Skocz do zawartości

SF PZL P 42II SZCZUPAK Torpedowy NEW cd.4!!!


SOPOL73

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny etap prac zakończony czyli model dostał kalkomanie, torpeda gotowa do zamocowania ale jeszcze muszę przerobić uchwyt, pozostaje jeszcze robota przy stanowisku tylnego strzelca, brudzenia itp.

 

szczupak5001.jpg

szczupak5002.jpg

szczupak5003.jpg

szczupak5005.jpg

szczupak5006.jpg

szczupak5007.jpg

szczupak5009.jpg

szczupak5011.jpg

szczupak5012.jpg

szczupak5013.jpg

szczupak5015.jpg

szczupak5016.jpg

szczupak5017.jpg

szczupak5018.jpg

szczupak5020.jpg

szczupak5021.jpg

szczupak5022.jpg

szczupak5024.jpg

 

Model się błyszczy tylko teraz po sido ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajnie Ci rybka wyszła Jak dla mnie byłaby to idealna maszyna, jaka mogłaby stacjonować na Madagaskarze, gdyby w okresie międzywojennym sfinalizowano przekazanie tej wyspy Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Irbis mi się bardzo podobał, tak "Szczupak" już nie za bardzo... ale nie chodzi o samo modelowanie, bo za to to masz duuuuuże , jakoś konstrukcja oraz rodzaj kamuflażu... no jakoś mi nie podchodzą.

Tak jak mówi Lord, dodałbym takie sylwetki okrętów

Tak czy inaczej, jestem pod wrażeniem roboty

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za godło dałeś na kadłub?

Jakiejś istniejącej jednostki czy pełna fikcja?

A jakie dasz uzbrojenie defensywne?

Może jakieś działko?

 

Pozdrawiam i powodzenia przy Puławszczaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczny samolociak ci wyszedł , dobra robota- mnie by korciło, żeby gdzieś pod kabiną nakleić jeszcze ze dwie małe sylwetki zatopionych okrętów

 

Takie kalki posiadam więc na 90% się pojawią na modelu już brałem to pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
A co to za godło dałeś na kadłub?

Jakiejś istniejącej jednostki czy pełna fikcja?

A jakie dasz uzbrojenie defensywne?

Może jakieś działko?

 

Pozdrawiam i powodzenia przy Puławszczaku.

 

Godło to 100% fikcja jest motyw POLSKI jak i morski, powstało z 2 kalomani.

Uzbrojenie defensywne będzie jako 2x karabin maszynowy w sprzęgu.

Dodatkowo widzicie że dodałem dwa km-y w skrzydłach.

 

Mogę uchylic rąbka tajemnicy i Puławszczak to nie będzie, ale mam zamiar zrobić full SF.

Mam projekt uwaga Samolotu myśliwskiego nocnego- wersja wysokościowa, odpowiednie ciemne malowanie, szachownice o niższej widzialności czyli malowane tylko zarysy i pola na biało lub szaro.

Powstanie na bazie mustanga ale Mustang wersja D to tylko wyjście jako baza projektu. Będzie miał przeciwbieżne śmigła, większą rozpiętośc skrzydeł mocniejszy napęd, dłuższy kadłub itd.

Samolot jak zwykle będzie miał symbole wytwórni polskiej P jeszcze nie wiem ile, nie wiem tez jaka nazwa, ale coś wymyślę takiego aby choć troszkę zazębiało się z chronologią nazewniczą.Sam projekt to Sf Super Mustang Produkcja na licencji w Polsce po modernizacji rok około 1945-46.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Irbis mi się bardzo podobał, tak "Szczupak" już nie za bardzo... ale nie chodzi o samo modelowanie, bo za to to masz duuuuuże , jakoś konstrukcja oraz rodzaj kamuflażu... no jakoś mi nie podchodzą

A mnie wręcz przeciwnie Silnik i śmigło elegancko wkomponowało się w w sylwetkę Karasia (spora w tym zasługa kamuflażu). Pływaki również wyglądają akuratnie, nie za duże i nie za małe... Samolot prezentuje się zgrabniej niż wiele realnie istniejących konstrukcji...

 

Ja mam taką propozycję... Kup tego pociesznego P-50 Jastrząb z PZW Siedlce. Dodaj mu ekstra silnik, uzbrojenie, popraw aerodynamikę.

Mogło by to być bardziej science niż fiction....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 90% się pojawią na modelu

Trzymam za słowo

Sf Super Mustang Produkcja na licencji w Polsce po modernizacji rok około 1945-46

Ej, no to idź na całość i przerób F82 - Chematic cały czas tłucze stary FROG czy też Hobbycraft, ale to nie jest zły model

http://www.allegro.pl/item624586822_chematic_f_82_twin_mustang.html#gallery

Pozdrawiam i powodzenia w realizacji planów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Już Mustanga ulepszać to odwaga bo sam w sobie jest piękny - mam zrobionego F 82 z Monogramu i tak patrząc to nie ma co wnim zmieniać a moja koncepcja będzie podobna do Ta 152 lub Me 109H ale bedzie bardziej wypasiona i zadziorna. Z przodu dwa przciwbieżne czterołopatowe śmigła i ulepszony napęd do kompletu ( mam na myśli coś takiego jak w spitach Mk 47-46). Skrzydła to będzie moja koncepcja w granicach rozsądku miedzy innymi większa rozpiętość i zmienione końcówki, powiększony ster kierunku i kadłub na długość też w zgraniu do pozostałości, kabina pozostanie kroplowa.

 

Co do nazwy to może PZL( nie koniecznie pzl) P 66 BIELIK

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem oznaczenie "P" (np. P.11) nie było zarezerwowane dla myśliwców Puławskiego Reszta konstrukcji oznaczana była jako "PZL" (np. PZL.37)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PZL" to Polskie Zakłady Lotnicze, a pozostałe P jak 23,42,43 to nie Puławszczaki.

Bielik jest w obecnych czasach ale czy to można nazwać że jest czy był?

Jastrząb był w 39 i jest teraz F 16 Jastrząb jeszcze brałem pod uwagę Orzeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. jest dla myśliwców Puławskiego. Jestem pewien.

 

jest PZL P. 11

i PZL-37

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. jest dla myśliwców Puławskiego. Jestem pewien.

 

Ale on nie rozumie o co chodzi

 

Tak btw. SOPOL to zrobiłbyś coś czego plany naprawdę staniały. Np. PZL 62. O ile przeróbka Łosia czy Karasia jes fajna i uważam, że w toku ewolucji nawet możliwa, to przerabiania Mustanga w PZL-u za Chiny nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że osoba, o tak fajnie opanowanym warsztacie powinna i jest już na tyle dojrzała modelarsko, żeby sama decydować co będzie kleić. Nawiązuję, do potępień niektórych odnośnie lotnictwa polskiego s-f. Tzn tak zrozumiałem niektóre wypowiedzi.

 

Świetnie Ci idzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do nazwy to może PZL( nie koniecznie pzl) P 66 BIELIK

 

Chyba Kolega słabo ocenia nasza myśl konstrukcyjną Gdyby w 1946 mieli mieć dopiero numer 66, a 62 był już w projekcie z 39? ;) I czemu mielismy zrzynać od jankesów? ;)

A nikt chyba nie wpadł na "fajans-winkszy" w stylu Lim-7,8...itd. Podczas prac nad Limem-5M kombinowano coby dodać boczne wloty, przedłużyć kadłub...Może jakiś garb za kabiną w stylu Su-22? Dwa silniki....? Mozliwości jest wiele, a dawca- ZTSowski Lim za dyszkę czeka

Albo projekt czteromiejscowej, dwusilnikowej dyspozycyjnej Iskry- też był projekt, ale nie wypalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. jest dla myśliwców Puławskiego. Jestem pewien.

 

Ale on nie rozumie o co chodzi

 

Tak btw. SOPOL to zrobiłbyś coś czego plany naprawdę staniały. Np. PZL 62. O ile przeróbka Łosia czy Karasia jes fajna i uważam, że w toku ewolucji nawet możliwa, to przerabiania Mustanga w PZL-u za Chiny nie widzę

 

Ale to nie jest przerabainie mustanga tylko użycie jego modelu jako bazy do budowy czegoś innego. Czytajcie ze zrozumieniem. SOPOL buduje zupełne SF, tworząc wspaniałe modele z dostępnych części modelarskichg. I chwała mu za to. Ma świetne pomysły i wspaniale je realizuje. Więc dajcie mu spokój z wmawianiem co ma robic a czego nie. Skoncentrujcie się raczej na technicznych podpowiedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dajcie mu spokój z wmawianiem co ma robic a czego nie. Skoncentrujcie się raczej na technicznych podpowiedziach.

Dokładnie to próbowałem ująć w poprzednim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja podpowiedz jest taka, że ja mam prawo do własnego zdania.

 

To je realizuj we własnych projektach modelarskich. Masz do tego pełne prawo. Ale nie wchodź z butami w czyjeś plany i nie planuj życia komuś. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.