Skocz do zawartości

bolid F1-Ferrari 126 C2 - revell 1:12


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Płyta podłogowa już gotowa, no i jest już na stałe przymocowana do podwozia. Ponad to przybyło jeszcze kilka elementów i zostały położone pierwsze kalkomanie. Papierem przeszlifowałem opony, miałem jeszcze namalować na nich napisy ale okazało się, że nie mam na stanie białej farbki Tak więc opony pomaluję po zakupie farbki, a narazie będą takie jakie są.

 

b812f3c140202c28.jpg

8f625bed128f81bc.jpg

621f3a572cb3fa4b.jpg

48c18eb86311c755.jpg

a1fbda0260fe50cd.jpg

a335d5531f6e967c.jpg

 

Przymiarka na sucho z nadwoziem:

 

06a113b24ec8b57e.jpg

0f01821b2a27d06f.jpg

eac30ace587677af.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy opony są plastikowe czy gumowe? Wyglądają na plastiki.
Czekam na malowanie budy

Opony są gumowe, a z malowaniem kasty muszę poczekać aż farbki (Zero Paints) przyjdą z Hiro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow Farbka z odcieniem ,który obowiązywał w danych latach ...

Zapowiada się smakowicie

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado słowa podziwu dla tego "Kolesia" skończyły mi się w momencie gdy go poznałem. Teraz to już każdy bez wyjątku model z jego stajni jest przez mnie ogądany z wielkim respektem, i nie ukrywam że jest to wielka szkoła!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za komenty

 

Tak, ale trzeba zauważyć, że praktycznie każdy może do tego dojść. Podstawą są chęci, czas, cierpliwość no i fundusze.

Masz rację. Zapomniałeś dodać: obserwacja relacji z budowy modeli, także tych nie związanych z cywilami, wyciąganie wniosków i wdrażanie nowych technik, no i przede wszystkim lata praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Andrzeju, czemu taka cisza w temacie?
Cisza przed burzą... yyy... raczej przed tornadem

Cisza spowodowana była tym, iż miałem gości z UK (dzisiaj wyjechali), a przy nich nie wypadało modelować. Jednak przed ich przyjazdem zdążyłem odciąć nos, nawiercić w nim otworki mocujące do podwozia i pomalowałem całość bazą. I tu spotkała mnie przykra niespodzianka, mianowicie po pomalowaniu na całej powierzchni (oprócz nosa) porobiły się wżery Przed szlifowaniem zalałem całość clearem i dopiero po jego utwardzeniu zabrałem się za równanie. Jak widać na drugiej fotce zostało jeszcze troche szlifowania, ale ponieważ jutro wybieram się do Wrocławia na Światowid więc dalsze prace ruszą dopiero w przyszłym tygodniu.

 

29ac534083c3d665.jpg

9d59be331e33954e.jpg

 

Nos pomalowany i pryśnięty clearem czeka na polerkę:

 

5ec41067e0a2212d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cała buda będzie się tak prezentować jak pomalowany nosek ,to ja się chowam Bardzo ładny kolor

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Tornado

Coś kiepsko, żeby nie powiedzieć WCALE, te zdjęcia na Fotosiku się nie otwierają :/ Szkoda Delikatna sugestia, że może warto przeprowadzić się na photobucket - z nim żadnych problemów nie ma, a Fotosik to tylko kosztuje sporo nerwów (przynajmniej moich)

 

Za bolid - - wspaniała robota !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosek prześliczny, a kolorek zalatuje pod Alfę Romeo 8c, którą miałem okazję wybadać w Warszawie i nią pojeździć chociaż po placu Piękna robota i mogę tylko pozazdrościć umiejętności. Wkrótce zapraszam i do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado

Coś kiepsko, żeby nie powiedzieć WCALE, te zdjęcia na Fotosiku się nie otwierają :/ Szkoda Delikatna sugestia, że może warto przeprowadzić się na photobucket - z nim żadnych problemów nie ma, a Fotosik to tylko kosztuje sporo nerwów (przynajmniej moich)

 

Za bolid - - wspaniała robota !!

Mnie cały czas otwierają się zdjęcia i nie mam żadnych problemów z fotosikiem Owszem jakiś czas temu bywało, że fotki nie chciały się otwierać, ale to była wina przekroczonego limitu transferu. Teraz musi być wszystko ok gdyż wpłaciłem im tyle kasy, że przynajmniej na dwa lata powinno wystarczyć Po za tym wolę płatny fotosik bez reklam aniżeli inne darmowe konto i oglądać obrazki z napisem zdjęcie tymczasowo niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mi się też wszystko otwiera, ale fakt faktem czasem linki wygasają. Ja mam albumy na fotosiku, photobucket oraz picturepush.com z czego najbardziej polecam ten ostatni, ponieważ upload do 1GB masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.