Skocz do zawartości

SF PZL P 77 BIELIK 1:72


SOPOL73

Rekomendowane odpowiedzi

Oto uformowany Bielik.

Zmiany wprowadzone to: obrys statecznika pionowego, wydłużenie kadłuba przed statecznikiem o 1 cm, zmianie uległa osłona silnika dostała garby - uwypuklenia , dodałem o 2 wydechy więcej niż w standardowym Mustangu. poryłem linie podziałowe tam gdzie to było konieczne ale na tych fotach to słabo widać. Jeszcze dodam małe grzebienie ustateczniające pionowe na stateczniku poziomym (trójkątne lub romboidalne). Uzbrojenie zmieniłem dodając tylko dłuższe lufy. Model został pomalowany podkładem Gunze.Jeszcze tylko kilka poprawek i gotowy do malowania.

 

bielik3001.jpg

bielik3002.jpg

bielik3003.jpg

bielik3004.jpg

bielik3005.jpg

bielik3006.jpg

bielik3007.jpg

bielik3008.jpg

bielik3009.jpg

bielik3010.jpg

bielik3011.jpg

bielik3012.jpg

bielik3013.jpg

bielik3014.jpg

bielik3015.jpg

bielik3016.jpg

bielik3017.jpg

bielik3018.jpg

bielik3019.jpg

bielik3020.jpg

;o)

Czy teraz się podoba? Co jeszcze przeoczyłem a można poprawić czekam na podpowiedzi ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy teraz się podoba? Co jeszcze przeoczyłem a można poprawić czekam na podpowiedzi

Teraz i zawsze i na wieki i tak dalej Co do przemalowania łopat to cię widzę nie przekonam, więc porzucam daremny trud. Jedno mnie niepokoi - czy będziesz cuś dorzucał w kokpicie? Bo ciut tam pustawo się wydaje. A, i jeszcze jedno :

Bielik to będzie ostatni projekt z tego rodzaju - nie chce przesadzić a w dodatku mam sporo modeli do wykonania które istniały jako realne samoloty.

No co waść! Dezercja z frontu? Za mniejsze rzeczy wywalali z tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany wprowadzone to: [...] zmianie uległa osłona silnika dostała garby - uwypuklenia

 

Widzę właśnie, takie coś w rodzaju Spitfire'ów. Ładnie, bardzo ładnie

 

Aż sobie myślę czy jakiegoś sam bym tak nie przerobił Kusi kusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Naniesiony został za pomocą aero metalizer aluminium Model Mastera i wstepnie został wypolerowany.

 

przed polerką:

bielik4006.jpg

 

pierwszy etap:

bielik4002.jpg

 

drugi etap:

bielik4009.jpg

bielik4010.jpg

bielik4011.jpg

bielik4012.jpg

bielik4013.jpg

bielik4014.jpg

bielik4015.jpg

bielik4017.jpg

bielik4018.jpg

 

To jest mój pierwszy raz jeśli chodzi o polerowanie metalizera. Efekt jest ale postaram się uzyskać większy połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowałem takim ciekawym papierem ściernym ziarnistości 3000, jest to papier firmy Mr.Hobby o tyle ciekawy że można go umyć i ponownie zastosować wygląda jak siateczka. Polerowałem 6 godzin po pomalowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do malowania. Kusi mnie malowanie na wzór upstrzonych Mustangów czy Thunderboltów, ale nie wiem czy to będzie dobry pomysł. Jakieś szachownice czy coś podobnego lub pasy szybkiej identyfikacji ale nie wiem czy czarne czy czerwone jak [sF] to może być różnie. ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że również palisz cygaretki Panter...nice

Słuchaj, biało czerwone pasy na samolotach już bywszy, konkretnie w lotnictwie Szwajcarii, zdjęcie niezbyt imponujące, ale na szybko odszukane

http://1.bp.blogspot.com/_C5UAXb0bEic/R_uuy5mII7I/AAAAAAAABjk/o04ls6B5vN4/s320/P51_3.jpg

...więc raczej takowych nie maluj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pokusiłbym się o dodanie skośnych skrzydeł. Bo to co dałeś to troszkę się kłóci. Potężny silnik i długie proste skrzydła. Rozumiem że ma to być samolot myśliwski, więc dając takie skrzydła wyprodukowałeś samolot do lotów na dużych wysokościach, który miałby problemy z prędkością manewrowania. Dodając skos, taki choćby jak w SABRE`ach dodałbyś mu drapieżności i z pewnością prędkości lotu ;) Bodaj niemiaszki próbowali coś takiego zmontować (długie proste skrzydło), chodzi mi o TA-152, wyszło raczej przeciętnie ;) Ale nie krytykuję, tylko radzę poziom wykonania cud miód i orzeszki. Aby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przedstawiam model po kolejnym etapie pracy. Po polerce aluminium miałem mały wypadeczek przy odklejaniu taśmy Tamijowskiej po pomalowaniu kolorem stali niektórych płaszczyzn, więc potrzebny był awaryjny plan ratunkowy co do malowania. Zerwało miejscami sido i było widać różnicę w odcieniach aluminium, fakt jest taki że jednak lepiej wyglądało samo wypolerowane alu niż po naniesieniu warstwy sido lecz to było nieuchronne ze względu na nanoszenie kalkomani.

Plan awaryjny polegał na naniesieniu nietypowego kamo tak innego jak sam w sobie projekt Bielika. Czy to się spodoba to zostawiam do oceny innym mi się podoba - jest takie inne ;o)

 

Tak ostatecznie wyglądało przed wypadkiem:

bielik5002.jpg

bielik5003.jpg

bielik5004.jpg

bielik5005.jpg

 

Tak wygląda samolot obecnie, chcę zaznaczyć że jeszcze jest wiele do zrobienia: kabina, podwozie, kalki itd.

 

bielik5006.jpg

bielik5007.jpg

bielik5008.jpg

bielik5009.jpg

bielik5010.jpg

bielik5011.jpg

bielik5012.jpg

bielik5013.jpg

bielik5016.jpg

bielik5017.jpg

bielik5019.jpg

bielik5020.jpg

bielik5021.jpg

bielik5023.jpg

bielik5026.jpg

bielik5028.jpg

bielik5030.jpg

 

;o) 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kamo super, podoba mi się, jednak takie mało Polskie się wydaje, bardziej pasowało by to czegoś w rodzaju luft '46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boku to mi wygląda na rekina ;)

 

Też tak myślę i szkoda że nie mogę do nazewnictwa polskiego wrzucić PZL Rekin czy nawet eksportowa nazwa Shark.

Malowanie czerpie wzorce z przyrody a dokładnie styl kamuflowania ryb drapiżnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model po kolejnym etapie prac już stoi na kołach. Chcę zaznaczyć że jeszcze nie jest ukończony. Pozostało do wykonania: wash, ślady - okopcenia, mat w pewne miejsca itp.

 

bielik6001.jpg

bielik6002.jpg

bielik6003.jpg

bielik6004.jpg

bielik6005.jpg

bielik6006.jpg

bielik6007.jpg

bielik6008.jpg

bielik6009.jpg

bielik6010.jpg

bielik6011.jpg

bielik6013.jpg

 

Może zastanawiać dlaczego na boku widnieją zestrzelenia obok krzyży też japońskie flagi. To zostanie wyjaśnione w opisie SF konstrukcji.

Pytanie: Jakim kolorem zapuścić linie podziału na spodzie samolotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jeśli ten samolot walczył z Japończykami, to czy duża ilość czerwieni w szachownicach i cyfrach nie wywołałaby "friendly fire" ze strony nerwowych Jankesów?

Przecież z tego powodu Amerykanie i Anglicy pousuwali wszystkie czerwone elementy z oznaczeń samolotów walczących nad Pacyfikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie wszystko pięknie, ale to zbyt naciągane....Tak jakby robić modele samolotów, które Polska będzie używać w 2050 roku. Szkoda byłoby mi szlachetnego Mustanga na takie eksperymenty, nawet dlatego,że Mustang jest piękny, a to co kolega stworzył nie za bardzo ma wygląd...Przepraszam ale takie mam odczucia. Irbis miodzio, Szczupak super, ale to już troszkę przegięcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby robić modele samolotów, które Polska będzie używać w 2050 roku.

 

A co w tym złego? To byłoby dopiero pole do popisu dla modelarzy lubiących futurystyczne projekty. A jak widać wyobraźni do takich prac autorowi nie brakuje

 

a to co kolega stworzył nie za bardzo ma wygląd...

 

Moim zdaniem wygląd jest adekwatny do celów w jakim samolot miałby powstać czyli do zadań wysokościowych.

 

Kolego SOPOL73 z niecierpliwością czekam na galerię

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irbis miodzio, Szczupak super, ale to już troszkę przegięcie.

 

Uprawiam tzw. przegięcie zestopniowane.

Irbis małe przegięcie, Szczupak średnie przegięcie, ale już Bielik to mega przegięcie. Limit na przegięcia się wyczerpał po ukończeniu tego projektu powracam na ziemię i robię modele redukcyjne historycznych maszyn bo już troszkę w kolejce do warsztatu ich czeka, a te Sf projekty to była taka odskocznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Robię sobie przerwę w modelarstwie na okres letni, czas zadbać o zdrowie i potrenować kolarstwo górskie i dodatkowo obowiązki rodzinne. Do prac modelarskich wrócę we wrześniu, mimo wszystko forum będę śledził. Pozdrawiam wszystkich modelarzy.! ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.