Jump to content

[galeria] KW-1, PST 1/72


Piotr D.
 Share

Recommended Posts

Witam

Chciałem zaprezentować prawie skończony model czołgu ciężkiego KW-1. Prawie, bo nie ma jeszcze rur wydechowych - te z zestawu mi nie odpowiadały, a w ręce nie wpadło mi jeszcze nic, co w miarę dobrze by się do tej roli nadawało.

Model ten kupowałem nie wiedząc co mnie czeka. Nigdy wcześniej nie słyszałem o firmie PST. Jestem nim bardzo mile zaskoczony, wszystko pasowało idealnie, odwzorowane były prawie wszystkie spawy - może nie tak jak w modelach dragona, ale jak dla mnie w zupełności wystarczająco. Modelu nie porównywałem z planami i nie mierzyłem suwmiarką, więc nie wiem jak jest z odwzorowaniem oryginału, chociaż generalnie przypomina to, co przedstawiały zdjęcia którymi się wspomagałem. Nie wiem jak z innymi zestawami firmy PST, ale ten akurat miał bardzo ciekawą przypadłość, mianowicie pozwalał na wykonanie kilku wersji czołgu KW-1, mimo, że nie informowała o tym instrukcja. W wypraskach były 3 różne osłony jarzma armaty i ekrany pancerne, które niekiedy montowano na wieżach i kadłubach czołgów. Model bez oznaczeń, wolę takie bezimienne pojazdy. Patrząc na niego doszedłem jeszcze do wniosku, że trzeba zainwestować w kilka kolorów farb olejnych dla plastyków - z samym czarnym daleko nie zajadę;-)

Zapraszam do oglądania;-)

kw1.jpg

th_kw10.jpgth_kw11.jpgth_kw12.jpg

th_kw13.jpgth_kw2.jpgth_kw3.jpg

th_kw4.jpgth_kw5.jpgth_kw6.jpg

th_kw7.jpgth_kw8.jpgth_kw9.jpg

 

Na koniec jeszcze diorama pt "Obrona pracy";-)

 

th_kw14.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że model Wam się podoba:-)

 

Panzer4, zacieki są prosto z tuby. W miejscach w których chciałem je uzyskać, nanosiłem farbę olejną i ścierałem pędzlem zamoczonym w terpentynie wytartym prawie do sucha ruchami z góry na dół.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się podoba. Jak już wspomnieli poprzednicy fajnie wyglądają te zacieki. Prawdę mówiąc niggdy nie słyszałem o firmie PST, ale skoro piszesz, że model jest dobry to chyba się skuszę na ten m odel, bo nie wydaje mi się, żeby ktoś jeszcze produkował tą konstrukcję.

Link to comment
Share on other sites

Firma PST produkuje chyba wszystkie wozy na podwoziu KW (zdaje się że IS również), włącznie z prototypami, np KW 220 albo KW 122. Ja zapewne skuszę się jeszcze nie raz na jakieś modele z tej stajni.

 

Panzer4 - w moim przypadku zabawa olejami to metoda prób i błędów. Z tego modelu chyba z 10 razy zmywałem brud, zanim wyszedł mi taki, który uznałem za zadowalający.

Link to comment
Share on other sites

No, no, no. Miałem kiedyś ( bodajże w 2001 roku) do czynienia z KV firmy PST i napiszę tylko tyle: wykrzesałeś z niego wszystko i nawet więcej niż białoruska fabryka dała. Brawo!

Link to comment
Share on other sites

Gąski zawsze można wymienić

A co do modelu to wygląda jak 1/35.Naprawdę bardzo ładne zacieki i ogólne brudzenie.

Z takim pomocnikiem na pewno obronisz Prace Inżynierską (Inżynieryjską )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.