Skocz do zawartości

M923 i M35 - skala 1/35


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam łączony wątek warsztatowy gdyż równocześnie zakupiłem dwie ciężarówki M923A1 Big Foot z Italeri oraz M35A2 z AFV Club - obie w skali 1:35.

 

19ccd396f735e186med.jpg

e8fa1da83db53403med.jpg

 

Ponieważ moja wiedza na temat US Army-Tracków jest znikoma oba modele wykonam raczej tak jak nakazuje instrukcja, z tym że M35 napewno malnę olive drabem w całości i dam kalki białe gwiazdy na drzwi. Malowanie oczywiście pędzlem, humbrolami, bez użycia nawet grama szpachli i bez dbałości o to czy coś jest zgodnie z orygiałem czy nie. Więc jeśli uznacie, że moja fantazja malowania i wykonania modelu wykroczy poza ramy tego działu to prosze o przeniesienie tego tematu do działu SF

 

Na początek produkt Italeri:

Big Foot jak się okazuje jest naprawdę Big - to znaczy ma bardzo duże koła jak na ciężarówkę w tej skali Wypraski w miarę dobre, części jakieś takie delikatniusie ale ogólnie jak na Italeri to nawet jestem zadowolony. Rażą niestety zbiorniki wykonane bez tylnych ścianek - mam nadzieję że po złożeniu całości rzeczywiście nie będzie tego widać. Także minus za brak silnika oraz moim zdaniem przydałby się jakiś ludzik w kabinie no i ładunek na pace, ale cena za model byłaby pewnie wtedy wyższa.

 

Narazie wykonałem podwozie. Koła są w tym modelu plastikowe. Malowanie: olive drab, brown i black, na to bezbarwny Revella i suchy pędzel narazie light sand i red brown.

 

55492244e52a9e94med.jpg

510e10d133eda1bdmed.jpg

5baf22899c7c0f17med.jpg

08adcfcaa202d280med.jpg

8c1d8ed40b32bb9fmed.jpg

c348bb42b3ae7402med.jpg

f4b65384ae963788med.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znam tą stronę. Zawsze przed klejeniem modelu przygotowuję się merytorycznie do pracy, także znam sprawę bieżnika opon i tego, że w podłodze paki są deski, których oryginalnie nie ma

 

PS

M923 na pewno wyposażę w kierowcę i jakiś ładunek - już postanowiłem. Mam komplet kół do Shermana więc załaduję je na pakę i pewnie jakieś beczki, kanistry itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie mówcie, że jak znajdą w ziemi pocisk z II wojny światowej to przewożą go na poligon sprzetęm z tamtego okresu

 

Może zamiast tłumaczenia pokażę jak sobie wyobrażam ładunek: zestaw kół, fragmenty gąsek i cały przód - wszystko od Shermana, beczki, paczki, kanistry - Dragon ew. Tamiya

 

a21939876d7831a8med.jpg

 

...a teraz patrzcie jak duże koła są u Big Foot'a :

 

a1d3f8eff31d8aeamed.jpg

 

Kilka słów o modelu M35A2 Academy:

Zdecydowanie lepsza jakość wyprasek, opony kół są gumowe - to pierwsze co się rzuca w oczy. Niepełne zbiorniki tak jak w Italerce (wychodzą z założenia, że czego nie widać to nie musi tego być ), brak silnika. Model jest ciutkę mniejszy, ale skleja się go bardzo przyzwoicie. Na tym etapie już jestem bardzo zadowolony. Postanowiłem wykonać go w wersji Gun Track bez zabudowy z tyłu. W tym celu poświęciłem Commando Cara z Italerii i pare sztuk plecaków, KM-ów i innych gadżetów z Academy. Dorzucam jeszcze załogę i worki z piaskiem

 

Zrobiłem przymiarkę, żeby pokazać różnice między obiema ciężarówkami:

 

51eaf350831b6e11med.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a vickersy to są te karabiny z tyłu???

A co znimi jest nie tak?

 

Figurki na pace pochodzą z zestawu Dragona:

82bd1da1dfbfa303med.jpg

 

Ten jegomość w kapeluszu został przerobiony przeze mnie tak, że trzyma w lewej dłoni chełm. Natomiast dwie figurki w kabinie to czołgiści:

0a655e6ebc78fc75med.jpg

 

dlatego nie mają chełmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a w Darlowku to nie takie zestawy mozna sobie zobaczyc. Waffen SS smigajace HMMWV - nie robi na nikim wrazenia, wiec czemu nie. Elefantes w pierwszym poscie oglosil jakie ma plany i cele, wiec spoko loko... co sie czepiacie.

 

Fajny gunship wychodzi. Zrob go na "psa wojny". Zdobyczna ciezarowka przerobiona przez najemnikow na Infantry Assault Gunship & dozbrojony tym co bylo w zbrojowni "Zangaro", lub innego post-kolonialnego panstewka. Problem z uzbrojeniem "kombinowanym" i mundurami Ci odpadnie.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Big Foot nabiera powoli kształtów. Kabinę wzbogaciłem o kierowcę z Academy, którego w zestawie nie było. Całość skleiła się bardzo dobrze, wszystko jak narazie pasuje i przymiareczka całkiem całkiem mile się prezentuje :

 

ea595a7ce152697bmed.jpg

e27949a95891ee04med.jpg

250c6d9de0a2e855med.jpg

5e4de93cb9eca139med.jpg

90f41da752469cc2med.jpg

c88f0b73be1977a8med.jpg

74cc4cfd9d125f91med.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Instrukcja pokazuje, że tak ma być więc pewnie tak jest Poza tym prace przy modelu już właściwie zakończone, więc zmian już żadnych praktycznie nie będzie. Dałem niewielki ładunek na pakę i jak narazie odstawiłem model na półkę:

 

3db2c9d9a8fcfc89med.jpg

09a52ee5c86073b9med.jpg

0bf1e5c567a7d5c9med.jpg

db12cb8220a4ca0fmed.jpg

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się pożyczyć aparat i zrobić kilka fotek M35:

 

ea176688e9ea3a14med.jpg

ac47f7795e9af042med.jpg

 

Niestety podczas budowy całkowicie się pogubiłem montując koła, które wg założeń producenta miały się obracać. W moim przypadku są one przyklejone na stałe Ale gumowe opony w M35 są o wiele lepsze od plastików Big Foota. Model dzięki temu jest cięższy i masywny.

 

Zabudowa narazie na etapie malowania. Cholernie ciężko było ją osadzić na ramie, bo albo lewy przód nie wchodził albo prawy tył i na odwrót. Musiałem troche podszlifować conieco i w końcu się udało:

 

0b0087636ac54ac8med.jpg

5b211b72969e28f8med.jpg

4f22d7aee1346797med.jpg

6bbe027d7a2a297fmed.jpg

 

Troche ciężko dojść pędzlem w niektóre zakamarki, bo chyba niepotrzebnie wszystko na raz poprzyklejałem. Efekt wg mnie narazie jest zadowalający

 

bce127660a4d5673med.jpg

e6a34098fda4e79bmed.jpg

7136bac21b941fb3med.jpg

d5285da6b2e75217med.jpg

 

pozdr.

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.