Skocz do zawartości

IJN "Musashi" (Tamiya 1/350 *Yamato* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli tylko dla siebie, po piernicz reszte i wez sie do roboty

 

Fakt że w dużej mierze robimy model dla siebie ale wiele z nas chce zrobić model na jak najwyższym poziomie. Po mimo że tempo budowy w tym wątku jest bardzo powolne zawsze chętnie tu zaglądam. Jak by nie patrzeć to kopalnia wiedzy na temat tego modelu. Można się tu dużo dowiedzieć. Oczywiście każdy co jakiś czas napisze coś w stylu Gdzie postępy? Czekam ze zniecierpliwieniem na postępy Ale takie komentarze są tu chyba nie na miejscu. Przecież na tym polega właśnie to forum. Jeden mniej się zastanawia nad wykonaniem modelu inny więcej.

 

Po za tematem pamiętam coś o pokładzie drewnianym. Czy masz kupiony już pokład Wallace?Czy dopiero się do niego przymierzasz?

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może się przyda może nie. Nie na czeskiej stronie tylko na polskiej ))) Oto niezłe wykonanie kadłuba. Wiem karton, ale jak wykonany.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=187688&t=95766#reply_187688

Trochę dno na od spodu jest myślę niepoprawnie bo płyty są naklejane na ostro, ale burty są super zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście okrutni...
Okrutny to jest Wallace, który nie liczy się z oczekiwaniami współtowarzyszy i kisi relację w swoich domowych czeluściach, miast ją wydobyć na światło dzienne

 

Święta prawda

 

 

 

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście okrutni...
Okrutny to jest Wallace, który nie liczy się z oczekiwaniami współtowarzyszy i kisi relację w swoich domowych czeluściach, miast ją wydobyć na światło dzienne

 

Święta prawda

 

 

 

Kami

Oczywista-oczywistość

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was wie, jakie różnice są pomiędzy bliźniakami, wiem że w Musashi na niecały rok przed oddaniem go marynarce został przekazany do stoczni w Nagasaki, pakiet zmian, udoskonaleń w pancerniku nr. 2

I jeszcze jedno pytanie czy wiecie czy blach Lion Roar od Yamato będą pasowały do Musashi????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponownie coś mnie wciągnął temat Japońskich Okrętów.

Napotkałem na różnych forach na informację że jak Yamato tak i Musashi miały przemalowane pokłady na czarno, pigment co ciekawe to sadza z Musashi, farba szara amerykańska zdobyczna zafarbowana sadzą.

Oczywiście znalazłem foty u japońskich kolegów podobno oni są znawcami tej materii.

http://www4.ocn.ne.jp/~d98/yamatoblack.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r.kalkowski, mała prośba, jeśli możesz to staraj się używać przycisku "zmień" pod postem. Wyszły cztery twoje posty pod rząd, podczas gdy mógłby to być tylko jeden, góra dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r.kalkowski, mała prośba, jeśli możesz to staraj się używać przycisku "zmień" pod postem. Wyszły cztery twoje posty pod rząd, podczas gdy mógłby to być tylko jeden, góra dwa

 

Przepraszam jeszcze nie ogarnąłem do końca wszystkich narzędzi jakie mam do dyspozycji na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W wolnych chwilach prace stoczniowe mozolnie posuwają się do przodu. Restart Pancernika in progress: starłem nałożony surfacer. Wywierciłem również dodatkowy otwór na dziobie (przy otworach kotwicznych), a następnie poszerzyłem otwory na podstawkę i "wypełniłem" je wyciętymi kawałkami po tubkach kleju. Całość zaszpachlowałem i czekam aż podeschnie.

29fb8f35d3d86db3m.jpg b676615a39b55889m.jpg 304596ce0d99fb1bm.jpg

ecd977a83382f0a2m.jpg 4ee13c1839b3e5aam.jpg 7f821246daf2f4d8m.jpg

...

Po zeszlifowaniu, zabieram się za pancerz. Decydując się na patent Marka, zrobiłem sobie małą zagwozdkę: pasy burtowe mam zamiar stworzyć przy pomocy taśmy maskujacej i Surfacera 500. Tylko jedno pytanie: czy nałożyć od razu na plastik, czy najpierw ponownie położyć Surfacer 1200 ? ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.