Skocz do zawartości

[SF] PZL P 65 Irbis mastercraft 1:72


SOPOL73

Rekomendowane odpowiedzi

Opis konstrukcji jak i rys historyczny był ale mi go wcieło!!!!!!!!

Oto galeria mojego projektu pszepraszam za brak opisu umieszczę go póżniej! ale proszę o pierwzse oceny. ;o)

 

P65Irbis001.jpg

P65Irbis002.jpg

P65Irbis003.jpg

P65Irbis004.jpg

P65Irbis005.jpg

P65Irbis006.jpg

P65Irbis007.jpg

P65Irbis008.jpg

P65Irbis010.jpg

P65Irbis012.jpg

P65Irbis013.jpg

P65Irbis014.jpg

P65Irbis015.jpg

P65Irbis017.jpg

P65Irbis018.jpg

P65Irbis021.jpg

P65Irbis023.jpg

P65Irbis025.jpg

P65Irbis026.jpg

P65Irbis028.jpg

P65Irbis029.jpg

P65Irbis030.jpg

P65Irbis031.jpg

P65Irbis032.jpg

P65Irbis036.jpg

 

Oto małe porównanie Irbisa z protoplastą Łosiem widać skalę zmian : ;o)

 

P65Irbis038.jpg

P65Irbis039.jpg

P65Irbis040.jpg

P65Irbis041.jpg

P65Irbis043.jpg

P65Irbis044.jpg

P65Irbis045.jpg

P65Irbis046.jpg

 

Przebieg budowy jest w zakładce warsztat :http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=6482

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają takie wymysły Model super. Wielki plus za pomysł.

Chętnie bym pooglądał więcej takich wynalazków na podstawie innych modeli

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten"klasyczny"Łoś,to jakaś hybryda ;>Od góry współcześniak, z boku przedwojenny...

Czyli,po polsku-na P.37 szachownice na skrzydłach są biało-czerwone, a na usterzeniu czerwono-białe,o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie tylko czy to jest cięzki myśliwiec czy samolot szturmowy. Bo jeśli to pierwsze to zapomnijmy o bombach, jesli to drugie to zapomnijmy o wielkiej armacie.

 

Poza tym SF esefem, ale jesli to miałby byc rok 1940 to kiszka, umocowanie takiej armaty bez wojny, potrzeby chwili nie daje się w jakikolwiek uzasadnic.

 

Ale jako model sam w sobie prezentuje się ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie tylko czy to jest cięzki myśliwiec czy samolot szturmowy. Bo jeśli to pierwsze to zapomnijmy o bombach, jesli to drugie to zapomnijmy o wielkiej armacie.

 

Poza tym SF esefem, ale jesli to miałby byc rok 1940 to kiszka, umocowanie takiej armaty bez wojny, potrzeby chwili nie daje się w jakikolwiek uzasadnic.

 

To jest ciężki samolot szturmowy - okolice roku 1945.

Pełen opis i rys SF historyczny umieszczę jak znajdę troszkę więcej czasu za tak skromny opis teraz przepraszam! Opis był ale się skasował i nie miałem wczoraj weny go ponownie od zera pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sklejam pancerkę ale po zobaczeniu tego modelu jestem oczarowany. Brak słów szczena lata po dywanie. Pomysł niesamowity.

Szczere Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje świetnego pomysłu , podrasować takiego Łosia - MIODZIO !!!

Stary Łoś wygląda przy nim jak maluch przy Ferrari

Pamiętacie tekst z "Nie lubię poniedziałku"? -Mercedes już dziecku nie imponuje,samolotu się zachciewa! -Kolego SOPOL,gdybys nie zrobił Irbiska, to by nie było skali porównania i teraz "stary"Łoś jest be

I dogódź tu młodemu pokoleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje świetnego pomysłu , podrasować takiego Łosia - MIODZIO !!!

Stary Łoś wygląda przy nim jak maluch przy Ferrari

Pamiętacie tekst z "Nie lubię poniedziałku"? -Mercedes już dziecku nie imponuje,samolotu się zachciewa! -Kolego SOPOL,gdybys nie zrobił Irbiska, to by nie było skali porównania i teraz "stary"Łoś jest be

I dogódź tu młodemu pokoleniu

 

To jest fakt nie mogłem tego przewidzieć!Ha HA ale ten stary Łosiek w 39 był taki dobry jak Irbis w 45! to jest taki Łoś na sterydach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Co do kamo to malowałem Pactrami: polski khaki, RLM piaskowy i nie mogę sobie przypomnieć ale na 90% RLM 83 lub 84 (jakiś szaro - brunatny ale z gamy kolorów niemieckich).

Co do nowych projektów to kończę P 77 bielik i teraz przez jakis czas będę budować maszyny z realu bo wiele czeka w kolejce.

Jeśli chodzi o pomysły to rozpatrywałem układ jak w P 38 Lighting na bazie Łosia, ale też myslałem o jakimś wielosilnikowcu 4?a może nawet 6? ale nie ma dobrego samolotu jako bazy co by miał korzenie POLSKIE.

Skala przerabiania była by gigantyczna i raczej by to była budowa samolotu z cyklu SF ale od podstaw. Pomysłów w serii SF jest ogrom tylko trzeba dobrze przemyśleć wykonalność i sensowność takiego projektu. Zwsze jest jakaś granica nię można tak sobie kadłuba łosia dopasować i w nieskończoność poszerzać i wyciągać na długość, to musiał by być nowy kadłub z nową stylistyką projektancką tamtej epoki.

Następna sprawa to trzeba zadać sobie pytanie co skłoniło by polski przemysł lotniczy do tego aby zbudować 6 silnikowy bombowiec!?.

Czy to mogło powstać w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry i w 100% wykonalny. Kusicie co bym robił dalej SF a reszta maszyn co czeka to kiedy

Z przodu kabina klasyczna przeszklona z jakimś stanowiskiem strzeleckim, z tyłu kryte stanowisko strzeleckie hybryda stanowiska z Łosia i Irbisa. Jakieś anteny systemu nawigacyjnego dla nocnych bombowców, nieznacznie zmienione skrzydła - większa rozpiętość. Zobaczę co forumowicze na ten temat powiedzą - napiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.