciałbyś dokładniejszych danych z innych źródeł.

 

Jesteśmy także w 20-stce nominalnych wydatków na zbrojenia:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_military_expenditures

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 - nie oburzaj się tak, Polska jest silna gospodarczo, wbrew pozorom i papce medialnej.

 

Ależ HEER... nie oburzam się, nie jestem zły ani nic takiego Tak się tylko składa że kończę właśnie studia na Uniwersytecie Ekonomicznym i z racji kilku specjalizacji wiem coś niecoś na temat sytuacji gospodarczej naszego kraju.

PKB/PKB per capita nie jest miarodajnym źródłem oceny poziomu rozwoju gospodarczego państwa z wielu względów - pierwsze z brzegu takie ZEA albo Arabia Saudyjska. Wolumen PKB jest używany zawsze w postaci zagregowanej i w przy zintegrowanych wskaźnikach/indeksach.

Wydatki na zbrojenia ?hmm nie jestem przekonany czy to najwłaściwszy wskaźnik do oceny siły gospodarczej. Jak byś był światowym potentatem i monopolistą w produkcji maczug i bumerangów, to świadczyło by to o sile Twojej gospodarki, raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.