Skocz do zawartości

Shelby Mustang GT 350 H | Revell


Vybor89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po 1 to stale przy tamtej farbie wszystko się lepiło do kasty nawet w sterylnie zamkniętej szawce jak doradził mi kolega Mors za co mu dziękuję

Po niewypale z 21 Humbrola chciałem kupic czarny mat oszliwowac potem z syfków i dac lakier błyszczący.

I tak przypadkiem przypomniało mi się że ten Mustang był równierz w wersji niebieskiej ze złotymi pasami

[..]

No i niebieskiego GT 350 H ze złotymi pasami jeszcze na naszym forum nie było [...]

 

Cieszę się, że mogłem doradzić Humbrol 21 jest "dziwną" farbą, bo w porównaniu do innych Humbroli zbiera 5 razy więcej baboli...

 

Niebieski z pasami będzie wyglądać świetnie Widzę, że kolega też nie lubi robić "wozu kolejnego takiego jak mają inni" Kolorek leży ładnie z tego co widać i przy polerce się raczej nie będziesz musiał napracować Pasy będziesz naklejać, czy malować? Jak będziesz malować to lepiej będzie okleić BMF'em - jest cieńsza i nie zostawi takiego wysokiego schodka między kolorami Łatwiej będzie się go pozbyć

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się twoje wykonanie ale nad pasami powinieneś jednak popracować, klamry są kwadratowe, a nie owalne. jeżeli chodzi o paprochy to przede wszystkim (komora bezpyłowa ) zacznij od dokładnie odkurzonego środowiska gdzie malujesz, potem kompresor postaw w takim miejscy aby nie groziło, że w jakiś sposób spowoduje zawirowania powietrza, okna i drzwi pozamykaj i poczekaj troszkę aż powietrze się uspokoi. Warto też zrobić sobie z pleksy albo szkła taki pojemnik (coś w rodzaju odwróconego akwarium) abyś model po pomalowaniu natychmiast szczelnie nakrył, dobrze aby miał jakieś dziureczki osłonięte fizeliną. W sumie posłuży ci na zawsze.

 

Jeżeli chodzi o Humbrola 21 to nie zgadzam się z Morsem, malowałem nią pędzlem Black Widow (samolot) w skali 1:48 i nie miałem żadnych "baboli".

skwarciu21 myślę że zrobiłeś błąd przy malowaniu, farba mimo, że schnie długo to powierzchniowo zasycha i jeżeli wracałeś w miejsca niedomalowane to zostawiałeś ślady pędzla. Użyj na przyszłość grubego pędzla np nr 6 i mocz go obficie i maluj najszybciej jak potrafisz ale dokładnie, Jak są niedomalowania to trudno lepiej drugi raz pomalować element niż wracać do niego.

Buteleczki Model Mastera rzeczywiście są wygodniejsze a i farba lepsza, ale o około 30% droższa,

W tym samym przedziale cenowym są naprawdę bardzo dobre farby Tamiyi. Zaleta ich że są akrylowe i szybciej schną, a mycie aerografu jest znacznie przyjemniejsze.

 

Wracając do twojego pierwszego cacuszka to fajnie zrobiłeś tą tablicę, ale szkoda, że nie uparłeś się i nie zrobiłeś 5 zegarków, ponadto zegary mają spore tuleje, szczególnie środkowy, warto by rozejrzeć się za rurkami różnych średnicwkleic je w otworki, odpowiednio uciąć od strony kierowcy a płasko z tablicą od tyłu, tam wkleić można wydrukowane zegarki i osłonić płytką plastikową, a w zegarki od przodu napuścić po kropelce Clerfixu Humbrola aby szkiełka miały.

Przy tej skali można pobawić się w wydrukowanie zegarków na folii, od tyłu przykleić 3 mm plexę i z boku diodkę zamontować, następnie starannie zamalować ją aby tylko zegarki świeciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Humbrola 21 to nie zgadzam się z Morsem, malowałem nią pędzlem Black Widow (samolot) w skali 1:48 i nie miałem żadnych "baboli".

 

No cóż ja akurat potwierdzam i zdanie i kolegi Morsa

i hobby.szeroka5.pl gdyż nakładanie tego Humbrola pędzlem jest proste i bezproblemowe przy nakładaniu 2-3 cieńkich warst

Lecz po pomalowaniu aerografem zachowywała się jak scierka do kurzu....łapała dosłownie wszystko

Z niebieską nie było tego problemu

 

Co od pasów. Zobaczę może je jeszcze zmienię. Pierwszy raz dorabiałem pasy i efekt jest jaki jest. Pasy w Astrze V8 są już dużo lepsze

 

Zegary niestety nie dałem rady zrobic 5. Obwódki są również dorobione z cieńkiego drutu i wygląda to w realu dużo lepiej. Ale imitacja szybki jest

Na zdjęciach niezbyt to widac. Sam Clear fix jest kapitalny do wklejania szybek czy chocby zamontowania chromów bo nie zostawia osadu a nadmiar mozna usunąc paznokciem

 

Polerka musi byc. Potem muszę spasowac zderzaki bo są troszkę niedopasowane

I tu mam pytanko jaką farbę zakupic do pomalowania tych zderzaków, chodzi mi o taką farbę chromową właśnie.

 

Pasy na karoserii właśnie nie wiem czy malowac czy użyc kalki...potem musiałbym jakoś wyrównac lakierem różnicę poziomów między lakierem niebieskim a grubością kalki.

 

Fotki przy świetle dziennym wrzucę gdzy trochę się rozpogodzi wreszcie w mojej metropolii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hobby.szeroka5.pl proszę nie porównuj malowania pędzlem z malowaniem aero... to są dwa rożne procesy, w których ta sama farba zachowuje się zupełnie inaczej. Owszem 21H zachowuje się dobrze przy pędzlu, ale przy aero już nie jest tak fajnie.

 

Zegary niestety nie dałem rady zrobic 5. Obwódki są również dorobione z cieńkiego drutu i wygląda to w realu dużo lepiej. Ale imitacja szybki jest

Na zdjęciach niezbyt to widac. Sam Clear fix jest kapitalny do wklejania szybek czy chocby zamontowania chromów bo nie zostawia osadu a nadmiar mozna usunąc paznokciem

Polecam Micro Kristal Klear z Microscale do robienia małych szybek na zegary Stosuję od dawna i jest bardzo zadowolony z rezultatów Biała ciecz, którą się nakłada i zostawia do wyschnięcia. jak wyschnie to staje się przezroczysta Trzeba tylko pilnować, żeby przy nakładaniu nie zamknąć bąbelków powietrza w "szkiełku" przykład:

PICT2778.jpg

 

I tu mam pytanko jaką farbę zakupic do pomalowania tych zderzaków, chodzi mi o taką farbę chromową właśnie.

 

Ja polecam Alclad2 ale jeszcze jest Superchrom z Gunze albo jakieś chromy w puszkach, ale z tym nie bawiłem się nigdy.

 

Pasy na karoserii właśnie nie wiem czy malowac czy użyc kalki...potem musiałbym jakoś wyrównac lakierem różnicę poziomów między lakierem niebieskim a grubością kalki.

 

Niezależnie od tego czy będziesz malować pasy czy nakleisz, to schodek i tak i będzie, więc czeka Cię potem równanie tego lakierem bezbarwnym

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hobby.szeroka5.pl proszę nie porównuj malowania pędzlem z malowaniem aero... to są dwa rożne procesy,

 

Zgadzam się że to inne procesy. Przyznałem tylko hobby.szeroka5.pl rację, że pędzelkiem nakłada się bezproblemowo. Rację ma też Mors gdyż jemu chodziło raczej o malowanie aerografem.

 

W Astrze niektóre rzeczy malowałem pędzelkiem właśnie 21 Humbrolem bez problemu lecz przy kaście GT350 H było tak jak pisałem i popieram tu Morsa

 

Dzięki za poradę co do farby na zderzaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz pora na parę fotek "jak to będzie wyglądało"

21b190100b602cc7med.jpg

a7217a082e235422med.jpg

aa5b3bded087ec71med.jpg

f19dab31747950c6med.jpg

I dwie fotki w słońcu.

a8fa603e9bea02b1med.jpg

b962babf351661admed.jpg

Oczywiście kasta jest jeszcze przed polerką i elementy są lekko zamocowane by sprawdzic co trzeba będzie poprawic. Po namysłach i przymiarkach zdecydowałem się dodac antenę od radia. Brakuje jeszcze lusterka i poprzeczki w komorze silnika i paru detali i pomalowanego grilla .

 

No i przymiarka z dioramą którą szykuję do Shelby'ego

acc4f1f9110d69edmed.jpg

d2bd7f6d99b16efamed.jpg

Dioramka otrzyma kompletny płotek z jednej strony, z drugiej zaś będą jakieś drzewa. Będzie to jakaś polna droga powstała w mojej wyobraźni

 

I mały sparing

Shelby Mustang GT 350 H Vs Opel Astra V8 Coupe Team Phoenix

b5642e2deee8bf08med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie sieMustang prezentuje po polerce bedzie pewnie jeszcze bardziej się błyszczał przydałoby mu się trochę chromu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co do samego modelu a dokladniej wykonania przez firme revell?? Bo jakos nie mam przekonania do nich;/

 

Cóż. Samo wykonanie nie jest złe. Są 2 części ktorych nie ma w instrukcji i kilka elementów jest tak pokazane na obrazkach, że nie wiadomo dokładnie gdzie je przyczepic. Troszkę szpachli poszło, ale ogólnie model jest dośc pożądnie zrobiony i ma dobre kalki. Oczywiście jeśli by porównac z Tamcią to Revell wypadł przy tym modelu średnio. Duży + to silnik którego w Astrze Tamci nie ma

 

przydałoby mu się trochę chromu

Spoko. Jak skończę obróbkę zderzaków i lusterka to dostaną ładny chrom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czekam na zakończenie bo tego modelu nie można zepsuć, chyba że się chce Miałem chętkę na ten model ale go odpuściłem :P

 

Mam lekkie złudzenie, że kasta krzywo leży na podwoziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kasta jest lekko krzywo bo wszystko zmontowane na "sucho"

 

Co do ukończenia to myślę, że na spotkanie 8 sierpnia się wyrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.